Koľko miniete na výlety?

25. jún 2023

Keďže leto je už pred nami, zaujíma ma koľko peňazí miniete na výlety?Nejdeme na dovolenku nikam do zahraničia,len po okolí na výlety.Mam na pláne aj také kde sú hrady zrúcaniny a vstup voľné,platí sa len za cestu čo tam pôjdeme autom.Dalej zoo a farmy tam sa platí aj vstupné plus cesta.Jedlo zobereme z domu rožky chleba salám a pod.Vodu na pitie tiež.No keď vypijeme musíme kúpiť namieste.Ale aspoň niečo ušetrím na jedle.Vylety vyberám v okolí 100 km.Kazdy víkend niekam pôjdeme aby deti čo -to videli a mali zážitky.Mate strop koľko miniete takto na výlety,koľko je akurát a koľko peňazí je už veľa?Tie čo idete k moru a pod to sa nás netýka,na to nemáme financie.

gabym
28. jún 2023

Moja mamka (51r.) vyrastala s chalanmi. S bratom a bratrancami. Chodili na čerešne, tam chlapci fajčili a aby to neprezradila mame tak ju donútili fajčiť tiež. Celý deň prezvracala. Chlapci sa hrali na vojakov a moju mamu zajali, zabalili do deky, zalepili ústa a schovali pod posteľ.. Večer ju našla prastarká. Ako samopal mali paličky čo našli v záhrade.. Ja mám 30r a detsvo som mala ešte bez techniky. Chodili sme ku starkej na dedinu (my sme tiež z dediny) tam sme si stavali bunker, rodičia nás bravali na chatu, chodili sme veľká partia plno deciek, ocko bol chatár kedysi. Mali sme koňa tak sme trávili čas nad maštalou v senniku. Dopichaný sme boli strašne, všetko nás svrbelo. Dedko nás nosil na ryby, starká stále na prechádzky. Chodili sme na kúpaliská do Maďarska, kde sme stretli Poliakov a hrali sme sa s ich deckami. Ani slovo sme nerozumeli. Na výlety sme nosili rezeň s chlebom a uhorkou. Môj syn má 5 mesiacov a veľmi ho chcem viesť v tomto, bez mobilov, tabletov a čudných rozprávok. Viem ale, že je takáto doba tak nebude možné sa im úplne vyhnúť ale som si istá, že najviac bude spomínať na tie výlety s rodičmi, ktoré nestáli majland. Lebo tie budú spontánne a urobíme všetko preto aby si ich užil najviac. Samozrejme pôjde s nami aj k moru, aj na atrakcie a bude jesť aj v reštaurácii 😀 ale nad babkin koláč, mamkine buchty a chvíle strávené s rodinkou na úplne obyčajných výletoch nebude nič 🥰

strongi
13. júl 2023

Autorka, máš podľa mňa nezdravý vzťah k peniazom. Hlavne pre tú staršiu to asi nebudú top výlety. Keby si jej ukázala niečo iné, určite by sa jej páčilo. To, že vy to neuznávate, neznamená, že deti to nebudú vnímať inak. Aspoň teda občas, neviem si predstaviť celý rok pracovat a cez leto žgrglošiť. My chodíme aj k moru, aj syn do táborov a aj na výlety cez víkendy. Áno, stojí to veľa peňazí, ale je aspoň na čo spomínať. Mám jesť lepeňák a nič na výlete nekúpiť, to radšej by som ostala doma.

viestta
13. júl 2023

Autorka, viem, ze ta to nezaujima, ale vcera sme si spravili vylet do Tatier, s listkami, obedom na Hrebienku (viem, mohli sme lepenak s reznom z domu vziat a nemuseli sme chlomtat vineu s vysokohorskou prirazkou pre J&T) a zmrzlinou pre troch to vyslo na cosi malo nad 100€. Vyuzili sme vlak, elektricku a lanovku (ano, na Hrebienok by sme vysli aj peso a usetrili by sme 35€). Boli to dobre investovane peniaze, hlavne my sme si uzili a nenudili sme sa.

autor
13. júl 2023

@strongi Staršiu zaujíma história a príroda,mladšieho zvieratá a zoo,tak myslím si že vyberám dobre výlety pre nás.
@viestta Super že ste si užili výlet.Kazdy ide tam čo si uzná za vhodné a vyhovujúce.

