Kamarát Snoopy alebo sporenie pre deti

beatka86
21. nov 2013

Ahojte, chcela by som sa opýtať na Váš názor, či dať dieťatu poistenie kamarát snoopy, čo nato hovoríte, či s tým mate skúsenosti??? Alebo dať sporenie pre deti v SLSP alebo vkladnú knižku v SLSP, ktoré je lepšie a v čom. Ďakujem.

frapper
9. jún 2015

@8pete9 Nie ak si nastaví pani,ale vždy je od 1 polnoci či pri chorobe alebo úraze.Nijako sa nezabaľuje žiadne pripoistenie.Zmluvy sú v ALLIANZ nastavené tak,že vidíte koľko platíte za každé pripoistenie,nič nie je skryté.Vy tu dávate ľudí iba do omylu,čo nevyhovuje Vám,nemusí nevyhovovať iným.Neviem v akej oblasti pracujete,ale zjavne len čítate podmienky poisťovní,ale nerozumiete tomu.Však vyššie píšete,že chcete peniaze vyberat kedy by ste chceli,myslím,že ani v jednej finančnej inštitúcii,by sa Vám to celkom na krátko neoplatilo,to potom majte tie peniaze doma a neinvestujte ich,lebo na veľmi krátku dobu sa Vám to neoplatí.Však tu nikto nehovorí,že ľudia majú vkladať/investovať/ všetko,každý investuje takú sumu akú má voľnú.V IŽP si môžete kedykoľvek vyberať čiastočný odkup a kedykoľvek vkladať mimoriadne vklady ak klient má peniažky naviac.

8pete9
10. jún 2015

@frapper
Preco tu potom pani pise o 11 dnovej lehote? Podla Vas by to predsa mala mat automaticky!
Ja davam ludi do omylu? Ja sa snazim otvarat im oci aby nenaleteli na tieto podvody! Lebo inak sa to nazvat neda! Sporenie cez poistovnu je vyhodne naozaj len pre maly pocet ludi, to su zvacsa ti, ktori si to v priebehu tych 15-20 rokov nezrusia, ale aj ti by obisli lepsie, keby tu istu sumu davali napr do tych istych podielovych fondov len bez medziclanku poistovna.

ja netvrdim ze to ma fungovat ako bezny ucet v banke. Tu je problem v tom ze ked to clovek raz zacne tak je minimalne 8 rokov v strate. A po 2 rokoch v totalnej strate, ako keby ani nic nesporil. Proste je jasne ze taketo sporenie sa planuje na vela rokov, ale v pripade nepriaznivej situacie by sa malo dat pozastavit a neskor pokracovat, co sa v pripade farbicky neda kvoli podmienkam v zmluve.

ciastocny odkup sa spaja zase s velkou stratou ale o tom klienti tiez moc nevedia.

A inak nie je dolezite, v akej oblasti pracujem, ale nie je to financna oblast. A ked ja tomu nerozumiem, tak Vasi klienti tomu nerozumeju uz vobec.
Ja stale tvrdim jedno: Poistenie so sporenim je jednoznacne NEVYHODNE pre klientov. A to potvrdzuju aj skusenosti tu na MK ako aj mojich znamych. Netvrdim ze poistenie samotne je zla vec, praveze naopak. Ale spajat to so sporenim urcite nie. A toto Vam potvrdi kazdy poradca, co nechce aby klient prisiel o peniaze.

frapper
10. jún 2015

@8pete9 Však tu to vidím,ako tomu nerozumiete,ale budete tu o tom veľmi diskutovať.Pani písala,že mala dodržať 11dňovú lehotu.Áno,ale ja som písala,že ALLIANZ má v pripoistení od 1dňa polnoci keby dieťatko ležalo v nemocnici z choroby alebo úrazu.Lehotu 11dní treba dodržať,ak má dieťatko úraz,liečenie musí trvať spomínaných 11dní,pravdepodobne u spomínanej pani tam nebola táto lehota dodržaná.Ak bolo liečenie menej dní,nevzniká nárok na plnenie PU z úrazu.Však poisťovňa musí mať nejaké pravidlá a podmienky,ktoré treba dodržiavať,aby všetko správne fungovalo.Veď si zoberte,že ste vy vlastníkom poisťovne,budete vyplácať peniaze krížom krážom?Však musia existovať nejaké pravidlá.Vy hovoríte,že ľudia majú obísť poisťovňu,keď chcú investovať do fondov,ale nie každý chce ísť touto cestou,pretože až tak do toho nie je poprípade znalý,lepšie mu vyhovuje cez finančné inštitúcie.Za čiastočný odkup je poplatok 0,3% z hodnotyAPJ,ale tu je hlavne,že sa dá vybrať a ak máte dobre nastavené fondy môžete zarobiť.V IŽP sa prvé 2 roky nakupujú počiatočné jednotky,potom akumulačné.Toto vy všetko vidíte vo výpise,ktorý poisťovňa zašle klientovi.Vy tie PPJ+APJ dostanete vyplatené na konci zmluvy,prídete o ich časť iba ak zrušíte.Preto každý musí vedieť,keď má o poistenie záujem,s kým si ho uzatvori,možno koho pozná vo svojom okolí alebo skôr na odporúčanie známych,ktorý riešili tieto veci.

