Kamarát Snoopy alebo sporenie pre deti

beatka86
21. nov 2013

Ahojte, chcela by som sa opýtať na Váš názor, či dať dieťatu poistenie kamarát snoopy, čo nato hovoríte, či s tým mate skúsenosti??? Alebo dať sporenie pre deti v SLSP alebo vkladnú knižku v SLSP, ktoré je lepšie a v čom. Ďakujem.

maha1331
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hypotecnik
15. máj 2014

"jancuch :
Áno, samozrejme že má poistenie slúžiť na krytie rizík, ale žiaľ ani na to krytie rizík neslúži nie to ešte na sporenie!!! Pri jednom úrazovom poistení pri úraze vyplatili len 43 eur a vložilo sa tam spolu 1500 eur, takže strata pri úrazovke bola 1457 eur.
Ďalšia vec, na čo potom sa ponúka postenie so sporením, keďže poistenie má slúžiť na krytie rizika a ani na to krytie neslúži? "

takto som sa dlho nezabavila :D ... mozno si si mal vypichnut oko :D alebo vybit zuby aby si nahodou neprerobil :D :D :D ved urazova poistka je pre tych ktory maju uraz aby im pomohla a ty places ze si prisiel o peniaze . naco si si to uzatvaral ? :D :D :D

lubomirspetko
14. jún 2014

@beatka86 Kamarát Snoopy je absolútne nevhodný produkt na sporenie. Úrok tam máte 1,5% a mesačné poplatky 2,1%. Poistenie by nikdy nemalo slúžiť na sporenie!! A obzvlášť nie Kamoš Snoopy

http://spetko.blog.sme.sk/c/358432/skvela-inves...

Ak nemajú rodičia kvalitné spravené poistenie (prispôsobené vášmu prímu, záväzkom, zdravotnému stavu, koníčkom, rodinným anamnézam, rizikovosti práce) nemá vôbec zmysel robiť akékoľvek poistenie pre dieťa. Poistenie slúži na zabezpečenie prímu. Aký príjem má dieťa?

Keď chcete dieťaťu šetriť tak cez stavebko alebo sporiace plány (podielové fondy)

petercmorej
15. jún 2014

@bgsliptov len skoda ze v tom vyjadreni nevyvratili jedinu vec co som napisal

tamikaty
10. júl 2014

Ahojte vsetci,kedze sama som dva roky riesila ake poistenie dat malej mam info aj o farbicke aj o snoopym mam ju poistenu v amslico mam tam aj sporenie stym vsak niesom este stotoznena ale budis bola to moja volba ale mam tam aj urazovku a na tu nedam dopustut kedze sa po dvoch mesiacoch malej stak uraz a bez problemov som dostala plnenie a tak som sa dostala aj do amslica kde teraz pracujem a ako financny agent nevnucuhem ludom sporenie,ale urazovku urcite,vsetky kamosky si dali prerobit urazovky z allianz do amdlica sporenie sme nechali tam ale urazovky maju tu kto by chcel vediet viac info mozte mi napisat rada informujem

lubomirspetko
10. júl 2014

Odporúčam pozrieť si moje porovnanie sporenia pre deti cez poisťovňu.

http://spetko.blog.sme.sk/c/360212/kamarat-snoo...

