Koľko platíte za elektrinu v RD dome?

tomashor95
12. apr 2021

Sme 2ja mame cca 90m2 dom straší prerobený spotrebiče vecina A+ . Vsetko na elektrinu aj varná doska , aj ohrev vody bojler , kurenie je plyn kotol . Kosenie el kosačka bežne prace okolo domu . 03. 2020 do 03.2021 je rocna spotreba 4118kwh
Mesačná 338 kWh

Mes splátka 63

Minuly rok splátka 45 teraz nedoplatok 170e byvame tu 2 roky

Dakujem

midka
12. apr 2021

@tomashor95 mame 230m2... ano, niekedy sme kazdy v inej miestnosti,,.. teda kazdy mame svoje svetlo, pc, telku,,,, platili sme 36€/mesiac teraz po rocnom zuctovani sme mali nedoplatok 22€--..... co je podla mna v pohode,, kedze sme stale HO,, varim kazdy den, aj deti su na pc a TV ovela viac ako bezne,,.... + teda mame aj to osvetlenie vonku na fotobunku, ktore nam zapina,, susedova macka,, celkom casto ... 🙂..a. myslela som, ze je to dost,, ale aj po precitani prispevkov som OK.. spokojna

tomashor95
autor
12. apr 2021

@fantaghiro21 pereco ?

tomashor95
autor
12. apr 2021

@midka ale ohrev vody mate ako a kurenie ?

midka
12. apr 2021

ohrev vody aj kurenie mame plyn
@tomashor95

jami33
12. apr 2021

Nám dosť klesla platba po výmene starých mrazničiek, ktoré idú nonstop.

qetka
12. apr 2021

@fantaghiro21 a aka je dobra tarif? ZSE ma jednotarifne iba DD1 a DD2. Pri dvojtarifnom nemusim tahat kable, aby som mala zvlast kurenie? Ci ako by to malo fungovat?

tomashor95
autor
12. apr 2021

@midka mi mame ohrev bojler 80 litrový ktorý bez problem raz dene ked je tolko aj 2 krat dene minieme

tetaandulkova
12. apr 2021

Ahoj, my mame veľký poschodový dom, sme dvaja...teraz platíme 57€ za elektrinu, o mesiac mame vyúčtovanie, ale mal by byť preplatok. Minulý rok sme platili 80€, ale preplatok sme mali cez 250€ 🙂 na elektriku ide skoro všetko, indukcia varenie, bojler, v lete beží cirkulárka pri dreve, stiepacka, chlap má v dielni pílu, tá ide príležitostne a všelijaké jeho nástroje. Kúrenie ale máme tuhým palivom, briketami atď. Na kosenie nevyužívame elektrinu, mame krovinorez keďže mame z časti svahovitý pozemok + benzínovu kosačku s pojazdom, ale na tom s a nič neušetrí, benzín tiež nieje najlacnejší. Pozemok máme takmer 40 arovy tak si neviem ni predstaviť kosačku s tak dlhým pri vodným káblom 🙂 u nás žerie ale najviac elektriny bojler na ohrev vody.

tomashor95
autor
12. apr 2021

@tetaandulkova aku mate tarifu ?

simona92101
12. apr 2021

@tomashor95 bungalov 140m2, 3 clenna rodina,muz na home office,ja na materskej.plynovy kotol-podlahove kurenie,spotrebice elektricke.mesacne zal. platby 45€.preplatok okolo 100e.

simsalabim
12. apr 2021

@fantaghiro21 co znamena prat s rozumom?

hopsadobrandejsa
12. apr 2021

@hefo

"Stručne sme si priblížili výhody a nevýhody elektrických i benzínových kosačiek. Na otázku ktorá je lepšia neexistuje odpoveď. Konečné rozhodnutie je na osobných preferenciách každého jedného z nás. Ak hľadáte rozdiel v spotrebe či už elektrickej energie alebo benzínu, tu odpoveď nenájdete. Výška spotreby v prepočte na eurá je pri bežných typoch elektrickej aj benzínovej kosačky zhruba na rovnakej úrovni."

Treba si trocha aj nastudovat rozdiely medzi benzinovymi a elektrickymi kosackami nez zacnes palit argumenty len tak od brucha a ak sa mam rozhodnut tak urcite beriem benzinovu aj napriek vyssej obstaravacej cene a servisu.

Kto sa dokladne o svoje naradie stara, tomu aj dlho posluzi.

Ja netvrdim, ze elek. kosacka je ich jedinym a zasadnym dovodom vysokej spotreby elektriny.

lillala
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bucko555
20. aug 2021

Dom starší prerobený 100m2, sporák, umývačka, práčka ,sušička bielizne, dve chladničky mrazak televízor ide nonstop a platíme 38 mesačne a to nám každý rok jednu splátku vrátia

andrea_ff
20. aug 2021

Tak ja nechapem 🤷‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️dom cca 130m². Elektrina ide na klasicke domace spotrebice....pracka, susicka s mycka ide kazdy den, indukcna rura, .... sem tam v lete klima. Bojler ide na elektrinu iba mimo vykurovacej sezony...takze cca pol roka. Je pravda, ze mame ten nafukovaci wellness cca od maja do oktobra....
Ale platime az 95eur.
Tak mi to vychadza, ze teda doost 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

andrea_ff
20. aug 2021

Este by ma zaujimalo, ze aky objem maju bojlery?
Lebo my mame 4 clenna rodina 200l, aby sme mali dost vody pre kazdeho....
Lebo ak ide na elektrinu, tak nehreje tak rychlo. Urcite bojler je velky zrut elektriny...

