Kde si zobrať spotrebný úver?

wilikiki
11. okt 2013

Dobry den, nevyznam sa v bankovych produktoch na Slovensku, pretoze sme dlho zili v CR. Chcem sa ale spytat, potrebujeme si zobrat teraz uver cca 5000 eur a neviem, ktora banka je 'najzodpovednejsia' a najlepsia, vie mi niekto poradit? Chceme ho splatit cim najrychlejsie, tak do 2 rokov. Z nebankovych poskytovatelov uverov, ako Cetelem a podobne, sa asi neoplati brat uver, ze? Pozerala som flexihypoteku, primabanku, lenze na strankach su len reklamy, ziadne nic konkretne.

Manzel je z UK a na Slovensku ma trvaly pobyt, pracuje na Slovensku a dostava vyplatu sem. ja som normos Slovenka z TP a teraz na rodicaku.

Uver potrebujeme na doplatenie hypoteky v CR, teraz sme predali dom, ale museli sme ho predat pod cenu a nemame na splatenie hyposky.
Dost mi to suri, potrebujem ten uver vybavit cim najskor a tym padom nemam cas obiehat banky, tak prosim o radu. POMOC! Dakujem.

ivussa24
2. okt 2014

@wilikiki skus to cez financneho poradcu , pretoze tych spotrebnych uverov je dnes na trhu velmi vela a clovek ma problem sa zorientovat v nich. a ked pojdes do banky, tam ti samozrejme kazda teta za prepaškou odporucí prave ich banku ( aby splnila mesacny plan produktov, a aby provizia z uveru isla jej ) a skus to cez financneho poradcu a porovnaj si ich - naschvál aby si vedela o kolko . Odporucam ti partnersgroup.sk len neviem odkial si a podla najlepsich referenci by som ti vedela povedat.

ivussa24
2. okt 2014

oni totiz zistia produkty vsetkych bank a ty mozes porovnat skutocnost .

wilikiki
autor
3. okt 2014

@ivussa24 Ahoj my uz uver mame asi rok :D dalsi uz nechcem :D

fields
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubomirspetko
11. okt 2014

@fields

Vôbec to nie je podozrivé 😅

fields
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubomirspetko
11. okt 2014

@fields

No výborne...

majdulienka
11. okt 2014
Používateľ majdulienka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od majdulienka.

v tej banke v akej mas ucet 🙂

lubomirspetko
11. okt 2014

@majdulienka

Nie vždy sa to oplatí. Podmienky sa diametrálne odlišujú. Niektoré spotrebné úvery majú poplatok za zriadenia, iné nie. Niekde máte možnosť mimoriadnych splátok, niekde by ste za mimoriadnu splátku platili pokutu. Niekde by vám vyšiel úrok 11%. Niekde dostanete úrok 8% pretože majú úverovú kampať...

Nie vždy sa oplatí riešiť tú banku kde máte bežný účet 🙂

evi96
10. nov 2014

Ak by chceli poradit tak kludne napiste ,viem vybavit nizsie uroky ,rychlo alebo prerefinancovat ,a mne nezaplatite za to nic

mata_501
20. nov 2014

Caute kočky. Ak chcete poradiť, tak mi píšte správu. Niečo Vám už nájdem a pomôžem.

ivet1234
5. jan 2015

každá banka ponúka svoje produkty, a oni Vám nebudú ponúkať pre vás výhodné produkty. Každý z nás je iný, potrebuje niečo iné, rozličné, pretože každý má iný plat, potreby, výdavky atd 🙂 treba pobehať viacero bánk aby ste nedopadli zle, alebo požiadať finančného poradcu, a máte to uľahčené, nemusíte nikam behať 🙂

stary_ujco
5. jan 2015

Ivet, to si si zalozila konto, len aby si vytiahla z diskusneho pohrebiska tuto temu, kde predpokladám o chvíľu poradis aj toho spravneho agenta

9157247187
22. apr 2015

Lidičky a máte skúsenosti dajaké s mBank? Oplatí sa? http://www.mbank.sk/individualni/uvery/refinanc...

Ja sa v tom už strácam ☹

lenuska2001
22. apr 2015

dobry vecer potrebovala by som poradil v roku 2011 som mala debet vo vub zastaveny ucet ..debet som uz splatila banke ale v registri som...prosim je nieco kde b som dostala spotrebak..napr.cetelem ponuka aj v registri ked som uver ?? dost ma to suri a neviem sa hnut koly registru bojim sa v banke skusit poziadat ze ma zamietnu a potom sa uz nechytam duplom nikde lebo aj to zamietnutie ide do registra udajne ☹

leeenka26
25. máj 2015

@lenuska2001 v registri si 5 rokov. Pokial nemas iny problem mohlo by podla mojho nazoru prizmurit okom. Skus to cez financneho poradcu. Ked chces dam ti kontakt.

cristelle
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jantleskac
30. sep 2015
Používateľ jantleskac je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jantleskac.