8pete9
10. jún 2015

To je v poriadku ze je tam limit 11 dni, niekedy sa ten limit da nastavit aj na 29 dni, v tom pripade je to poistenie lacnejsie z toho dovodu ze je menej pravdepodobne ze takato udalost nastane. A ma to zmysel, pretoze niekomu nerobi problem prezit 11 ci 29 dni pri vypadku prijmu. Do problemov by sa dostal mozno vtedy keby marodi 2-3 mesiace, tak vtedy mu ma pomoct poistovna. Ja netvrdim ze poistovna musi vyplacat hned od prveho dna aj pri uraze. Ale to mate pravdu, ja som si neuvedomil, ze hovorite o pobyte v nemocnici pricom pani (jej dcera) mala uraz bez hospitalizacie. Tak sa ospravedlnujem.

Ohladom PPJ - maloktory klient si toto uvedomi, ze prve dva roky spori do nenavratna pricom pristup k tymto peniazom ziska az o desiatky rokov a aj to iba v tom pripade ze neprestane platit poistne. A potom este priebezne poplatky ktore su rozne pri roznych poisteniach. V tomto vidim velku zaludnost IZP a KZP. Uz zivotne poistenie (rizikovka) je brutalne zlozity produkt ktory maloktory klient vie "zosrotovat", vacsinou ani nevedia na co maju narok a na co nie, a pri akych podmienkach. Ano tie podmienky su zlozite aby sa aj poistovna vedela chranit pred neopravnenym obohacovanim aj ked niekedy mam pocit ze tam nie je vsetko fer.
Ale co chcem zdoraznit je to, ze tento zlozity produkt este skomplikuju "sporenim" kde je zase milion podmienok a pravidiel. Priemerne financne gramotny clovek to moze mat problem pochopit, pokial nema naozaj dobreho poradcu, ktory to nevykresluje iba v tom najlepsom svetle ale povie aj zapory, ktory nie je malo. Vy mozte klientovi povedat ze to je top produkt ktory nema konkurenciu a ze to povedal aj vas manazer a nejaky casopis a ze si to dava vela ludi. Proste klient sa da spracovat tym ze mu to budete s usmevom vykreslovat v najlepsom svetle. A on sam od seba len tazko zisti tie nevyhody ktore tam su, aj ked mu poviete ze sa moze hocico spytat. Jeho to proste nemusi napadnut.
Su pripady kedy sa oplati aj IZP ale to su hlavne tie, ked sa pocita s minimalnou nasporenou sumou na konci obdobia - v podstate sa z uspor splaca poistne riziko, ktore je vo vyssom veku vyssie a tym padom drahsie. Ale toto urcite nie su pripady poistenia deticiek so sporenim.

sara1205
20. jún 2015

Sporiť cez poisťovňu NIKDY!!!! Poisťovňa slúži na poistenie-krytie rizík, vyplýva to už z jej názvu. Na Slovensku je naozaj veľmi veľa finančne negramotných ľudí, ale...myslíte si že je to len náhoda???
Poisťovne to majú veľmi dobre vymyslené aby sa obohacovali na ľuďoch-obchádzajú zákon ( preto tam môžu mať také vysoké poplatky

frapper
21. jún 2015

@sara1205 Čistá reklama pre seba,nechápem,toto osočovanie poisťovní a pracovať pre poisťovne.No neviem ako poisťovne môžu obchádzať zákon,veď sú pod dohľadom NB,asociácie kancelárie poisťovní.Neverím,že za dva roky môže byť niekto veľmi dobrý odborník,je na to potrebné oveľa viac rokov.Ja pracujem v jednej spoločnosti 18 rokov a vždy je niečo čo treba preštudovať,napr.nové produkty a veľa iného.TO nehovorím ak ešte robíte pre viac poisťovní,ovládať všetky produkty všetkých poisťovní,aby ste mali naštudované na 100%.Verte viem čo hovorím,pretože ja robím iba pre jednu a mám sa čo obracať,aby klient mal vysvetlené do detailu.Jednoducho povedané ak máte takýto postoj k poisťovníctvu a finančníctvu,mali by ste ísť od toho preč,robiť niečo iné.Však vždy sú v tom výhody pre klientov a ponúkať tieto výhody a rôzne bohusy a zľavy,niekedy aj na úkor seba.Však ak máte pocit že klient má vysoké poplatky tak mu ich vrátte v podobe možno takej,že za neho zaplatíte poistné a jemu sa to vráti a bude spokojný.

