Kde si mám požičať malú sumu?

17. nov 2023

Ahojte nachádzam sa v zlej finančnej situácii. Je to však len tento mesiac lebo bolo poplatkov na nás veľa. Veľmi by mi pomohla malá pôžička (naozaj malá tak 150€) rodina a priatelia neprichádzajú v úvahu. Našla som stránku minipozicka ale zlé recenzie no nenašla som potom už aká spoločnosť by mi na mesiac takúto sumu požičala. Už nemám čo predať účet mi do debetu ísť nemôže rýchle brigády hľadám už veľmi veľmi dlho ale neúspech. Viete mi niekto poradiť kde by bola ešte možnosť si takto požičať? Ďakujem

janai1
17. nov 2023

prečo nemôžeš ísť do debetu? Prečo hľadáš nebankovky a nepožiadaš o úver vo svojej banke?

anjelicek26
17. nov 2023

Porozpravaj sa zo svojou bankou a uprimne - kazda upratovacia firma hlada ludi... ja viem, ze to neni prave brigada snov, ale pri takej sume potiahni dva tri vikendy a mas to...

joesvk
17. nov 2023

Nemáš čo dať do záložne?
Keď nie, tak fakt pozri brigády hoci vo veľkom meste,kde dôjdeš napr. vlakom.

lelelienka
17. nov 2023

Odkial si? Ak z mesta, skus napriklad upratovanie bytoviek, dve zname si tak privyrabali, len par hodin tyzdenne a par eur sa zislo. Pokus sa za kazdu cenu radsej vyhnut takymto vselijakym pochybnym pozickam, byvaju velmi nevyhodne. Radsej si kazdy mesiac usetrit aspon par eur, ono sa to o chvilu nazbiera, presne na taketo pripady.

daniela2202
17. nov 2023

@anjelicek26 👍👍👍

autor
17. nov 2023

@anjelicek26 áno len ja bývam 20km od mesta a v mojom okolí viac preveziem ako zarobim pri týchto brigádach

maca1984
17. nov 2023

Zájdi do banky a tam sa spýtaj. Nebankovke-úžerníkom sa vyhni.
Skús si dať inzerát že umyješ okná, upraceš alebo pod.
Ja som teraz zháňala niekoho kto by mi pomohol poupratovať, poumývať dom po prerábke / v dec./ a nájsť niekoho bolo hotové umenie.

autor
17. nov 2023

@joesvk už som veru nemám čo dať ako píšem bývam v takej lokalite že cestou len do mesta preveziem 10€ nakoľko busy a vlaky idú totálne naprd takže by mi museli že fakt dobre zaplatiť ale tak hľadám stále samozrejme len tento mesiac nám to celé tak napr vyšlo nečakané výdavky

autor
17. nov 2023

@janai1 som na rodičovskej takže mi nikto v banke úver nedá

melanta
17. nov 2023

Na čo konkrétne potrebuješ tie peniaze?

marsmykkok
17. nov 2023

Prečo rodina neprichádza v úvahu? Je to fakt malá suma, keby mám napríklad sesternicu s malým dieťaťom a potrebuje, 150 eur jej dám vďačne. Alebo v rodine ste si napožičiavali a nevrátili? A na FB v skupinách miest stále hľadajú ľudí na prácu na druhý deň, napríklad upratovanie po maľovaní,.promotérky a podobne. Taká jednorázová práca je lepšie platená, teda nechápem tvoje výhovorky že nič nie je a že sa ti nič nevyplatí kvôli benzínu. Tak potom čakaj, či nebudú peniaze padať z neba jedine...

freepalestine
17. nov 2023

Ak rodina a priatelia neprichadzaju do uvahy, tak si bud priliz hrda alebo ti financne nik v rodine neveri.
Pozri, nebankovkam zaplatis aj dvakrat tolko naspat.. budes v zacarovanom kruhu. Ja viem, ze peniaze potrebujes hned, takze sa ti nechce cakat na peniaze z brigady, ale musis - musite svoju situaciu riesit tak, aby sa vam takato situacia uz nikdy neopakovala. Hlavne, ked mate deti.
Menej minat a viac zarobit. O inom to neni.. to je do blizkeho buducna.
A ako to riesit teraz? Odhod hrdost a popros rodinu, priatelov alebo susedov o 160€. 10€ min na bus do a z mesta na brigadu ako ti vyssie radia. Tam si aspon 30€ za den zarobis. Z toho si daj 10€ na bok na bus na dalsiu brigadu a zbytok na vratenie dlhu. Zopakuj.. 🤷🏼‍♀️

autor
17. nov 2023

Baby čo sa týka brigád hľadám ich už 3 roky čo som doma jasné aj som niečo našla zarobila no vždy to skončilo a takýto kolotoč si idem už veľmi dlho samozrejme neprestávam hľadať rodina mi pomáha samozrejme ale aj pre nich je 150€ moc a ako s dovolením aj mne sa zdá 150€ moc peniažky potrebujem len do ďalšieho rodicaku na vyžitie aby deti mali čo jesť a za čo chodiť do školy viem šetriť žijeme skromne v takejto situacii sme ešte neboli no čo sa nestalo prišli nečakané výdavky za doktorov a sme n tom tak ako sme tak prosím vás ak viete ešte niečo poradiť čo som ešte neskúšala budem rada

veronikaszabova
17. nov 2023

Odkial si?
Ono vies... Mozno keby si napisala, ze potrebujes potraviny,mozno by sa niekto z okolia nasiel a pomohol s potravinami.