maryzabeth
1. jún 2015

@tamikaty Dobry den. Chcela by som sa opytat, ked mam malu poistenu v Allianze (farbicka)+ sporenie, ci sa da od nich odstupit s poistenim a nechat si tam len sporenie... nerozumiem sa tomu, ale dcera mala uraz, skaredo si poranila tvar, no doktorka mi odmietla napisat do papierov ze doba liecenia je minimalne dni, tym padom mi moja poistovacka povedala, ze nemame narok na poistne plnenie. Pri uzatvarani zmluvy ma vobec nenapadlo studovat to takto do podrobna, no ja sama som poistena u Metlife, a nikdy po mne nechceli ziadne tlacivo potvrdit za peniaze u doktora, stacilo, ked som okopirovala papiere z mojho zdravotneho zaznamu. A pri uraze mi vyplatili vzdy urcitu sumu. Moj poistovak z Metlife povedal, ze keby bola mala u nich, nie su s tym take opletacky... v podstate to poistenie platime na hov*o, pretoze ked jej doktorka odmietne napisat ze doba liecenia je min. dni, tak nikdy nic nedostane. Keby som odstupila aj so sporenim od Allianzu, tak teraz po roku a pol, nam nevyplatia nic zo sporenia, lebo odkupna hodnota je 0. Po 2 rokoch sa vraj da odstupit a vyplatia nam 500-600€ z povodnych 960€ sporenia po dvoch rokoch... tak ja som z toho uz mimo fakt, sporenie je myslim si dobre nastavene v tej farbicke, ale s poistenim urcite nie som spokojna. tak neviem ci mozeme ostat sporit len v tom allianze a byt poisteni inde, ci to cele zrusit, alebo vobec nesporit v poistovni... cele zle, nikto vam pravdu nepovie...

shpirti
2. jún 2015

Počuli ste už niekedy o sporení vo fyzickom zlate? Mám s ním osobné skúsenosti a je to ideálny sporiaci účet...banky, poisťovne a iné rôzne sporenia sa s ním absolútne nemôžu porovnávať! Rada Vám nezáväzne poskytnem bližšie info...

frapper
2. jún 2015

@maryzabeth Veď v Allianze môžete tiež poslať lekárske správy a nemusí lekár vypisovaťtlačivo,len minimálna liečba pri úraze vo Farbičke je 11dní.Ak aj lekár vypíše tlačivo a vypýta si peniaze,poisťovňa Vám to preplatí,to preto si vypýta lebo ten lekár nemá zmluvu s Allianz.Veď zájdite s tým na pobočku poradia Vám,ak nemáte svojho reprezentanta.Ale ako hovoríte,že poisťováčku máte však nech Vám pozrie na to a prepočíta tie dni.To sa počíta tak,že od 1 lek.ošetrenia+ďalšie kontroly,musia byť tých 11 dní.Počítajú sa aj soboty a nedele.Koľko potom trvalo to liečenie,keď to bolo škaredé.Ja si myslím,že ten poisťovák z Metlife Vám iba motá hlavu,nedajte sa,však Farbička je TOP poistenie.Veď vy môžete úraz nahlásiť aj cez infolinku 0800122222,ale budú sa pýtať údaje o tom úraze a pridelí sa Vám č.PU.a Vy zašlete lek.správy.Určite pri zrušení prídete o peniaze,pozrite tabulku odkupnej hodnoty,ktorá Vám prišla so zmluvou.Netreba hneď rušiť,veď môže ešte niečo prísť a budete to možno potom ľutovať,že ste zrušili.

8pete9
3. jún 2015

@maryzabeth
Ja by som tu farbicku zrusil HNED. Bola chyba to aj zakladat. Platite 40 eur mesacne. po pol roku odkupna hodnota 0. NEVERIM tomu ze po 2 rokoch vam z 960 eur vyplatia 500-600 eur. Ja si skor myslim ze ta suma bude velmi blizka NULE ak nie uplne NULA.

No podme trosku pocitat. Mate farbicku pol roka. Tvrdite ze po 2 rokoch vam vyplatia 500-600 eur.
za 18 mesiacov este zaplatite 18x40Eur = 720 EUR.

A teraz otazka za milion: Oplati sa zaplatit poistovni 720 eur, aby vam po 2 rokoch vyplatili 500-600?
Nech pocitam ako pocitam, 720 eur je viac ako 500-600.

Problem je v tom ze neviem ci sa da zmluva vypovedat okamzite, neviem ake su tam podmienky a pokuty. V kazdom pripade by som sa o to pokusil a uz ziadny MACKOPES typu sporenie s poistenim NEZAKLADAL.

Ta farbicka je velmi dobre nastavena. Ale iba pre jedneho cloveka - pre poistovaka ktory Vam to zakladal. Dobre na tom zarobil, verte mi. To by bolo v poriadku, problem je v tom ze vas priviedol do omylu a povedal iba to co sa dobre pocuva. A to zle zamlcal.
Drzim palce.

