Koľko mesačne miniete na deti?

4. aug 2023

Ahojte, koľko mesačne miniete na deti ? Nie na stravu ale čisto oblečenie topánky drogéria možno nejaká hračka my máme tri deti a cez 250-300 miniem mužovi sa to zdá vela

jesenzima
4. aug 2023

Oblečenie kupujem podľa potreby, väčšinou sezónne, nie každý mesiac ( posledné som kupovala asi v máji), a hlavne nie 300 kusov z každého a hračky nakupujem minimálne .. takze tieto položky kľudne aj 0 mesačne. ...

romana1110
4. aug 2023

Ja mám 1dieta má 1 a 5 mesiacov .
Ešte kupujem mlieko a máme aj plienky ale to kupujem tak 1krat za 2- 3 mesiace väčší nákup vždy . Veci kupujem keď len niečo treba . Mne nemá kto dať a na bazároch už moc nekupujem lebo som sa párkrát opalila tak radšej kúpim nové. Je málo veci čo nám sadne a to sa tyka aj topánok . A mám rada väčšie keď mu to môžem ovinut a nemá ani rád obtiahnuté.
Hračky nekupujem nehrá sa tým . Jediné čo kupujem tak to sú lopty , ceruzky a papiere , sem tam nejaku knihu. Ale keď si to prepočítam tak miniem mesačne tak 50€ (mlieko, plienky ,vlhčené ) ....
Tak raz za pol roka kupujem veľký sprchách Bioderma a telové mlieko LA roche( to striedam s miesanymi mastickani) Nemam rada zbytočnosti a hlavne veľa veci lebo to nikdy všetko nevyuzijem ... Naučila som sa kupovať malo a zničiť to . Jasné ,že keď sa nám niečo páči tak mu to kúpime.. ale inak nič také netreba

euka210
4. aug 2023

Tazko mesacne, lebo topanky aj oblecko idu podla sezony, niekedy 150e a niekedy skoro nic. Mame 3ch, nosia po sebe a aj dostavame, takze kupujem len topanky a obkecko na najstarsieho, mensim len dokupujem.
Drogeria je minimum nakladov na nich.

kristiii
5. aug 2023

Aké veľké sú deti? Ono iné je, ak máš ty aj bábo a do drogérie pocitas napríklad plienky a ja chalana, ktoremu stačí sprchac, zubná pasta a dva toaletaky 😅 Oblečenie kupujeme skôr nárazovo, topánky tiež, keď mu noha podskoci tak som minule nechala 100-vku za trojo, teraz zas 3 mesiace nič. Hračky už nekupujeme, ale zas keď si zmyslí niečo k Pc alebo k plejku, tak kľudne stovka padne. Mne to na tri deti až také strašné nepríde, však keď sa tu dávajú tabuľky na výpočet výživného, tak tam má každá oblečenie min. 50, topánky 50, drogériu 30, hračky neviem koľko a zrazu je stovka na dieťa veľa.

tiezjedna
5. aug 2023

to je hrozne relatívne a aj sezónne... v zime podstatne viac ako v lete, tam stačí dokúpiť veci na lyžovačku (bunda/gate/spoďáry) a za jedného 300 éčiek len tak buchne. A potom mesiace typu september, október, keď naskakujú všetci traja do školy, začínajú krúžky, tak to radšej ani nepočítame...

kikushaa
5. aug 2023

Ak do toho zapocitam skolku/skolsky klub deti a obedy tak dam 300e na dvoch ako nic 🥲 hracky nekupujem - iba na narodeniny a vianoce (nemame nafukovaci byt) co ja viem mozno je to trosku presvihnute kazdy mesiac dat tolko, ale vsetko je drahe, nove topanky kludne aj 50e zimne. x3.

tiezjedna
5. aug 2023

@kikushaa autorka písala bez jedla, čisto len oblečenie, drogéria, hračky...

kikushaa
5. aug 2023

@tiezjedna aj bez tycch poloziek mi to nepride az tak presvihnute, to je 100e na dieta