Kde si máme založiť spoločný účet?

mata1301
2. okt 2015

zdravim. ideme spolu byvat a chceli by sme si zalozit spolocny ucet. viete pls poradit kde by to bolo najlacnejsie? teda chceme ucet, jeden bude majitel, druhy disponent ale potrebujeme k tomu 2 platobne karty.. co je prave ten problem, lebo druha platobna karta je v mnohych bankach spoplatnena a to nielen jednorazovou sumou, ale poplatkami za kazdu transakciu.
dakujem.

zutera
2. okt 2015

My máme v slovenské sporitelny a jsme spokojení. Zaplatili jsme za druhou kartu jen jednorázový poplatek a hotovo.Za měsíc nás vedení účtu přijde na 5€,které ale pokrijeme za odměny za pladbu kartou

leonie77
2. okt 2015

...v Reiffeisen banke môžeš mať k účtu až štyri platobné karty v cene balíka, za ktorý platíš 4 eurá mesačne, nič viac...

erika04
2. okt 2015

my tak mame vo VUB a za druhu kartu sme neplatili nic, ani ziadne pravidelne poplatky, ani poplatky za kazdu transakciu

nerko
2. okt 2015

Mame ucet v CSOB. Kedze dodrzujeme podmienky, tak je vedenie zadarmo. Nukali nam aj druhu kartu, myslim to vychadzalo 0,6€/ mesiac. Treba sa opytat v banke.

romanovic
2. okt 2015

@mata1301 Neviem ake su poplatky, ja mam uz roky svoj ucet v 1 banke.
Iba tolko som chcela, ze dohodni si vopred fungovanie na spolocnom ucte, nech sa ti nestane to co mnohym zenam tu na MK, ze muz prevezme totalnu kontrolu na financiami a ony ako chudery potom skemru par € na stravu, detske oblecenie, atd...
My sme to svojho casu urobili tak, ze kazdy si nechal svoj ucet a zriadili sme jeden spolocny, do ktoreho sme prispievali obaja castou svojich prijmov a z toho sa platil byt, strava, atd., proste spolocne veci. Neprezila by som, keby muz meditoval, ci som si musela kupit tento mesiac dvojo topanok, alebo cokolvek ine, co pokladam za vylucne moju vec.

bonaqa2013
2. okt 2015

pozri Finančná hitparáda . sk
Tam máš aj porovnania medzi bankami....

mata1301
autor
3. okt 2015

ano, chceme si kazdy nechat svoj ucet a spolocny mat na vydavky za byt, stravu a pod...
na financnej hitparade je sice porovnanie, ale neni nikde na nete stranke, kde by sa to dalo porovnat aj s tou druhou platobnou kartou...

janalo
3. okt 2015

V m-banke je ucet, kde mozu byt dvaja majitelia a kazdy ma aj svoju kartu. Karty aj vedenie uctu je bezplatne.

magmolatus
7. okt 2015

@mata1301 Myslím že nikde sa neplatí za to že platíš kartou. Buď platíš kartu jednorázovo, alebo máš druhú kartu započítanú v cene mesačného poplatku. M-bank ti síce vydá 2 karty a máš vedenie účtu úplne zadarno, ale zase ak kartou nebudeš platiť proste ti ju deaktivujú. Mám u nich jeden účet, ktorý nevyužívam, nie sú na ňom peniaze a proste kartu deaktivovali. Povedali že mi ju vystavia znovu ak chcem, ale podmienka je aby bola používaná, stačí ňou minúť aspoň 40 eur mesačne v obchodoch.

Samozrejme záleží čo všetko chceš mať v balíčku služieb. Ja som mával ČSOB, teraz VÚB ale som s nimi spokojny, síce za vedenie účtu platím, je na ňom hypo a kdeake služby, ale zase to nie je 2 ciferné číslo.

mata1301
autor
7. okt 2015

@magmolatus praveze sme si chceli dat unicredit a tam nas informovali, ze budeme platit na druhej karte za kazdu platbu kartou + rocny poplatok. rocny poplatok by bol ok, ale tak platit za kazdu platbu je trochu moc...

magmolatus
7. okt 2015

@mata1301 tno určite spýtať sa treba. Hlavná vec že v reklamách majú plnú hubu sľubov.

slniecko154
23. nov 2015

Nechce si niekto zalozit ucet v mBank a zaroven si prilepsit? Ucet a platby bez poplatku. Pomozeme si tak navzajom 🙂 za zalozenie uctu mozte ziskat az 45 eur a ked ma uvediete ze som vas odporucala ja, tiez ziskam malu odmenu 🙂 blizsie info aj v IP 🙂

domibeyoutiful
22. jún 2016

My žijeme v ČR ale spoločný účet a dve karty máme v Českej sporiteľni preto by som si možno myslela, že Slovenská sporiteľna by mohla byť alternatívou, ale ponuky nemám prezreté takže len taký tip 🙂