Koľko mi vrátia, keď zruším poistenie?

lenka110611
27. júl 2012

Ahojte nemáte niekto skúsenosti s poistením Život od Alianzu? Platím ročne 70e od roku 2006, chcela by som to zrušiť nakoľko chcem nové a lepšie poistenie, neviete koľko (zhruba) mi vrátia? Viem že to nebude celá suma ktorú som im zatiaľ dala ale aspoň približne. vdaka za každú odpoved

magali
27. júl 2012

neviam ako v Allinazi.. ja mam Amslico a raz rocne mi chodi taky papier.. tam je odkupna hodnota poistky, cize kolko dostanem keby som poistenie zrusila.. uz to mas dost dlho, tak hadam dostanes aspon nieco, ale inak sa to neoplati, zbytocne si tam vrazila peniaze, vrati sa ti len miziva cistka, z toho co si tam dala.. ale zalezi aj na kolko si to mala rokov

liz_lemon
27. júl 2012

presne ako pise magali, urcite mas papier, kde je odkupna hodnota, resp. aj pri uzatvarani zmluvy si dostala papier, kde su uvedene koeficienty, ktorymi si vypocitas odkupnu hodnotu v jednotlivych rokoch
ale to, co ides urobit je uplna blbost, lebo ked poistku zrusis, dostanes o vela menej nez si tam dala, a ked si uzatvoris novu, tak budes zase na zaciatku...najlepsie je nemat nijaku poistku

zuzanocka
27. júl 2012

vacsinou to vychadza na zhruba 50%

ani3012
27. júl 2012

len kvôli tomu,že chcem lepšiu poistku by som to rozhodne nerušila...prídeš o kopec peňazí....moja teta plakala, keď mala nejaké 2 roky do konca ale z fin. situácie ju musela zrušiť a oni jej dali smiešnu sumu....

petraxy6
27. júl 2012

@lenka110611 takže poistku si môžeš zrušiť 6 týždňov pred splátkou a zavolaj si na infolinku, oni ti presne povedia, akú sumu dostaneš a aj kedy tam máš ísť a zrušiť poistku. ja som si rušila v marci a peniaze prišli až začiatkom júna. 😠

anjelik2509
27. júl 2012

skús si tam poslať žiadosť o vyčíslenie odkupnej sumy a budeš vedieť. Ja som tak spravila, keď som potrebovala vedieť, koľko by mi po zrušení poistky vrátili...Alebo si tam skoč osobne, určite ti povedia 😉 Inak, dá sa to dať aj do splatného stavu (tuším sa to tak volá) to znamená, že ju dáš akokeby zmraziť, nezruší sa ale ani ju nebudeš musieť platiť...My sme tak pri jednej manželovej poistke spravili..😉

flopo
27. júl 2012

myslim,ze oni to rataju v den zrusenia aku hodnotu maju tie akcie.ved sa skus poradit s financnym poradcom on ti to zisti a zadarmo.ale ani ja by som to nerusila,bo oni si vsetko zarataju a tebe vratia mizivu ciastku.suhlasim s liz_lemon nemat ziadnu,lebo na kazdej jednej je clovek stratovy.keby pchas do "pancuchy,, kazdy mesiac aspom vies,ze ich tam mas 🙂 🙂 🙂

masinka
27. júl 2012

@lenka110611 takto "z luftu" ti to tu nikto nepovie... zalezi od poistovne, poistky, doby na ktoru ju mas uzavretu, co vsetko tam mas poistene - ci mas cast sporiacu - z tej nieco dostanes a cast iba poistenie (urazove, pripoisteny na pobyt v nemocnici... ) - z toho nedostanes nic... vo vseobcnosti plati, ze cim dlhsie ju uz mas, tym vacsie percento ti vratia.
pozri si zmluvu a papiere, co ti kazdy rok posielaju... niektore poistovne tam pisu odkupbnu hodnotu na celu dobu dopredu, niektore ti to napisu kazdy rok, inde sa musis opytat.... a moze sa stat, ze ti nieco povedia a ked ti pridu peniazky na ucet, suma bude ina, lebo to preratavaju kazdy den.....

