Kedy môžem podať daňové priznanie za rok 2022?

egoeugen
4. dec 2022

Dobry den,

som SZCO a chcem ziskat uver co najskor. Za minuly rok som este nemal dostatocny prijem na danovom priznani lebo som nepracoval cely rok ako SZCO. Tento rok by mi uz mala vyjst vyska uveru aku potrebujem bez problemov. Kvoli zvysujucim sa urokom chcem ziskat hypoteku co najskor a preto sa pytam ci mozem danove priznanie poslat hned na zaciatku januara a budem si vediet ziskat z financnej spravy potvrdenie o zaplateni dane uz v januari alebo budem musiet cakat az do aprila ?

janka_lolo
4. dec 2022

@egoeugen najskôr tak február/marec kým budú tlačivá a aj keď podáš skoršie tak na potvrdenie a o zaplatení sa čaká až do konca marca, resp. v apríli to posielajú, pracujem ako účtovníčka jeden klient takto riešil úver tento rok a kým mal všetky papiere bol koniec apríla a daňové priznanie som mu podávala hneď ako zverejnili tlačivá

hannulik7488
5. dec 2022

@egoeugen tak danove priznanie za rok 2022 sa moze podat od 1.1.2023. Len tam treba pockat na aktualne tlacivo, pretoze v roku 2023 nebude platit tlacivo z roku 2022.
Musis pockat kym financna sprava da aktualne elektronicke formulare danoveho priznania (pre živnostníkov, ti musia podavat DP elektronicky). Ty keďže si SZČO podavas elektronicky.
Po podani DP treba podat aj ziadost elektronicky o vystavenie potvrdenia o prijme pre banku a uhradit 0,50 eur kolok.

martul
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martul
5. dec 2022

@egoeugen keď budú tlačivá podať môžeš aj 1.1.2023, dôležité je aj zaplatiť. Teta to musí spracovať, požiadas elektronicky o potvrdenie o výške daňovej povinnosti a zaplatení dane a nezabudni priložiť kolok.

egoeugen
autor
5. dec 2022

Dakujem za odpovede 🙂 skusim teda co najskor ked budu tlaciva zverejnene, zaplatim dan a potom po par dnoch skusim popytat aj potvrdenie 🙂

gertrudka222
5. dec 2022

@egoeugen nooo tak by sa to dalo, len tento rok to nie je mozne, kedze rok este bezi. Ale tak hadam to vsetko klapne tak ako ma