Koľko trvá schválenie hypotéky v SLSP?

lenuska333
21. okt 2020

Potrebujem sa opytat ked sme v pondelok dali ziadost o hypo v slsp zo všetkými papiermi aj so znaleckým posudkom koľko asi bude trvať schválenie Dakujem

solange7
21. okt 2020

@lenuska333 na preverenie posudku maju 7 dni, schvaľujú do 24h. Je to rychlovka.

hopsadobrandejsa
21. okt 2020

Kazdy klient sa posudzuje individuálne. Ja momentalne riešim hypo v slsp. V piatok som odovzdal komplet dokumentáciu, v pondelok este ZP.

Digitalizácia vraj obvykle trvá 2-3 dni takze ja osobne očakávam vyjadrenie tento alebo najneskôr buduci tyzden.

Samozrejme, teraz sa trocha sprísnili podmienky kvoli corone. Banky su opatrnejšie co sa tyka poskytovania hypoték cize je možné ze sa aj doba schválenia moze predĺžiť.

Ak mas dobru bonitu tak by schválenie malo ist celkom rychlo.

erikaireland
8. apr 2021

@hopsadobrandejsa kolko to nakoniec trvalo? My už čakáne 3 tyzdne takmer

eliz22
8. apr 2021

@erikaireland my sme riešili vo februári.Trvalo to par dni-u nas konkrétne 3-4dni.

hopsadobrandejsa
8. apr 2021

@erikaireland Ja som riesil zo zahranicia cize moje bolo trocha komplikovane asi.

Mne dokopy 5-6 tyzdnov. Na moj vkus az prilis dlho.

erikaireland
8. apr 2021

@hopsadobrandejsa
@hopsadobrandejsa tak to áno...nám predschválili do 24 hodín...ale teraz každý druhý deň ešte potrebujú niečo doložiť. Už som z toho nervózna 😞

hopsadobrandejsa
9. apr 2021

@erikaireland To som mal aj ja.

Najviac ma asi vytacalo, ze si nevyziadali vsetky dokumenty naraz ale kazdych par dni furt este toto a este hento a este tamto.

Nechapem, ze nevedia napisat co vsetko vyzaduju naraz, ale tahaju to z clovek ako z chlpatej deky a zbytocne natahuju cely proces. Mozno, ze to robi len SLSP, neviem ale ku koncu to uz bolo o dusu pretoze cela kupa sa odvijala od toho ci hypo vobec bude.

solange7
9. apr 2021

@hopsadobrandejsa tak to si neriesila Unicredit... To bolo nieco neuveritelne, nakoniec sme sa na nich vykaslali. Po skonceni 5rocneho fixu, sme to u nich skusali znovu a zopakoval sa ten isty scenar s absolutne nezmyselnymi papiermi. Taka neprofesionalita z jednej pobocky je az neuveritelna.

hopsadobrandejsa
9. apr 2021

@solange7 To vazne?

Unicredit som zvazoval pretoze sadzby mali velmi vyhodne a aj na financnej hitparade ich hodnotili velmi vysoko co sa tyka podmienok, ale zrejme to ani inde neni ziadna slava.

erikaireland
9. apr 2021

@hopsadobrandejsa a teda schválili nakoniec? Tým, že sa to tak naťahuje aj prestávam dúfať....aj dnes písali o ďalší doklad, och...už ho mohli mať 2 týždne, keby napísali

solange7
11. apr 2021

@hopsadobrandejsa tie uroky maju fajn, ale zase tam clovek myslim ze musi mat povinne zivotne poistenie, ktore sprostredkuva banka. Na tychto poistkach sa casto clovek preplaca.
Kazdopadne ja som sa v unicredite dostala minuly rok do takej vyvrtky, ze to svet nevidel. Ked uz som tomu pracovnikovi vynadala, ci mu pripada normalne odo mna 5ty krat vyzadovat nejaky dalsi papier (ktory ani nebol relevantny a nevedela mi ho uradnicka vystavit - pretoze take potvrdenie ani neexistuje), povedal mi ze uz nic nechce. Pre istotu som sa ho to spytala este raz, ci uz nic nebude chciet a dohodla som si s nim, ze na druhy den pridem na podpisovanie do banky. Prisla som tam... Tam uz sedela s nim pri stoliku aj riaditelka a prosila ma, aby som doniesla este ten jeden papier. Ja som sa zacala hystericky smiat. Den pred tym mi ten trulo povedal, ze je vsetko ok a mam prist podpisat uver. Vydierala ma, ze od dobreho uroku a fixacii na 7 rokov ma deli len jeden papier. Ja som ich so stoickym kludom poslala do prdele. Ta zenska bola tak otravna a ulisne vlezla, ze mi este po ceste volala ci si to nerozmyslim. Tak som ju poslala do pi*e. Bez hanby. Ostala som vo svojej banke a hotovo.

hopsadobrandejsa
11. apr 2021

@erikaireland Nakoniec mi uver schvalili...

Zalezi aj od situacie. Ja som ziadal sam cize na ziadatela s 1 prijmom sa zrejme prihliada striktenjsie nez ked o to ziadaju manzelia.

Budes musiet vydrzat. Ja som si presiel tym istym.

ceresna2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elenita
11. apr 2021

@lenuska333
@hopsadobrandejsa
@erikaireland Super, dakujem za Vase skusenosti, tiez to prave riesime 🙂 a davali ste uz vypracovany posudok? Akceptovala banka ten?

angel993
11. apr 2021

My sme riešili najprv Prima banku, na 3x sme dávali žiadosť vzdy sme museli doložiť znalecký posudok a ani jeden nám nevrátili, napriek tomu že nám neschválili žiadosť.
Potom sme dali žiadosť v SLSP,do 24 hodín sme ju mali schválenú a do týždňa aj pripravené zmluvy k podpisu.Riešili sme to minulý rok v lete.

erikaireland
11. apr 2021

@elenita áno, dávali sme aj znalecký posudok...hádam sa už zajtra dozvieme ako sme na tom 🙏

elenita
11. apr 2021

@erikaireland Drzim palce, my tiez cakame 🙏

erikaireland
11. apr 2021

@elenita držíme aj my Vám 🤗

erikaireland
12. apr 2021

@erikaireland tak nám vraj už schválili, práve mi písal náš poradca...trošku to skresali..ale nie moc 🙂

erikaireland
12. apr 2021

@elenita tak nám vraj už schválili, práve mi písal náš poradca...trošku to skresali..ale nie moc 🙂

elenita
12. apr 2021

@erikaireland ahoj, a o kolko Vam to skresali? Nam bolo povedane, ze prefinancuju 90 perc.z kupnej ceny, a nukaju len 80...teraz predbezne prisla ponuka.

erikaireland
12. apr 2021

@elenita my máme ohodnotené na 148 0000€. Predschválili 103 600€ a schválili 96 000€.

erikaireland
12. apr 2021

@elenita ale rátala som s tým...lebo väčšinou že to krešú..ale tak u nás je to asi iné...lebo dom je náš...a berieme naň hypotéku.

elenita
13. apr 2021

@erikaireland fiha, to teda dost skresali...nam zatial prislo len to predschvalenie. Cize este to mozu skresat 😱😱

ceresna2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zlatkapaps
13. apr 2021

@ceresna2 no tak potom super. Malokedy sa teraz podari vyjednat viac ako 70-80% co tak pocuvam

elenita
13. apr 2021

@ceresna2
@erikaireland baby a aku fixaciu ste si dali?

ceresna2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elenita
14. apr 2021

@ceresna2 dakujem, aj nam na 3 roky nukaju najvyhodnejsie podmienky, len vaham, co je naj