Otazka pre @frapper
V com je farbicka taka top ked takto ozobracuje klientov?
To ze ma dobru reklamu a je popularna, este neznamena ze je aj naozaj dobra.

maryzabeth
3. jún 2015

@8pete9 Mate pravdu po dokladnom prestudovani papierov a grafu k tomu som zistila ze po 2 rokoch dostaneme len nieco okolo 300€ z povodnych 960€. ale ideme to zrusit, uz nikdy nebudeme sporit cez poistovnu. A to tych 300€ co nam vyplatia je aj tak len informativna ciastka podla tej zmluvy, takze pocitam ze to bude este menej... a este ze pani poistovacka bola v podstate nasa znama ale ziadne nevyhody a rizika nam nepovedala... clovek sa uci na vlastnych chybach. A s tym metlife... vobec mi nikto nemota hlavu, ja som u nich od malicka a nikdy nemali problem s nicim, ani s nevyplacanim. a ani so ziadnou 11 dnovou lehotou liecenia pri uraze...

8pete9
3. jún 2015

@maryzabeth
Nie ste prva ani posledna co sa takto popalila... len sa cudujem ze takmer nikto nebije na poplach napriek takymto podvodom. Taketo poistenie je brutalne zlozity produkt a bezni ludia podpisu v dobrej viere zmluvy na zaklade odporucania takychto podvodnikov. Smutnejsie je to ze niekedy sa tito "poradcovia" nehanbia podviest aj svoju vlastnu rodinu.
11 dnova lehota - karencna doba je legitimna vec. To ste mali vediet pri podpise zmluvy ze ak bude doba liecenia 10 a menej dni tak nic nedostanete. Niekedy sa da vybrat medzi 2 - 11 - 28 dni. To Vam poradca mal povedat. Ale to este neznamena ze to poistenie je zle. Poistenie podla mna nema sluzit na zarobenie 100 eur za takyto typ urazu. ved s tym je tolko vybavovaciek ze sa to pomaly ani neoplati. Poistenie ma sluzit vtedy, ked sa stane nieco VELMI zle, ze doba liecenia 2 mesiace, rakovina a podobne. Vtedy sa rodina dostava do existencnych problemov a vtedy ma pomoct poistovna. Napr sumou 20000 eur na liecenie kritickej choroby. Nie ze zlomim si ruku a dostanem 50 eur. Poistenie nema sluzit na zarobenie.
Ked clovek takto zmeni pristup tak ho nebude stvat ze nic nedostane lebo doba liecenia je len 8 dni.

frapper
3. jún 2015

@8pete9 Ja si myslím,že sa to nedá pprepočítavať tak,že platí 40€/mes.Veď určite z tohto poistného ide na riziká.Myslím,že do sporenia je iba 15-18€.Každý vieme,že peniaze,ktoré idú do rizika klient nešetrí,tak sa tu netvori rezerva.

frapper
4. jún 2015

@8pete9 Výhoda vo Farbičke je,že dieťa si môže poistenie vybrať už v 18-25veku,keď by sa vydala/oženil/,ak ide na VŠ,pri podnikaní.Vyplatí sa dieťati 105% nasporenej sumy/5% výnos-prémia/.Toto nemá ani jedna poisťovňa na SK.Potom výplata pri anuite/keď poistník zomrie dieťatko dostane dôchodok ročný - pravda je ak to má v poistení dojednané.Toto konkurencia tiež nemá.Oslobodenie od platenia v prípade ťažkého úrazu +vážneho ochorenia dieťaťa/šetrí za Vás poisťovňa/,neplatíte za poistenie.Toto tiež konkurencia nemá.Tieto informácie potvrdili školitelia,ktorý neškolia len sprostredkovateľov z ALLIANZ ale aj maklérov čo pracujú pre všetky poisťovne.Ešte nemocnicu z úrazu aj s choroby platíme už od 1 polnoci.Je pravda,keby mala pani dobre vysvetlené čo by chcela poistiť,nedošlo by teraz u nej k sklamaniu.Pri poistení sú určité riziká viazané na šetriacu zložku,čiže sa nedá samostatne poistiť.Ešte dieťa dostane zadarmo kartu pre poistenie liečebných nákladou do zahraničia do veku 15 rokov-toto tiež nemá konkurencia.Takže v tomto je top.

