Koľko míňate na svoje oblečenie a iné babské veci?

lienka737
1. okt 2015

Ak máte spoločný účet - ako často a za aké sumy nakupujete pre seba oblečenie, kabelky, topánky a pod.?
Mne vždy drahý povie, že šak mám plnú skriňu...

Ďakujem.

seahorse27
1. okt 2015

Ja chodim vzdy na vacsi sezonny nakup oblecenia a obuvi - t.j. 4x do roka a pri jednom nakupe miniem cca 300 - 400 eur. Okrem toho si este obcas cez net objednam nieco pekne, napr. kabelku, tricko, topánky, bizuteriu :D Tak cca za 50E mesacne. Mne tiez moj stale vravi, ze mam plnu skrinu a ja si furt nemam co obliect...ale napriek tomu mi celkom rad obcas robi radost 🙂

lajlilinka
1. okt 2015

Nakupujem priebezne, či už pre radosť, alebo keď niečo potrebujem...
Aj mm mi hovorí, že mám plné skrine, ale nemá problém, keď si niečo kúpim. Zase nie som ten typ, že idem na nákupy a jeho poraza v práci pri každom pipnuti sms 😁
Pozerám aj na ceny, ale zase odtiaľ potiaľ... Tepláky si kúpim aj u cinana, ale topánky si kúpim radšej drahšie a kvalitné...
Btw. Ten môj keby prišlo na lámanie chleba ma pomaly viac veci ako ja 😁 hold mne je po pôrode skoro všetko malé....

libka1
1. okt 2015

nakupujem vtedy ked nieco potrebujem. nebudem predsa chodit v deravych topankach 😅 nepatrim ale zrovna medzi typy co si len tak niekam vybehnu do obchodneho centra minat peniaze. 😉 na com ulietavam su detske veci, na tie dokazem polovat po internete a vyslovene striehnut na super zlavy, lebo viem ze decka mi do toho vzdy dorastu, ked nie jedno dieta, tak druhe alebo tretie 😀 milujem pocit ked kupim napr. kombinezu co normalne stoji 200 eciek za 50 😵 😵 😵

gretocka
1. okt 2015

nakupujem vtedy, ked nieco potrebujem a okrem toho vzdy chodim s otvorenymi ocami, ale tak nahodne nakupy sa deju v sumach do 5 eur za kus. Kabelku kupujem vzdy jednu v sezonnych vypredajoch. Po lete a po zime.... No a detom tiez kupujem to co aktualne potrebuju a popri tom aj veci dopredu ked najdem za super cenu 🙂
Manzel mi za to nenadava, berie ze si chcem obas spravit radost a zaroven mi je vdacny, ze hladim na ceny a celkovu financnu situaciu 🙂

natalym
1. okt 2015

Nakupujem keď potrebujem to isté aj deťom. Ideálne je ale keď na niečo natrafím tak to hneď kúpiť, lebo potom banujem.
Kedysi to môj muž komentoval, že už zase a pod. ale dnes už nie lebo kupujem, fakt len ak treba, musím šetriť.

mimla
1. okt 2015

Nakupujem tiež len keď niečo potrebujem. Keď tak nad tým premýšľam tak nejaké to môdne pohľadenie duše som si nekúpila už roky. Mám to šťastie, že občas niečo dostanem. To je fajn. Nie že by som trela biedu...(alebo možno aj triem, podľa niekoho nárokov), ale nejako mi odumrela potreba si kupovať módne veci. Jednak uprednostňujem iný typ módy - nadčasové veci a také tie, čo niekto označuje ako vintage, druhak na to momentálne nemám prostriedky. Čo "nerecyklujem", teda neberiem po druhých, sú topánky a spodná bielizeň. Inak sa uspokojím s akciami v Textil House. Často mám na sebe módnu kreáciu za menej ako 10 eur. A ešte niekedy dostanem aj pochvalu od známych, ako som dobre oblečená. Na druhej strane máme relatívne veľký dom, ktorý opravujeme. Peniaze idú tam. Ak by nešli, možno si doprajem viac. Ale možno ani nie, Pretože ak nejaké peniaze mám kupujem veci malému. Oblečenie, hračky, športové náčinie... ja sa vybúrim tam. Nikto mi nenadáva, to skôr ja krotím drahého, že náš syn nemusí mať všetko. Naposledy som v zárodku zatrhla to elektrické autíčko, čo sa v ňom vozia deti a dá sa ovládať aj ovládačom.