melanta
17. nov 2023

Takže situáciu by vyriešilo keby ste dostali poukážky na kúpu potravín v tej sume? Chápem správne? Ak teraz nemáte 150, určite peniaze budú mesiac nevrátiš, keďže budúci mesiac nebudeš mať zrejme príjem taký aby si mohla jednorazovo vrátiť 150 eur.

tahomi
17. nov 2023

A z rodicaku budes mat ako tych 150 eur vratit?

joesvk
17. nov 2023

Skús Červený kríž v blízkom meste. Možno s niečím pomôžu.

joesvk
17. nov 2023

3 roky byť na materskej je asi luxus, ktorý si nemôžeš dovoliť. A keď dlhodobo chodíš na brigády, asi je čas začať chodiť do práce, hoci na skrátený úväzok.

marsmykkok
17. nov 2023

Moja zlatá treba ísť do práce jedine a neživoriť. Ale čo mi napadlo ešte, aký máš vzťah k psom? Čo tak strážiť psy doma? Dnes ľudia dosť cestujú, konkurencia ľudí čo to robí veľká, ale keby napríklad dáš lacnejšie 10 eur za deň záujemcov nájdeš a v pripadne spolojnosti sa k tebe budú vracať a odporučia iným. A takto si vieš napríklad privyrobiť aj 200 eur a viac mesačne.

panonia
17. nov 2023

Ani tych 150 si nepožičiavaj, škôlku zaplatíš neskôr. Doma nemáte nič na jedenie? Ja si od doktorov nie vždy vyberiem všetko hlavne take lieky čo su vyzivove doplnky. Jedlo by sa este dalo zohnať od ľudí . Povedz na mestskom úrade.

pinkmink
17. nov 2023

Male pozastavenie je 17teho a uz niesu ziadne €…to neni v poriadku,vyplata+rodicak+pridavky….neodlozene ani euro…nemaju teraz a ani na vratenie nebude

katkaseiner
17. nov 2023

@pinkmink presne..

saxana000
17. nov 2023

Idu vianoce kaufland tesco.lidl.vsade beru vykladacov tovaru na poobedne nocne smeny.upratovanie kancelarii a kaviarni aj sukromnych nehnutelnosti a hned je par.stoviek navyse.treba.nieco.zmenit.ked to nevychadza

kristinapetronela
17. nov 2023

Ľudia ja ju chápem ...píše že minula na doktorov ...ja som takto minula hádam 400 eur len za cestovanie ,diétnu stravu ,lieky keď mi dcérka vážne ochorela ...

andulka1988
17. nov 2023

Tiež som mala taký problém že mi stále chýbali peniaze. Dala som inzerát cez FB a našla som si upratovanie po 2 hodinky denne a každú nedeľu mám výplatu. Síce nie žiadna sláva ale mám na týždenné nákupy

tamitamitami
17. nov 2023

Možno keby napíšeš lokalitu kde bývaš tak by ti niekto vedel ponúknuť brigádu.
Ja by som napríklad prijala pár krát mesačne niekoho na upratovanie.

autor
17. nov 2023

@tahomi áno lebo vtedy budem mať viac idem si zarobiť no tie peniaze mi prídu až ten budúci mesiac a nebudem mať také výdavky ako som mala tento mesiac

tiezjedna
17. nov 2023

@autorka si na deti sama?

joesvk
17. nov 2023

@kristinapetronela Nikto ju nemôže odsúdiť, lebo nevieme, čím všetkým prechádza. Ale dačo je nesprávne nastavené. Toto nie je ojedinelá situácia. Keď už všetko, čo sa dalo predať alebo dať do záložne, už asi predtým riešila. 3 roky zháňa brigády. Nie je to problém jedného mesiaca.
Preto jej ľudia radia, že treba úplne inak začať fungovať.

A autorka hovorí, že na budúci mesiac nebude mať nepredvídané výdavky. Lenže nepredvídané výdavky môžu prísť kedykoľvek a človek,čo ma deti by mal.mať rezervu na podobné situácie.
Nechcem súdiť, len mám z toho pocit, že je to takto ťažko udržateľné.