kurci
27. júl 2012

neteš sa, bohviečo to nebude 😀 😀

1234lubka
27. júl 2012

pozri si zmluvu mas tam odkupne hodnoty

zuzanaduricova
28. júl 2012

Ja som rusila teraz v juni poistku tiez Allianz, ale starsia poistka od roku 2000. V zmluve som mala presne napisane kolko mi vyplatia po 1. patrocnici a po 2. a tak dalej. Kedze mne do konca 3. patrocia chybali este 3 roky tak som netusila kolko mi daju, cakala som, ze to nebude velmi vela ale nakoniec som bola milo prekvapena. 😵 Treba len zajst do poistovne, a tam vsetko povedia. Este mi vsetci hovorili, ze je tam 6 tyzdnova vypovedna lehota, ale ja som mala poistku zaplatenu do 3.7. a rusit som ju bola koncom juna a v pohode bez problemov. 😉

petersolc
16. aug 2012

urcite nerusit prides o kopec penazi ak by si chcela poradit mozeme sa na to pozriet

rudka1
8. okt 2013

Chcela by som sa opytat na ''vypovednu dobu'' a moznost odkupenia poistky. Vypoved je mozno podat len 6 tyzdnov pred dalsou splatkou a potom poziadat o odkupenie. Co,ak tento termin nestihnem? Podla zmluvy tak,ci tak tato zanika nezaplatenim dalsej splatky do 1 mesiaca...Takze,aky je rozdiel mezi zrusenim zmluvy vypovedou 6 tyzdnov pred splatkou a zrusenim zmluvy nezaplatenim splatky?

Dakujem,

Eva.

sonulik1
26. okt 2013

Lenka mozes na bezplatnej infolinke poziadat o zaslanie vysky odkupnej hodnoty - do telefonu Ti to nikto z bezpecnostnych dovodov nepovie, alebo ked pojdes na ktorukolvek pobocku tak Ti to tam povedia na pockanie...

diana70
27. okt 2013

Lenka, určite sa s tým niečo dá urobiť, aj lepšia poistka. Ak chcete, ozvite sa.

odbornyporadca
29. okt 2013

Pri sume 70€ ročne sa s najväčšou pravdepodobnosťou ani nemusí jednať o poistenie so sporiacou sumou, ale len o úrazové poistenie. Tak ako už bolo vyššie spomenuté stačí zavolať na info linku Allianz 0905 122 222, kde na základe vášho rodného čísla vám podajú informáciu o vašej zmluve, ako aj na výšku odbytného v prípade aj sporenia. Poistné zmluvy sa vypovedávajú v období viac ako 6 týždňov pred dňom platenia.

Zrušením životného poistenia môžete aj stratiť: http://www.odbornyporadca.sk/2013/preco-nerusit...

Na záver mi dovoľte jedno odporúčanie pre vás:
=====================================

To najlepšie životné poistenie má vychádzať v prvom rade z vašich potrieb a zabezpečiť vám dostatok finančných prostriedkov v prípadoch, keď to budete najviac potrebovať. Mnohých však to koľko dostanú, skôr zaujíma koľko budú platiť. Mňa by zaujímalo, koľko dostanem a či to čo dostanem mi bude stačiť. Pre šikovného obchodníka nie je problém vytvoriť ilúziu, že budete mať to isté a budete platiť menej. Ja sa vás skôr pýtam, chcete platiť poistné, alebo byť poistená? Pretože v tom prvom prípade sú to len zbytočne vyhodené peniaze.

Ak si prečítate toto, možno budete so mnou súhlasiť: http://www.odbornyporadca.sk/2013/sedem-hriecho...

Prajem vám život v istote

zetes
14. nov 2013

Poistka sa dá upraviť - nie je tam taká finančná strata ako pri zrušení poistnej zmluvy. Tá sa požiadať poisťovňu o zaslanie informatívnej odkupnej hodnoty - uvedú v ňom koľko by klient dostal, keby zmluvu zrušil ku dňu výpočtu odkupnej hodnoty. Keď sa potom rozhodnete poistku zrušiť viete približne koľko dostanete - približne preto, že na poistku prídu ešte splátky - keď ju platíte mesačne. Viac o zrušení poistnej zmluvy na : http://www.zivotnepoistenieprevas.sk/news/musim...