Koľko platíte účtovníčke ako s.r.o mesačne?

kamasovadana
9. dec 2022

Koľko platíte účtovníčke ako s.r.o mesačne ? Ak mate tak bežne prijate FA ,Vydane FA, 1 - 2 auta, max do 5 zamestnancov - mzdy plus prihlasovanie odhlasovanie / daňové priznanie. Plánujeme s mužom s.r.o. ale nemáme vôbec prehlaď koľko nás bude stáť asi účtovníctvo...´
Vopred ďakujem za info .

zuzap33
9. dec 2022

@kamasovadana pocet bezne prijatych a vydanych faktur kolko ? Moze byt 3 alebo 3000.Kto bude robit faktury, ona alebo vy ? Pocet blockov ? Kolko majetku, prip strojov, atd ? Pocet bank, uverov, leasingov... Nic konkretne

kamasovadana
autor
9. dec 2022

@zuzap33 FA vydane cca do 100 ks a prijate cca 50 ks bločky za benzín 2 auta raz týždenne plus max niečo do kancelárie to myslím by sme sa zmestili do 20 ks myslím hotovosť. Fa si budem robiť sama . a zamestnancom 5 ks max Majetok budova kde bude obchod zo skladom stroje žiadne( iba priestory a tovar ktorý nebudeme vyrábať my ) . 2 auta a nejaká hotovosť na učte. Banky budú 2 slovenská a VUB účty teda 2. Uver 30 000 € ... zatiaľ počítame s týmto ....

terry658
9. dec 2022

@kamasovadana tak u nás len za mzdy by ste platili 50+12 počet výkazov=najhorší variant je 110 eur na mesiac. To sú len mzdy. Účtovníctvo by som rátala ďalšiu 100vku minimálne.

terry658
9. dec 2022

@kamasovadana ale záleží aj od kraja. My sme v Žiline. V Bratislave to asi bude aj viac.

zuzap33
9. dec 2022

@kamasovadana cca 500 eur. Pocitala som 150 faktur, 30 dokladov v pokladni, 15 internych dokladov, banka bude rozsiahla cca 250 poloziek, 5 zamestnancov. Berte to ako hruby odhad.Banku a vysle faktury urcite import. Budete mat platbu terminalom, e-kasu ? Obrat na Dph prekrocite asi

vikusjk
9. dec 2022

@kamasovadana ste platitelia DPH?

zuzap33
9. dec 2022

@vikusjk to ocividne prekrocia rychlo

zuzap33
9. dec 2022

@terry658 ucto za 100 ? Pri tom pocte? To by robili mozno na Zanzibare

vikusjk
9. dec 2022

@zuzap33 jaj sorry, uslo mi, ze len planuju sro. nejako som presla ocami len tie pocty faktur atd. Tak na zaciatok, ako neplatitelom to bude urcite lacnejsie. Neskor sa cena navysi za priznania.
Btw este zalezi, ci si vykazy na DU a do poistovni za zamestnancov budete podavat sami, alebo splnomocnite uctovnicku/uctovnu firmu.
Ale tiez by som to odhadla tak na 250 € mesacne na zaciatok, kym nebudu platitelia. Podotykam u uctovnicky, nie u outsourcingovej uctovnej spolocnosti.

terry658
9. dec 2022

@zuzap33 kdeže toto sú normálne sumy. A to my sme jedny z tých lacnejších. Ale áno sú aj firmy, čo to možno spravia lacnejšie ale či aj lepšie to fakt netuším. Zohnať dobrú ekonómku je fakt ťažké.

viktoriaandrascik
9. dec 2022

Sme firma 3 zamestnanci cca 20-25 vydaných faktúr mesačne ktoré robím ja, došlých FA cca 50, okolo 100 bločkov sme platci dph účtovníčke platíme mesačne 420€ s DPH + raz ročne za daňové 100€
Martin

zenulkaaa
9. dec 2022

Ono je to všetko o tom, čo budeš robit ty a čo chceš aby robila učtovnička. Daju sa nájst cenovo od 200€ - 1000€ fakt.
firma v ktorej pracujem - má 8 zamestnancov. Učtovnej firme platime 250€ mesačne. Robia nám komplet učto, mesačnu DPH, ročne vyučtovanie a dane, vyplaty, máme 4 firemné auta.
Mesačne máme vydaných max 5 faktur, prijatých faktur aj bločkov a iných dokladov je cca do 100.
Ale.. všetky doklady nahadzujem do Pohody ja, taktiež vytváram vydané faktury. Takže naša učtovnička má už všetko k dispozicii a už to len kontroluje po tej učtovnej stranke, zaučtuje, aby to sedelo a robi mesačnu dph a veci s tým suvisiace, komunikuje s uradmi. Samozrejme plus výplaty, prispevok na stravne atd robi tiež ona.

oli18
9. dec 2022

To uz sa neplati uctovnictvo od poctu poloziek?