maryzabeth
4. jún 2015

Na sporenie nam islo 40€ + poistenie bola dalsia suma k tomu este pripocitana. A urcite nemam poistenie na to, aby som zarabala na uraze vlastneho dietata preboha. Ale tak na nieco to poistenie je, a ked mi doktorka vzdy odmietne napisat 11 dni do papierov tak to potom zbytocne mame aj to poistenie. Rozpravala so so mnou ako keby mi mali vyplatit 3000€ za ten uraz a pri tom to malo byt len nieco cez 30... a to sme to poistenie chceli vyuzit prvy krat po roku a pol no aj posledny krat. ja sama som svoju poistku vyuzila asi len 4 krat za cely zivot, lebo clovek niekedy aj zabudne ze ma poistenie taketo... ale nikdy som nemala take opletacky s tym. A o 25 rokov ked jej mali vyplatit to sporenie, tak boh vie ci bude existovat este nejaka Allianz... zacneme sporit v banke, kde urok taky nikdy nebude, ale tiez nas nikdy neokradnu o uz nasporene peniaze a vybrat si ich bude moct dcera hocikedy.

maryzabeth
4. jún 2015

A netvrdim ze poistenie je zle, len nam nevyhovuje, na to ze su vraj jednotka na trhu. Za tie iste peniaze si necham dceru poistit inde, kde maju aj lepsi pristup k nam. Vela zavazi na poistovakovi, to je pravda. Niektori ludia by to proste nemali robit. Urcite vela ludom vyhovuje Allianz ale nam bohuzial nie. A to s tym sporenim nas dostalo...

manzanillaa
4. jún 2015

@maryzabeth Ak sa dieťa lieči určitý počet dní, tak nechápem, prečo to doktorka nechcela napísať? Náš malý si v Tatralandii buchol hlavu, mal tam len riadnu hrču, a na kontrolu nás zavolali z pohotovosti o dva týždne, tak to sme mali hneď 14 dní a peniaze z allianzu sme dostali...blbá DR. Pracujem v allianzi a ak Vám môžem odporučiť, fakt ju nerušte, prídete o kopec peňazí...ak Vám toto poistenie Váš poisťovací poradca zle vysvetlil, tak by som ho za to zabila, ale nerušte si ju..skôr si dajte niekomu vysvetliť, čo v tej zmluve máte a nech Vám povie aj výluky z poistenia či na čo si treba dať pozor...ja svojím klientom vždy poviem, nech pri poistnej udalosti volajú mne a snažím sa im poradiť.

8pete9
8. jún 2015

@manzanillaa
Pani, skuste mi vysvetlit, o kolko penazi, pride @maryzabeth, ak si to poistenie zrusi hned a o kolko penazi by prisla keby si to poistenie zrusi po 2, 4, 6 rokoch. Som fakt zvedavy. Alebo som sa vo svojom prepocte zmylil ja?

8pete9
8. jún 2015

@frapper mylili ste sa. Do SPORENIA ide 40 Eur.

A prosim Vas, nezavadzajte tu ludi.
Sirotsky dochodok sa tiez da poistit cez takmer ktorukolvek poistovnu, tu to len inak zabalia a tvaria sa ze vymysleli koleso.
oslobodenie od platenia sa tiez da poistit. Minimalne v AXA aj Wustenrot sa to da.
Nemocnicu aj urazy platite od 1. noci, ak si to pani tak nastavila. Ak nie tak smola.

Setriaca zlozka je tam kvoli jednemu dovodu, aby mohla poistovna dobre zarobit. Prve dva roky platieb idu do nenavratna + vysoke, niekedy az 20% poplatky z mesacneho vkladu. A to ze niektore poistenia su napojene na setriacu zlozku je pre klienta skor nevyhoda ako vyhoda.

Poistenie liecebnych nakladov v zahranici, minimalne AXA to ma.