moni244
1. okt 2015

Kedze mne staci jedna kabelka, tak to kupujem raz za uhorsky rok, topanky, ked potrebujem, oblecenie tiez, nerastiem, cize nepotrebujem zase tak casto menit satnik, teraz idem kupovat zimnu bundu po piatoch rokoch

sense
1. okt 2015

my nemame sice spolocny ucet ale napr. chlap si kupil pred dvoma dnami nohavice za 55e a ja dnes bundu za 99e...on lebo ich asi potreboval a ja preto lebo mi padla do oka...niekedy je mesiac ked si nekupim nic a inokedy miniem aj stovku dve....pred letom som si kupila cely letny satnik ....

simca06022011
1. okt 2015

U nas sa chdi na velky nakup... tak daz za rok... to minie chlap na seba majland a ja ked nieco vidim tiez si kupim.. inak malej a mne kupujem 1. ked nieco surne treba - to je vacsinou malej na. jesen, zimu.. co vyrastla... to je aj tak 200-300eur aj s topankami na sezonu. 2. ked mi nieco padne do oka.. malokedy, lebo po obchodoch nechodim.. ale dajme tomu v tescu 🙂))) zanedbatelna ciastka. sebe kupujem vacsinou aj online, hlavne v septembri s na zaciatku leta.. urobim objednavku aj za par stoviek, co sa nepaci vratim a co paci necham 🙂)) a co chyba niekde dokupim 🙂)
Momentalne som sa zacala riadit heslom par kusov ( aj tak furt nosum to iste dookolo v com sa citim naj ;)) Len sa k tomu musim dopracovat :D plne skrine mame 🙂))))

lusynka2
1. okt 2015

Ja tiez z mesacneho rozpoctu na seba vela neminiem, kedze som este na RD. Ak ma rodina na krku hypoteku, tak vela zvysnych prostriedkov uz neostava (povedzme si uprimne, najviac spapaju potraviny a drogeria). A ak uz nakupim, tak skoro vzdy len detom. Jednak rychlo rastu a jednak vecicky dokazu velmi rychlo zodrat behanim po vonku. A ani sa nenazdam a peniaze su fuc. Ked si raz za cas urobim radost a kupim cosi na seba, tak aj potom mam este vycitky, ze som to vrazila do seba. (Inak ked pocuvam niektore mamicky na MD/RD sa rozpravat ako nakupuju svojim detom v drahych znackovych obchodoch vecicky, aby ich drobci vyzerali tip-top, a este aj samotne mamicky sa obliekaju tip-top, nechapem, skadial maju na to prostriedky, ked su len na RD a v podstate funguju len z muzovho platu, tak isto ako my).....

margarita
1. okt 2015

raz som kdesi citala, ze Moda spociva v uspesnom kombinovani veci, ktore uz vlastnim 😉
tym sa riadim uz dlho, nastastie mam stabilnu vahu, takze nemusim kompletne menit satnik kazdu sezonu.
kedze som uz dllllho viac menej doma a na detskom ihrisku, minam minimalne, najviac na topanky ked treba, pekne veci kupim len ak su za rozumnu cenu vo vypredaji, tiez vela aj zachovalych v sekacoch, tam aspon vidim, ako to bude vyzerat, ked dane oblecko par krat vyperiem 😀

a skrine nemam nafukovacie, takze ked si nieco nove kupim, inu vec, co som uz asi rok nemala na sebe, vyhodim....ked to neobleciem rok, urcite to neobleciem dalsich 5 😎

