Koľko sa platí dobrovoľné nemocenské poistenie?

katinka1987
28. okt 2013

Baby, prosim Vas, nebola som zamestnana a chceli by sme sa pokusat o babatko - chcela by som sa dobrovolne nemocensky poistit, ale neviem najst, kolko sa mesacne plati?
Nasla som nieco taketo: http://tehotenstvo.rodinka.sk/prirucka-pre-rodi..., ale nerozumiem tomu...
To treba vsetky tieto sumy zratat a tolko platit, t.j. min. 130,27 eura???:
4,4 % na nemocenské poistenie (min. 17,29 eur, max. 172,92 eur)
18 % na starobné dôchodkové poistenie (min. 70,74 eur, max. 707,40 eur)
6 % na invalidné dôchodkové poistenie (min. 23,58 eur, max. 235,80 eur)
4,75 % do rezervného fondu solidarity (min. 18,66 eur, max. 186,67 eur)
Ďakujem pekne 🙂

bambulka_
5. jún 2019

@zalka nie nebola som, pokazila som to? viem to este nejako zachranit?

zalka
5. jún 2019

@bambulka_ si na PN? ak áno tak potom na ZP chod ... a dokladuj že si na PN .. zaplatíš len za tie dni čo si skončila PP až do začiatku PN .. potom platí štát za teba odvody do ZP .. len to musíš papierovo dotiahnuť .. takže zajtra návšteva ZP.

bambulka_
6. jún 2019

@zalka ano som na PN, tak dakujem pekne, pojdem dnes do ZP. A ked cez leto nebudem skoro 2 mesiace PN, vtedy je lepsie nahlasit sa na UP na ten cas? .. potom od konca augusta uz by som mala byt znova PN az do nastupu na matersku

zalka
6. jún 2019

@bambulka_ no ak sa nahlásiš na UP tak nebudeš platiť odvody do ZP ... ak budeš dobrovolne nezamestnaná tak si zaplatíš za každý m esiac 66,78e

bambulka_
6. jún 2019

@zalka dakujem este raz za pomoc 😉

miruska308
8. feb 2020

Dobrý deň potrebuje radu... som študentka a čakáme bábätko je možné si nejako doplatiť dobrovoľne poistné koli materskej???

evittam
8. feb 2020

@miruska308 Pokial si nemala za posledné dva roky žiadne NP tak nie, nakoľko to nestihnes.