zenulkaaa
9. dec 2022

@oli18 áno, ked hladaš učtovnu firmu, tak tie ceny ti orientačne stanovia podla približneho počtu položiek. My mame cenu fixnu, lebo vieme napr, že viac ako 100 prijatých dokladov mesačne už roky nemávame... ani počet vydaných faktur sa nemeni... Ak je to velmi variabilne, tak tam by samohla mesačna suma menit. Všetko je o dohode s danou učtovnou firmou.

simca06022011
9. dec 2022

@oli18 nikdy sa nemuselo, bud sa počítajú položky alebo sa dohodne suma pausalna

kamasovadana
autor
9. dec 2022

@viktoriaandrascik ďakujem a keď Vás tu mam a ste z MT viete mi odporučiť dobru účtovníčku? Som tiež z MT.

oli18
9. dec 2022

@zenulkaaa to je pravda, je to o dohode. My sme platcami dph a napr. Za danove priznanie neplatime nic. Ved uz raz tie polozky nahodila do pocitaca pri dph, tak ich uz ma. A rocne vykazy si stiahne z toho tiez. Mozno este nieco dorobi, ale aj tak nechce nic.

kamasovadana
autor
9. dec 2022

@zuzap33 áno terminál chceme aj kasa bude určite v obchode no DPH myslím že časom určite budem platca si myslím - teda dúfam že tam bude taký obrat 🙂

kamasovadana
autor
9. dec 2022

@vikusjk ešte neviem ci budem platiteľom DPH ale myslím že časom určite to tak vide...

kubkovamama
9. dec 2022

@kamasovadana 350€. To je veľmi individuálne. Nakontaktuj si účtovníčku priamo vo svojom okolí.

kamasovadana
autor
9. dec 2022

@vikusjk no myslím že by som si ešte teraz netrúfla tých zamestnancov hlásiť odhlasovať robiť im zmluvy a tak.... tak to nechám na účtovníčku aj to platenie odvodov asi na ňu ci to nejde ???

kamasovadana
autor
9. dec 2022

@zenulkaaa A čo sa týka tej POHODY - predpokladám že je to nejaký učto softvér viete mi povedať cenu koľko by nás to stalo ? A kto by ma zaučil s tým pracovať ? lebo je to o dosť menej € keď si to nahadzujete sama však ? a ešte asi každá účtovníčka to má iný softvér nemám sa najprv s nejakou dohodnúť v ktorom by som jej to nahadzovala ???

kamasovadana
autor
9. dec 2022

@oli18 A ak sa smiem spýtať koľko ako platci DPH platíte účtovníčke mesačne pretože si myslím že tímy platcami budeme časom aj my tak aby som vedela cca o koľko sa to navýši ...ďakujem

kamasovadana
autor
9. dec 2022

@kubkovamama mam to spraviť tak že sa skontaktujem s viacerými napr 3 a tu najlepšiu ponuku vybrať ? alebo sa da s nimi dohodnúť ? Lebo niekedy to nie je o cene ale kvalite viete chcem mat to učto v poriadku ... a ja keďže nepoznám účtovnícky v okolí neviem kto je dobrý ... MT

oli18
9. dec 2022

@kamasovadana zbytocne to budem pisat, my sme jednoosobova s.r.o. a mame malo poloziek. Platime dohodou, podla poloziek by sme platili este menej.

zuzap33
9. dec 2022

@oli18 plati sa za uzavierku a podanie danoveho. Niektori ludia maju mylnu predstavu, ze sa to len stiahne. Ale dobre. Tlacia sa inventarizacie, denniky, knihy analytickej evidencie, karty majetku, atd. Doteraz bez elektronizacie halda papierov.

zuzap33
9. dec 2022

@kamasovadana ako som pisala pri tom mnozstve cca 500 eur. Robim v ucto firme peknych par rokov. Ak mate mnozstvo vyslych faktur, rieste importy, cena pojde dole. Podobne aj banku importy

negymama
9. dec 2022

robim ucto v Pohode aj v Kross /Olymp na mzdy, Omega na podvojne ucto/...uprednostnila by som ten Kross. V tom sa mi lepsie pracuje.

kamasovadana
autor
9. dec 2022

@zuzap33 importy super ďakujem to učite poriešime🙂

zenulkaaa
9. dec 2022

@kamasovadana tam sa to lisi aj od konkretneho balika, my mame pohodu premium, takze cez 700€.
Ale velmi rychlo sa v tom naucis pracovat. Nas uctovnicka zaskolila za jeden den, oni v tom robili, takze my sme na to presli, a potom uz len sme komunikovali s nou, co sme nevedeli. My pohodu fakt maximalne vyuzivame. Vytvarame tam od cenovej ponuky, cez objednavky az faktury a vsetko proste. Vidis tam rozne suhrny, analyzy, vsetko sa da prepajat..
A vsetko komunikujeme online, teda napr aj original doklad tam vies nahrat, a nemusis uctovnicke nic nosit.