Takze v com je top? Jedine co Vam neviem vyvratit je tych 105% co dostane dieta ak vstupi do manzelstva alebo VS. Ale pocitali ste, kolko percent sa strati za tych 18 rokov na poplatkoch? Aky je pomer vklad / vyber po 1,2,3,5,10,15, 20, 25 rokoch? prvych 10 rokov je clovek v strate az potom zacne zarabat. Niekedy az neskor.

marta1984
8. jún 2015

@8pete9 sporenie v poisťovni je dlhodobá záležitosť, načo to potom vôbec zakladáte keď to idete rušiť? alebo ten komu to prepočítavate ... samozrejme že keď to po 2 rokoch zruší klient, tak je to nevýhodné preňho. Ale jednoznačnej pre deti farbička je to najlepšie čo trh ponúka...

manzanillaa
8. jún 2015

@8pete9 Ja som pani odporučila, aby poistku nerušila...a takisto, keby ju ruší po 2,4,6 rokoch, tak o nejaké peniaze príde.To je jasné. Raz keď sa to nejako nastavilo, tak nech to tak je. Poistenie slúži v prvom rade na poistenie, keď je so sporením, tak tam dieťaťu nasporia aj peniaze a neslúži ako prostriedok na zbohatnutie...ako čo Vám mám na to povedať...ja osobne svojich klientov vždy upozorním, pri akomkoľvek poistení so sporením, koľko peňazí ide na poplatky a koľko by dostali v prípade, že poistku predčasne zrušia...Ak chcete zbohatnúť, na to máte iné možnosti, nie poistenie.

maryzabeth
8. jún 2015

ked to zrusim po 2 rokoch pridem o 660€ sporenia, ked to zrusim po 4 rokoch, pridem presne o tolko isto... az keby som to zrusila o neviem kolko x rokov, tak pridem o mensiu ciastku, ale stale o cosi pridem, proste nebudem v tom pokracovat, radsej to zrusim teraz, ked sme tam este len chvilku ako o 10 rokov a budem si trieskat hlavu o stenu lebo to uz budu vacsie peniaze... a vobec tu nikto nemusi obhajovat ziadnu poistovnu, kazdy ma svoje pro a proti, ja uz som rozhodnuta a na zaklade seba a svojej skusenosti a nadobudnutych znalosti... nenecham si uz nic poistovakmi nahovarat, lebo to sme uz raz skusili... radsej si vsetko sama preverim. A urcite nechcem zbohatnut na poisteni ani sporeni, len chcem aby moja dcerka dostala aspon to co jej nasetrime naozaj do ruk...

shpirti
8. jún 2015

@maryzabeth A aký druh sporenia by sa Vám páčil?

8pete9
9. jún 2015

@marta1984
Farbicka je to najlepsie co trh ponuka? Ale kde su argumenty? ja ziadne nevidim, vsetky co sa sem napisali, som vyvratil. To ze niekto povie ze je to najlepsie, ako viete ze to je najlepsie aj pre tu pani? Mozno je to najlepsie pre Vas ale nemozete povedat ze nejaky produkt je najlepsi ked ani neviete ake su poziadavky klientov!

@manzanillaa
Zase sa vratim k tomu ruseniu poistky, skopirujem to sem este raz aby ste si to precitali:
"Tvrdite ze po 2 rokoch vam vyplatia 500-600 eur.
za 18 mesiacov este zaplatite 18x40Eur = 720 EUR.
A teraz otazka za milion: Oplati sa zaplatit poistovni 720 eur, aby vam po 2 rokoch vyplatili 500-600?
Nech pocitam ako pocitam, 720 eur je viac ako 500-600."

Tak preco to nezrusit hned teraz??
Ano, mozno existuje argument ze tam bude nejaka pokuta. Ale aka? zase zalezi od vysky tej pokuty ci sa to oplati zrusit alebo nie.
Vy proste radite tuto mamickam, aby prisli o stovky eur! To je neslychane!

Ak sporenie nesluzi ako prostriedok na zbohatnutie, tak naco potom? Prostriedok na ozobracovanie? No v tomto pripade to plati na 100%.
A ak chceme zbohatnut a nemame na to pouzit poistenie, tak preco poistovna NUTI klientov uzatvarat poistenie so sporiacou zlozkou? Tak potom na co to sluzi?