sara1205
22. jún 2015

Za klienta zaplatim poistne? ...zakony vam asi nic nehovoria 🙂 odporucam prestudovat si ich a nie este verejne to vipisovat. Ja poistovne neosocujem vobec, netvrdim ani ze niektora z nich je najlepsia alebo nieco podobne. Pisala som ze poistovna sluzi na krytie rizik nic viac-vyplyva to uz z jej nazvu-treba ju vyuzivat cisto na to na co sluzi....nic viac. Reklamu si nerobim,nemam to za potreby......musela som tu dat komentar lebo ked citam tie ostatne komentare tak nechapem. Pracujete uz 18 rokov ...a neviete aky zakon obchadzaju? Ja pracujem len 2 a viem to ;) Niekde je potom asi chyba....a ked este tvrdite ze investovanie cez poistovnu je v poriadku . Ale mate dlhorocne skusenosti...tak vam nebudem nic vysvetlovat "urcite" vsetko viete 🙂

frapper
23. jún 2015

@sara1205 Nebudem Vás komentovať,každý kto tu číta,nech si urobí úsudok sám.

purple
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkaan
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkaan
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkaan
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sona3001
7. dec 2017

Ahojte. Mozem niekoho taktiez poprosit o info ???
Chcela by som vediet ci moze byt POISTNIKOM matka, ktora pobera rodicovsky prispevok svojmu poistenemu synovi ??
Dakujem.

sona3001
7. dec 2017

Konkretne v Metlife, kamarat Snoopy - Sidlo.

martin_horvath
10. dec 2017

@sona3001 Môže.

sona3001
10. dec 2017

@martin_horvath Pri uzatvarani zmluvy mi povedala ta nasa ani neviem ako ju nazvat ze poistka pojde na mojho priatela, pretoze ja som na materskej ( nepracujem ) ... Je to mozne este zmenit ? Som v nej zapisana iba ako opravnena osoba a co sa tyka preplatkov z nemocnice a pododne, mozem uvadzst svoje cislo uctu ? Dakujem Vam za info velmi pekne !

martin_horvath
11. dec 2017

@sona3001 Mrzí ma, že ste dostali nedostatočné informácie. Pôvodný zámer možno nebol zlý (poistníkom mal byť partner s príjmom), len ste mali dostať info, že sa to dá aj na Vás, samozrejme vysvetliť výhody aj nevýhody takéhoto riešenia. Neidem to teraz rozoberať, nebol som pri tom... 🙂
Zmena poistníka sa dá urobiť písomne na tlačive, ktoré sa dá stiahnuť z webu (link máte v súkromnej správe). Obidva podpisy (pôvodného poistníka, aj nového poistníka) musia byť overené notárom, alebo matrikou. Oprávnená osoba dostáva peniaze len v prípade úmrtia poisteného. V ostatných prípadoch dostáva peniaze poistený (poistné udalosti), alebo poistník (preplatky a pod.). Všetky úkony so zmluvou musí podpisovať aktuálny poistník, aké číslo účtu si tam uvedie, je len na ňom.

janjochmann
11. dec 2017

@sona3001 Dať sa to dá zmeniť, ale lepšie by ste spravili ak by ste takýto finančný produkt ani nemala. Možno by ste ušetrili veľa peňazí, ak by ste tú zmluvu ukázali nejakému inému sprostredkovateľovi, ktorý vám do detailu ukáže za čo platíte. Pýtajte si na niekoho napr odporúčanie. Vo väčšine prípadov je lepšie také zmluvy zrušiť aj keď prídete o peniaze a nastaviť rozumne zvlášť poistenie a investovanie.

Investičné poistenie je nezmysel, predovšetkým nezmysel na sporenie. Vysoké poplatky vám výnosy "spapajú".

Ak chcete mať dieťa poistené, v prvom rade treba aby bolo dobre poistení rodičia - živitelia a dieťa poistiť iba na niektoré vážne riziká - napr. trvalé následky úrazu a kritické choroby.

Pre investovanie sú vhodné a dostupné programy pravidelného investovania kde je jeden poplatok a transparentnosť.

Ospravedlňujem sa za dlhší príspevok ale možno niekomu pomôže a nebude o pár rokov veľmi nemilo prekvapený.🙂

holota
14. dec 2017

@lucinkapo , ale tu sa bavíme o sporení. Pri sporení 21€ mesačne mám poplatok 12€ ročne, čo je 4,7 percenta. Tak mi prosím ťa povedz čo je toto za sporenie :D