boitano
23. aug 2021

5 clenna rodina, pracka ide denne aj 3x, mycka kazdy vecer, indukcny doska, elektricka rura, klimaticazia, bazen 40m3 s tepelkom, herny PC, TV ktora ide skoro cely den, 6x kamera, stara chladnicka s mrazakom ktora ide nonstop.
mesacne 101 EUR

husky25
23. aug 2021

@misinka0611 tak málo a všetko máte na elektrinu?? Nemáte tepelné čerpadlo?? My platíme v bungalove 200 za elektriku,takže táto suma mi vyrazila dych 🙈🙈 a to pritom neprekurujeme, a fungujeme normálne ,nemám pocit ,že by sme ňou mrhali 🤦🤦🤦

fantaghiro21
23. aug 2021

@boitano ako vam moze ist práčka denne 3x pre Boha... Co periete aj pre škôlku?

fantaghiro21
23. aug 2021

@andrea_ff m mame 180l a zohreje hned... Hreje stale.. Skúšali sne císto aj kúriť na vodu ustrednym a nejak sa to neodzrkadlilo....
V zime mame čerpádlo.v lete vypnuté...

zafir01
23. aug 2021

@tomashor95 rodiny dom, bungalov, 170 m2 + pivnica 18m2 a podkrovie , kde mame taky sklad urobeny . terasa, vonku pracovnyaltan, kde mame drevo, dom pre deti dreveny ( pisem preto, ze vsade je dotiahnuta elekrina a teda aj svetlo ) . vonok domu na zahrade tiez osvieteny . mame indukcnu dosku, vodu hrejeme mimo zimy cez elektriku .
platime 48 eur, a na jar nam vracali okolo 90 eur . niekedy nevracaju nic, ale muz dost zvara , alebo reze na cinkulari, alebo miesacka sa stale pusta, lebo este dokoncujeme stale

fantaghiro21
23. aug 2021

@husky25 koľko miniete kwh /h? Alebo mesačne?
My sme na byte, ktory mal 108m kurili a vlastne mali všetko na elektriku.
A platili sme 80-90eur

Teraz bývame na dome 200m/2 zastavanej plochy , 1000km pozemok, kúrenie ústredné,čerpadlo el, bojler obojživelník, podlahovka elektrická, práčka, chladnička, umývačka, indukcia, digestor, mikrovlnka, rúra, tv, kosačka el., cirkularka,tie male spotrebiče, kopec bodoviek...a platíme cca 50 eur mesačne...

Tarifa DD5.. Da sa krásne ušetriť

qetka
23. aug 2021

Viete mi niektovpovedat, ci je mozne z DD2 urobit DD3, alebo DD4 na existujucm zapojeni elektriky? My mame dom, tarifu DD2, tepelne cerpadlo a platime 154 Eur mesacne, co sa mi zda v porovnani s ostatnymi fakt moc. Tak bud mame blbu tarifu, alebo neviem. Dom je par rocny, zatepleny, mame tepelne cerpadlo s podlahovym kurenim plus klasicke spotrebice, navyse je asi len bazenova filtracia, dake PC a switche, americka chladnicka.

fantaghiro21
23. aug 2021

@qetka neviem ci tdebem blbosť ale je možné. Ale musia sa vymeniť komplet hodiny nakoľko mate asi len 1 tarifu

My sme si dávali žiadosť na DD5, z DD4.ale mali ske pôvodnú 2 tarifu
Podmienka je mat hodiny na verejné prístupnom mieste. My sme požiadali o vynimku.. Tefaz vsak uz všetko snímaju a odpočítaju elektronicky...

qetka
23. aug 2021

@fantaghiro21 my mame hodiny vonku pred plotom, urcite 1 tarifu. netusim ako funguje 2tarifna, ci ide druhy kabel a je tam iny okruh, alebo co. Z elektriky som uplne sprosta 😂 A tom som IT-ckar s technickou VS 🙈🤣

simca06022011
23. aug 2021

Toto sa naozaj neda porovnávať. Ved staci ze mam velku chladnicku, ze periem 10 pracok (iny 5), niekto pecie/ini nie... ze kosim raz za tyzden a ini raz za mesiac... a mam vyssiu spotrebu hned. K tomu pocitace, telka kazdy inak pouziva, svetla, male spotrebiče... Clovek si povie drobnost nic to nie je a ked sa to nastartuje vsetko, rozdiel vznikne. Ja platím za ee 200eur (mam aj kurenie elekt.) mesacne ani netuzim porovnavat ci to ma niekto "inak" 😁
Realnw pri homeofficoch spotreva urcite išla hore u kazdeho.

evora
23. aug 2021

Sme 4, bungalov 120 m2- el mesačne 96 €. Mame tepelné čerpadlo a všetko ide naň. Plyn nemáme.

fantaghiro21
23. aug 2021

@qetkaja sa v tom tiez nejak extrémne nevyznám ale 2 tarifu mas akoby 2 číselníky, jedna lacná a druha dráha sadzba
Spínač prepína vzdy na tu nejakú hodinu, ktorá je dana tarife...
My mame drahu asi 4 hod. denne, rozvrhnutu po hodinách.. Pekne sa to da ustriehnut

simca06022011
23. aug 2021

@fantaghiro21 @qetka vysoky/nizky tarif mame aj my, vtedy sa vypnu vsetky "elektro zruty" - bojler, kurenie - je na to samostatna "pripojka" - proste vybral sa okruh, kde su tieto spotrebice, su k tomu istice a vypina sa to🙂 Ostatne spotrebice su zanedbatelne oproti tomu... a nesledovala som casy, ale je to kratka doba na ktoru to vypne, a na tychto "spotrebicoch" to neprekaza...

boitano
24. aug 2021

@fantaghiro21 mame 3 male deti 🙂