Ach jaj, celeeeee zle!

manzanillaa
9. jún 2015

@8pete9 Prečo stále spomínate tie 2 roky? Poistenie sa predsa na taký čas nerobí...ak sa klientovi dopredu povie všetko, čo sa má, ja v tom nevidím problém..vždy je to na jeho rozhodnutí. Na poistke si môžete pripoistiť, že v prípade, že budete invalidný, poisťovňa Vám bude poistku platiť za Vás...urobí to aj napr. banka či stavebné sporenie? Prípadne, dieťa bude dostávať dôchodok od nás a ešte mu aj budeme sporiť...vravím, že poistenie je poistenie, nie zárobková činnosť...

8pete9
9. jún 2015

@manzanillaa Preco tie 2 roky? Lebo prve 2 roky vkladov idu do nenavratna na provizie sprostredkovatelom a poistovni.
Poistenie sa na 2 roky nerobi? A preco nie? Robi sa na tolko, kolko klient chce.
Viete co je zle na tychto poisteniach? Sporenie. Su to uplne odlisne veci a poistovne to spajaju, lebo sa na tom da brutalne zarobit. Aj rizikove poistenie sa da nastavit tak, ako tu pisete. Zvysite si poistnu sumu pre pripad invalidity a tie peniaze mozete vlozit na stavebne sporenie alebo do banky. Nie je to to iste? No je, len sa to inak nazyva.
Ale co ma na tom najviac serie je, ze sa to prezentuje ako super mega vyhodny sposob na sporenie.
Ake kriteria by malo splnat dobre sporenie?
Podla mna minimalne tieto (citujem p. Vitkovskeho):
"Ak mám peniaze, tak ich dám do sporenia, kolko chcem"
"Ak ich momentálne nemám, tak ich nedám"
"Ak potrebujem peniaze, tak ich kedykoľvek vyberiem"
IZP ani KZP nesplnaju tieto podmienky.
Moze sa stat ze sa dostanem do nepriaznivej situacie, kedy by som poistenie este zvladol splacat, ale na sporenie by som uz nemal. lenze toto sa neda oddelit, vo VPP je napisane ze je klient povinny splacat lehotne poistne. A potom mnohi prichadzaju o peniaze. Ja keby som poradca, tak by som toto svojim klientom urcite neodporucal, ak by som si nechcel narobit nepriatelov.

manzanillaa
9. jún 2015

@8pete9 Pokiaľ by chcel u mňa niekto takúto krátku dobu, tak mu rovno poviem nie...práve preto, že mojou úlohou je klientovi poradiť a nie zhrabnúť peniaze a potom chodiť po kanáloch. A zas až tak super sa na poistkách nezarába, pokiaľ v poisťovníctve nepracujete aspoň 20 rokov a máte kmeň do aleluja..

8pete9
9. jún 2015

@manzanillaa tak potom preco ich nahovarate na farbicky a ine IZP ci KZP? preco nie cisto rizikove poistenie, ktore je pre klientov vo vacsine pripadov vyhodnejsie a neprichadzaju tam kvoli "sporeniu" o peniaze? nie je to nahodou preto ze z IZP a KZP su ovela vyssie provizie?
A preco chcete klientovi radit aby si to zalozil na 25 rokov, ked to on chce len na 2 roky? Rizikovka sa da v pohode zalozit aj na 2 roky. Len pre vas by sa to asi neoplatilo.
A ja si nemyslim ze zarabate tazke prachy, viem ze si z toho vela zhrabne aj poistovna, mna stve len to ze sa takto zavadzaju ludia a mnohokrat chudobni ludia, poznam vela takych pripadov. Pre mna je toto z hladiska moralky absolutne nepripustne!

manzanillaa
9. jún 2015

@8pete9 Ako viete, že neponúkam rizikovky? Ja aj môj muž osobne ich máme a tiež kopec mojich klientov...vravím, že závisí od klienta, či chce so sporením, či bez, či invest alebo kapitálovku...

8pete9
9. jún 2015

@manzanillaa Vidite, Vy sama mate rizikovku, asi ste prisli na to ze to je najvyhodnejsie.