Je takéto konanie exekútora korektné?

brownies555
1. mar 2021

Dobrý deň , chcel by som sa informovať o korektnosti postupov exekútora . Bez upovedomenia mi exekútor stiahol peniaze z mojich bankových účtov do vysokých mínusov na každom do - cez 700 v troch bankách . Dorazilo mi upovedomenie o exekúcii vzhľadom k nedoplatku na zdravotnej poisťovni vo výške 420 EUR ( nič hrozné ) . Zaujimalo by ma ako je možné , že exekútor stiahol zo všetkých mojich účtov dokopy cez 2100 EUR ? Však to ani pri všetkých možných poplatkoch za exekútora nemôže byt suma 5 x väčšia ako dlžná suma . Navyše vzhľadom k tomu , že dotyčný zablokoval všetky moje peniaze bez možnosti výberu zaujimalo by ma či je možné nejaký spôsobom vybrať peniaze na základne životné potreby ? Ďakujem pekne . Ohľadom komunikácie s exekútorom niekoľko dní sa snažím komunikovať či už formou mailu alebo hovoru kde dostávam rovnaku odpoveď . Poslal som žiadosť o splátkový kalendár - doposiaľ bez odpovede , pripadne ak by som musel nutnú sumu zaplatiť do 15 dni ako mám sumu zaplatiť ak mám zablokované účty v sume 2100 EUR ak je moj dlh len 420 ? Ďakujem za akúkoľvek pomoc

lienka.7
1. mar 2021

@brownies555 420 € platis ZP, trovy exekutora mas na upovedomeni od neho.
Neuhradene poistne je po 10 dnoch tusim automaticky exekucnym titulom...netreba na to sudne rozhodnutie. preco si nekomunikoval s poistovnou???? Museli ti poslat ze mas nedoplatok predsa... od nich si ako prve mala ziadat splatkovy kalendar. Nie u exekutora, kde uz mas aj trovy.
Exekutor ti musi nechat zivotne minimum... ak sa nevies spojit s nim, obrat sa na komoru.
A exekutormi je to vzdy na dlhe lakte...ucet ti zablokuju velmi lakho, kym ti.ho odblokuju, uzijes si to doprosovanie... drzim ti palce

brownies555
autor
1. mar 2021

@lienka.7 Zaujímala by ma komunikácia resp dĺžka komunikácie s exekutorskou komorou . Exekútorka neodpovedala na žiadosť ani o splátkový kalendár ani spôsob ako zaplatiť dlžnú sumu do 15 dni od upovedomenia , vzhľadom k tomu , že suma na bankovom účte prevyšuje dlh + trovy ktoré boli uvedené v upovedomení a ešte k tomu tam boli aj nejake peniaze čiže ta odratana suma je “divná “

evalin88
1. mar 2021

@brownies555 skús sa pozrieť sem, www.ske.sk je tam aj mail kam sa obrátiť, komora exekútorov vykonáva dohlad nad ich činnosťou, napíš im to čo nám + meno exekútora adresu atď a uveď čislo EX...pod ktorým sa exekúcia vedie. Možno tam nájdeš aj telefonicky kontakt, na neake zakladné otazky by ti mali odpovedat.. pripadne postup preveriť. Odkedy su exekúcie iba v BB asi sa veľa zmenilo, čiže do toho až tak nevidim...

stanislavicenka
1. mar 2021

@brownies555 mas zablokovane vsetky uctu na tvoje rodney cislo, ci ico. Je to standardny postup. Ak tam mas pozadovanu sumu, tak si ju stiahne. Ale zase, ked s nim komunikujete mailom, je v jeho kompetencii, odoslat doklad o tom, ze isty sumu si vybrat mozes. Uz si presne nepamatam, kolko toe moze but jednorazovo, a potom pravidelne mesacne

benit
1. mar 2021

Exekutor blokuje ucty hned. Spolu s tym posiela aj upovedko o exekucii, to pride nedkor, pretoze posta chvilj trva. Ak by oznamil, ze o 5 dni blokuje ucty, uz by boli vacsinou prazdne. Ak sa da, uhrad do 15 dni aj poplatky su polovicne. Volaj, volaj, volaj...