zdena12345
1. okt 2015

ja sebe nekupujem z vymenovaneho nic odkedy som otehotnela (2 svetre a sponovky) s prvym synom a teraz cakame druhe a nic nekupujem. Kedze som vacsinu casu doma, chodim v domacom a nic nove mi netreba

deniss111
2. okt 2015

ja myslím,že každá minie len tolko, kolko si može dovoliť 🙂

seahorse27
2. okt 2015

@lusynka2 Logicky manzel musi nadstandardne zarabat a dopriat detom aj manzelke 😉

jana_eyre
2. okt 2015

ja som si naposledy bola nieco kupit na zaciatku leta asi po polrocnej prestavke.. minula som na seba 40e v pepcu a kupila som si aj tenisky za par eur.. nastastie som schudla do svojich starych veci pred detmi, takze som si "obnovila" satnik.. teraz ale budem potrebovat par zimnych veci, takze budem musiet nieco obetovat z nasho rozpoctu..

badox
2. okt 2015

idealne nakupovat len ked clovek nieco potrebuje a ja osobne neriesim ziadne vypredaje - nech nenakupujem co nepotrebujem len preto ze je to lacne.. v konecnom dosledku tak clovek minie viac a potom su aj tie plne skrine 😀

celasapremenim
11. okt 2015

@deniss111 presne, nic neprinasajuca diskusia, mozno len niekto sa udlavi zavistou z nej, alebo naopak si pomasti brucho, ze su aj horsie na tom ..mam dost z tychto otazok (lebo ludia su taki, rozmyslaju vytrhnuto z kontextu)

deniss111
12. okt 2015

@celasapremenim 😎 presne, suhlas!

domibeyoutiful
22. jún 2016

My to máme tak, že zo spoločného míňame na chod domácnosti, ale popri tom má ešte každý aj nejaké to svoje a takéto výdavky si platím teda tak, ale treba povedať, že za kozmetiku a oblečenie míňam asi viac než je priemer :D Univerzálny recept neexistuje, každý si žije ako mu vyhovuje a ako mu to najlepšie funguje 🙂 Ešte poznamenám, že zatiaľ nemáme deti, teda sme len dvaja 🙂

sovienka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sovienka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminuska
13. sep 2016

Ja nakupovanie z duše nenávidím a riešim to tak že raz max dvakrát do roka nabehnem do obchodov Makyta, Prostejov a im podobným , nechám tam 600-700 EUR za rok a plus topánky ročne za 200 EUR dokopy a viac to neriešim, nesledujem výpredaje ani výhodné ceny .

ninah1486
24. okt 2021

ahoj ja ako kedy, nepozeram moc kolko miniem, ked sa mi cosi paci kupim si a kym to zmestim do skrine nie je toho vela

ajuga
24. okt 2021

Nakupujem v sekacoch, v meste mame dva, co za to stoja, tam vzdy nieco kupim. Niekedy len jedno tricko za 2e,inokedy bundu, pre deti kopec veci a sem tam aj topanky, v sekaci ma to nastastie nikdy nevyjde viac ako 30e. Neminam vela, jednak som na rd a jednak nevidim vyznam v tom, mat plnu skrinu a kazdu jesen novu presivanu bundu. Ja mam napr zimnu bundu uz 10rokov, topanky zimne som mala asi 6rokov, aj to boli za 3,50 zo sekaca ako nove. Teraz po tych 6rokoch som si kupila nove zimne topanky. Riadim sa tym, ze radsej si kupim jedno drahsiu vec, napr tie topanky za 60e a nosit x rokov, ako kupovat kazdu zimu nove topanky. Nemam rada zmeny, tak mi to vyhovuje. Svagrina je opak, ta stale cosi kupuje, ci pre seba, ci pre dcerku. A potom mi posuva nove, nenosene veci, ze nestihli vynosit. Ja to nepochopim. Zbytocne minanie penazi. Ale kazdy podla seba no. Ja setrim penazenku a aj prirodu.