zmrzlinka2021
13. júl 2023

@viestta Prosim ta, stretaam sa tu pomerne casto s tym, preto sa spytam teba: Prečo vsetci tu chodite na hrebienok tou ich lanovkou? Je to 40 minut cesty do mierneho kopca..

viestta
13. júl 2023

a vy uz ste boli niekde na vylet?

viestta
13. júl 2023

@zmrzlinka2021 pretoze mam akutnu patnu ostrohu a radsej si usetrim "odslapane kroky" na zaujimave miesto vzdy ked mozem

zuzudrnda
13. júl 2023

Ahoj. Vo Vcelovine pod Smolenickym zámkom ste boli? Krásna záhrada, dá sa tam ukončiť výlet cez hradisko, Molpir lesom ku zámku. Dole je spominana vcelovina, prírodná záhrada s peknými prvkami zo života rastlín a vciel. 5r syn to tam má veľmi rád. Či si dáte kávu,perník je na vás 🙂.

autor
13. júl 2023

@viestta Boli sme v Bojniciach,v Piešťanoch v ekoparku,na Bojnej v minizoo a zatiaľ stačí tie platené.Teraz pôjdeme na hrady a zrúcaniny v okolí.
@zuzudrnda Tam bola dcéra zo školy na koncoročnom výlete v tej vcelivine.Smolenicky zámok a jaskyňu Driny sme navštívili pred 3 rokmi.

mamina7070
13. júl 2023

a kolko vas vysli bojnice ?

autor
13. júl 2023

@mamina7070 Do zoo 26 eur a dinopark 40 eur 2 dospely a 2 deti,plus 7 eur parkovanie a benzín na cestu.

alchemilkazltozelena
13. júl 2023

@mamina7070 a voda z fľaše z domu + zlepené chleby

jana_eyre_2
13. júl 2023

@viestta a keby ta niekto začal poučovať ako by bolo pre tvoje dieťa lepšie keby ste vymysleli iný výlet ako len na hrebienok asi by ťa to nepotešilo, nie?

viestta
13. júl 2023

@jana_eyre_2 no ak to beries ako pucovanie...

marsmykkok
13. júl 2023

@viestta A na vodopády ste nešli, je to blízučko?
@zmrzlinka2021 Ja som bola pešo, lebo ráno rady na lanovku, ale myslím, že veľa chodí lanovkou, lebo tá cesta je hrozná po tej kalamite, vyzerá to hrozne a nič pre potešenie oka. Ja mám rada túry kde mám aj pekné výhľady.

viestta
13. júl 2023

@marsmykkok vsak na vodopady sme sli, tak aby som to uchodila, tak sme sa vyviezli lanovkou

mamina7070
13. júl 2023

na zmrzlinu nevydalo ?

zmrzlinka2021
13. júl 2023

@marsmykkok
@viestta
Ako jasne, ak je zdravotny dovod, je to ine. Len napr ja trocha nechapem tym vikendom alebo dovolenkam v tatrach,kedy ludia v podstate neturistikuju, nenavnimaju tie hory, ale trcia v akvaparkoch, pripadne vsade lanovkou, ci si obehnu len strbske pleso... Aj s detmi sa da turistikovat, volit rozne alternativy. Proste su to hory, a je skoda to nevyuzit.

viestta
13. júl 2023

@zmrzlinka2021 s tym uplne suhlasim. Maly naslapal po Tatrach celkom dost od malicka. My este viac aj v casoch, ked este nevlastnilo J&T. Ale zas na jednodnovy vylet v lete, ked kazdy rozumny clovek sa znazi byt poobede v doline keby dosla burka (vcera tiez dosla, len nas lizla) vela turistiky nenavymyslas. Viac navymyslas, ked si v Tatrach na par dni a mozes vyrazat hned po ranajkach.
Len sa tu preberalo kolko sa minie na vylety. Ked ideme niekde do prirody, tak minieme menej. Tam staci lepenak a voda do ruksaka a nejak sa tam dopravit. My si dokazeme zariadit zabavu aj bez animatorov. Ale zas na druhej strane take kupko na cely den, alebo jazero, to tiez nie je na zahodenie.

