Je správne vziať si hypotéku 60 000 EUR?
Ahojte , bývame už 6 rokov u svokrovcov. Vzťahy sú dosť také nepokojné. Máme 2 malé deti. Manžel pracuje v telekomunikačnom centre a ja som na rodičaku. Mám ukončenú strednú s maturitou v odbore pedagogika , čiže po rodičku, dúfam , že si nájdem dobrú prácu. Našli sme krásny dom , bola to láska na prvý pohľad a zvažujeme 60 000 € hypotéku. Čo si o tom myslíte ? Išli by ste do toho ?
Ja sa ti skôr čudujem ze bývate 6 rokov u svokrovcov, keď nemáte najlepší vzťah a neriešili ste to ešte pred deťmi.
@jarka_black vieš čo dom je v úžasnom stave treba tam doladiť naozaj len malé detaily. Nechali sme si na to 2000€ čo si myslíme , že nám to bude stačiť , ale už nebudeme mať žiadne peniaze ku ruke
@13uzivatelka11 riešili , len manžel je taký mamičkovský. On chcel aby sme zostali s jeho rodičmi. Lebo ma len sestru , počítal s tým , že sa vydá a dom zostane nám. Lenže zostala sama s dieťaťom a je ťažké žiť toľko ľudí v jednom dome.
@abcdefgahc je suchý? tepelne izolovaný? koľko sa ročne prekúri? Pozor na prekvapenia tohto druhu. Odporúčam aj druhý, kritický a racionálny pohľad.
Vues, ze nedostanete 100% hypo? Mate zvysne financie nasporene?
Samotna vyska hypoteky mi vobec nepride vela, ale spravnu otazku polozila
@jarka_black - kolko bude treba dodatocne investovat. Bez ruzovych okuliarov, s realnym pohladom.
Na druhej strane - podla mna skoro vsetko je lepsie ako byvat so svokrovcami/rodicmi. Nebyvala by som s nikym, pretoze sukromie je nadovsetko.
A dalsia vec - ak sa aj nieco vyvrbi, ked pojdes do prace, pribudne jeden plat - tak snad to budete vediet zafinancovat.
@aaadkaaa áno , ano . Preto vravím , že už nám nezostanú peniaze
@blondiee83 mali sme tam svokreho,ktorý je elektrikár a murár , tiež vraví , že dom je naozaj v dobrom Stave
60 000 dnes uz ani nie je suma. A za to aby som byval sam, este aj v dome by som ju zaplatil hocikedy. Otazka je v akej lokalite a v akom stave je ten dom.. Lebo za 60 000 to bude..No neviem neviem.
Ved choďte do toho, ale musíte rátať s tým, že s dvoma deťmi so strednou pedagogickou ci nemusíš hneď nájsť robotu a už vôbec nie nejakú dobrú.
@13uzivatelka11 presne tak… bez ničoho( akože atestácii) to nie je nič moc
@abcdefgahc To hovoril taký majster aj mne. Nikto ale nepovedal, že to nemá hydroizolaciu a že kúrenie bude veľa stáť. A potom plesne...
realne.... kde v dnesnej dobe mouete kupit DOM v DOBROM stave za 60.000€. Neverim... niekde bude zadrhel... bud je to barabizna,ktora sa na oko tvari fajn, alebo je tam blizko vlak alebo tam nie su siete alebo je to zapadakov a budete 15 rokov taxikari detom.... neviem, nesla by som do toho, radsej byt. A veru, so strednou pedagogickou budes mat smiesny plat.
@abcdefgahc koľko spolu stojí ten dom?
@sella38 v malých dedinách to nie je nereálna cena. Hlavne na východnom Slovensku alebo taký horehron
@abcdefgahc tak potom nie je co vahat 🙂
Je to na východnom Slovensku a blízko vlakovej stanice tak preto nižšia cena. Ale dom nestojí 60 000 doplácame aj z vlastných zdrojov.. Viem , že mám len strednú čo je málo ale bývalé spolužiačky, ktoré nešli ďalej na výšku majú super zamestnania a myslím si , že v malých dedinách nepotrebujú neviem , aké vzdelanie do MŠ napr.
@abcdefgahc ale tu nejde o to, ze na dedine nechcu vysokoskolacku ucitelku, ale o to, ze budes mat tabulkovy plat, so strednou skolou v nizkej platovej triede a hlavne podla zakona u predskolakov bude musiet byt ucitelka s VS, cize staci, ze pojde o skolku malotriedku a uz moze byt problem so zamestnanim... a tam ide o splatky hypoteky.