Ahoj, ja som si vybavoval spotrebák v Zune...7% úrok,аle to bolo ok, nakoľko som potreboval rýchlo peniaze s cieľom ich aj rýchlo vrátiť 🙂 https://www.zuno.sk/uvery/pozicka-bezucelovy-uver/

kubovciak
9. nov 2015

Viem ze mBank ma celkom dobre uverove produkty, myslim ze za niektore ziskala aj rozne ocenenia. Skuste si prepocitat na kalkulackach roznych bank, ktora vam vyjde najvyhodnejsie. Tu je link na uz spominanu mBank, kalkulacku najdete na konci stranky. 🙂

http://www.mbank.sk/blog/post,573,spotrebny-uve...

tomas14
11. nov 2015

Ak si potrebujes spravit prehlad o dostupnych pozickach, odporucil by som ti navstivit portal http://www.financnerecenzie.sk/ . Dozvies sa tam celkom zaujimave informacie. Ak si naozaj rozhodnuta pre pozicku a hladas vyhodnu ponuku od overenych poskytovatelov, odporucil by som http://www.vsetkypozicky.sk/ . Pises vsak, ze hladas bankovu pozicku a ta je tam len jedna. V pripade bankovych poziciek je vyhodne brat pozicku od banky, v ktorej mas ucet, hlavne z dovodu jednoduchsej administratívy.

lukasz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cecilia123
7. mar 2016

Ak sa smiem pytat co poviete na prvu stavebnu sporitelnu.

evkafekete
7. mar 2016
Používateľ evkafekete je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evkafekete.

@cecilia123 myslis uver od nich?

petuska125
7. mar 2016

spotrebne uvery pokial viem maju velmi vysoke preplatenie ak si potrebujes zobrat len nejaku mensiu cast na dofinancovanie urcite skus aj prvu stavebnu sporitelnu, urcite menej preplatis, tiez zavisi ci mas uz u nich stavebko alebo nie. Presne cisla neviem ale ak mas stavebko tak urcite to vychadza vyhodnejsie ako v ostatnych bankach spotrebaky.

lastom
8. mar 2016

ahoj, na vasom mieste by som sa nefixoval na ziadnu banku, dnes je uplne jedno, ci si klientom danej banky alebo nie. Su banky ako napr. VUB banka, kde mas ako klient predschvaleny uver na zaklade obratov na ucte, ale de facto ak mas prijem, tak by ti ho schvalili aj tak, len by to nebolo do polhodiny, ale do 24 hodin. Ak ho chcete schvalit skor, tak je pre vas podstatne, kde ho najmenej preplatite pocas prvych dvoch rokov. Preto si vyziadaj splatkovy kalendar a tam, kde bude najmensi zostatok po 24 mesiacoch, to je pre vas najvyhodnejsie. Budete velmi prekvapeni, ake su rozdiely medzi bankami. Nie je dolezity urok, ale zostatok istiny. Takto isto to funguje aj pri hypotekach, kde sa da usetrit v 2 bankach pri takom istom uroku aj niekolko tisic euro. Ale toto su uz veci, ktore bezny clovek neovlada a ani ho na to neupozornia. Ak budete potrebovat pomoct, rad poradim. Kludne ma kontaktujte.

andrea1103
10. mar 2016

Pozrite si webovú stránku https://www.financnykompas.sk/pozicka
Majú tam dobrý prehľad hypoték, pôžičiek, účtov a dokonca aj refinančnú kalkulačku 🙂

zorkaa
11. mar 2016

ahoj vieš čo pobehaj banky a nechaj si vypočítať priamo aký úrok ti vedia ponúknuť,..a aké bude hlavne celkové preplatenie...plus veci ako predčasné splatenie...mimoriadne splátky.....ponuka na nete tá kalkulačka je neraz odlišná riadne od reality, alebo keď máš uvedené úrok "od" ...tak takýto zrejme žiadny klient nedostane, ja osobne pôžičku nemám... taktiež dávaj pozor na tie trpasličie úroky na XXX rokov...banka síce ti dá "skvelý " úrok ale natiahne ti to na 10 rokov...

osobne momentálne úver nemám..ale perlička je že rodičia majú úver z nebankovky s úrokom 9,9% ..tuším 3000 a preplatia 150 € za rok...🙂)) keď som sa pýtala že prečo nebankovka lebo im ponúkla lepší úrok ako banka a kedykoľvek predčasné splatenie bez pokuty 🙂 takže peniažky sa dajú všlijako, len treba pobehať a hľadať...