marsmykkok
13. júl 2023

@zmrzlinka2021 No asi im stačí výhľad len, ale škoda, je veľa pekných výhľadov napríklad cestou na vodopád Skok, na Popradské pleso, Zelené pleso a tak. Ale zase napríklad na Skalnaté pleso som využila tiež lanovku, ako šľapať rovno hore po slnku by sa mi nechcelo. Niekde tie lanovky majú aj opodstatnenie, lebo nie každá trasa je zaujímavá.

viestta
13. júl 2023

@marsmykkok predvcerom tu bola debata, ze odkial je na Tatry najlepsi vyhlad. Nakoniec bolo zadanie upresnene, chceli ist do Tatier, dat si tam obed s peknym vyhladom. Nuz ak to je zelanie babicky, ktora uz na tom zdravotne nie je OK a este chce Tatry vidiet kym odide, tak ano. Ale pre zdravych ludi je toto mimo moje chapanie...

jana_eyre_2
13. júl 2023

@viestta nie ako pucovanie nie, ale ako poucovanie.. 😉 my sme včera boli v jaskyni v postojnej a dnes v Graz na viacerých atrakciach, ale myslím že to ako ľudia trávia výlety nie je žiadna súťaž, tobôž nie sa pretekat ktorý výlet bol "zazitkovejsi"..

zuzulka558
13. júl 2023

My si na letnú dovolenku napríklad odkladáme co neprefajcime a neprepijeme,, nechcem riešiť koľko minieme a to si nekupujme,, aj si varime občas niečo polhodinkove len alebo opekáme, grilujeme, niekde po sedíme atď,, dnes sme prišli po týždni z chatky a ani neriešim koľko sme asi minuli,, menšie výlety to si dame do ruksaku a hotovo

autor
14. júl 2023

@zuzulka558 Ja si to všetko píšem aby som vedela kde koľko míňame a kde z čoho ubrať.

alchemilkazltozelena
14. júl 2023

To nemyslíš vážne dufam

viestta
14. júl 2023

@alchemilkazltozelena mam znamu, ktora si tiez vsetko pise. Mne to pride divne, jej pride divne, ze nemam v zosite zapisany kazdy vydaj v domacnosti. Kazdy sme nejaky

nekonecna_katastrofa
14. júl 2023

Akurát sme sa vrátili z dovolenky na Morave. Neviem, či sme len mali šťastie, ale zdalo sa mi, že vstupné bolo lacnejšie než na Slovensku a tiež tie služby, veľa atrakcií a pamiatok blízko seba, nevedela som, čo skor vybrať. Len pre porovnanie, do Zoo v Zlíne sme platili v prepočte 24e, za Bratislavskú by sme dali 27e. Tá v Zlíne väčšia, krajšia, dalo sa tam lepšie najesť.

marsmykkok
14. júl 2023

@viestta Tak ja si občas (raz-dvakrát ročne) spíšem výdavky, odhadnem stravu a koľko by som mala ušetriť. A ak by bolo napríklad že mám odložiť 300 a na konci som v mínuse alebo odložím 30 eur tak sa zameriam kde to išlo. Ale inak ak ostane niečo a je jedno či 300, 250,200 tak neriešim. Veru robiť doma účtovníčku a sledovať každý cent by sa mi nechcelo. To je už prehnaná šetrnosť a mám pocit, že prehnane šetrných je veľmi veľa ľudí. A najhoršie, že pchajú peniaze doma do ponožky, zožerie im ich inflácia a nič z nich nemajú.

zmrzlinka2021
14. júl 2023

@marsmykkok
@viestta
Vacsina tych choro setriacich tak prezije cely zivot - nedopraju si, ziadne dovolenky, restauracia tiez nie... nakoniec otrcia kopyta, deti vybrakuju dedicstvo a pojdu to rozdrbkat na Kubu, uzit si.
Je to nezdravy vztah k peniazom, ktory ma aj autorka tejto temy - cely zivot s muzom meraju v peniazoch, to je podstatnym pilierom u nich pri vsetkom.

stevvvka
14. júl 2023

@zmrzlinka2021 nuz ale treba hladat pricinu, kto v detstve jedol na obed chlieb so zemiakmi a zeleninu ma raz tyzdenne, tak ma proste zakodovane ze peniaze su vzacnost.
Ked aj ma niekto nezdravy vztah k peniazom, nezmeni sa to po jednej vete, ze precitne, a hned pojde minat.