Co sa tyka domu, pozerajte na vsetko... strecha, fasada, zumpa? obecny vodovod, kotol nie je storocny? Atd... to su vsetko veci,ktore mozu pri starych domoch vyskocit hned a pises, ze ostanete po kupe bez hotovosti...
Čiže si myslíte , že by sme do toho nemali ísť ? Že sa nedostanem do roboty ?
@abcdefgahc To nikto nepovedal. Len všetci hovoríme: zodpovedať si aj ostatné otázky.
@abcdefgahc hlavne by ste si mali zaplatiť odborníka na obhliadku,nie len murára a elektrikára. Aby vás potom neprekvapili veci,na ktoré už € nebudú a budete mať kvôli tomu nekomfortné bývanie. A čo sa týka vlakovej stanice... bývame pri trati a to ti poviem,že v lete mať večer otvorenú ventilačku je nereálne ,keďže popod okná je aj cesta. A to nie je vlaková stanica a hlavný ťah.
Nikto nepíše ze sa nedostaneš do roboty, ale zo začiatku budeš rada ak budeš mať minimalku a nemusíš si aj hneď po rodičovskej nájsť robotu, (a to ta vôbec nechcem uraziť, ja som po rodičovskej pri Bratislave a mam len brigádu, takže tiež nezarobim žiadny veľký peniaz, s tým treba rátať proste, ze pri deťoch sa ťažko hľadá práca, ak nemáš super skúsenosti z predošlej roboty alebo nevieš perfektne cudzí jazyk) tak si to musíte prepočítať, ci vyjdete finančne.ak sa to stane.
Žienky teraz som z toho ešte viac mimo. Bola som rozhodnuté , že áno ideme do toho , ale teraz už váham
@abcdefgahc tento medzistav je žiaduce... rýchlo ste sa rozhodli že chcete tento dom... od zadania témy ubehla 1h 14 min a už ho nechcete? zodpovedzte si navrhované otázky a rozhodnete sa správne.
@jarka_black my nad tým rozmýšľame už asi mesiac , ale stále je to ako na hojdačke. Veľmi sa bojíme toho , že nezvládneme uživiť deti. Ale ja sa bojím aj toho , že celý život zostanem u svokri v jednej izbe natlačena s dvomi deťmi. Je to nenormálne ťažké rozhodnutie... Ti čo máte hypotéky neľutujete to ? Zvládate to ?
@abcdefgahc áno
riziko je vždy... niečo sa dá vypočítať, naplánovať (napr. náklady na kúrenie)
a sú situácie, ktoré nevymyslíš... proti tým sa dá poistiť (úraz smrť rakovina invalidita)
@abcdefgahc čiže teraz krok za krokom zistiť:
- možnosti zamestnania - kuk inzeráty
- možnosti hypo
- viac o dome
Ako radili ľudia vyššie.
@abcdefgahc najskor sa chodte informovat do banky aku vysku hypoteky by vam z vasich prijmov a vlastnych zdrojov vedeli vyratat a aka by bola splatka.. lebo ti je asi prd platne ze ti daju hypo 60 000 ked splatku dostanete 700€ a nebudete to mat z coho platit, a presne ako radia vyssie najst si spolahliveho obhliadkara ked uz budete kupovat dom
a deti su ake velke ? ved popri dvoch materskych si si mohla dorobit vzdelanie aby si sa lepsie potom zamestnala.. ci na slovensku to je nekonecny pribeh dookola byt na rodicaku ? najlepsie este tretie dieta🤦🏻♀️
Aj na Považí po dedinách sa sem tam objaví "obývateľný" dom za cca takéto peniaze,len otázne je,kto má aký štandard. Nie je to nič nereálne a zadávatelka tam má bydlisko Trebišov,takže celkom by som tomu aj veril. To nie je tá dedina pri Viedni. Áno sú domy aj za 250+ tis,ale také sa určite nepredávajú zo dňa na deň. Lebo keď je nejaká nehnuteľnost rok na inzeráte,tak to o niečom svedčí. A niektoré sa predajú za dva dni a veľa z nich ešte aj cash. 👍

Koľko bude treba do lásky na prvý pohľad ešte investovať?