Koľko vám vyplácajú maródku?

moninka666
14. nov 2015

som zhrozena z toho kolko mi posiela socialka pn -ku..!!!
som na rizikovom a prosim pekne socialka mi vypocitala ze mi bude chodit necelych 30e mesacne...ako ludia da sa podla vas z toho vyzit????je uplna hanba tomuto statu ako sa stara o svojich obcanov a buducich obcanov....mate dakto podobnu skusenost??? su este nejake pridavky ktore sa daju poberat pocas tehotenstva ak ste pn?? Dakujem za rady a odpovede😠😢😳

mm2008
14. nov 2015

@holubicka28 takže 100 % základ si mala slušný , ked 55 % máš 21 eur ...

moninka666
autor
14. nov 2015

aj tak dakujem za rady a odpovede..uz to len dako vykrkat 4mesiace a potom sa uz len tesit z drobca a dufat ze snad bude lepsie co verim ze bude..😷😌

evittam
14. nov 2015

@katrin21 No čo viem tak nie - aj MD sa ti ráta za predchádzajúci rok......s PN je to to isté, pokiaľ nezmeníš zamestnanie a neodpracuješ v ňom aspoň 90 kal.dní bez PN a OČR....

evittam
14. nov 2015

@moninka666 Nooo, vyzerá to tak, že z toho istého ako PN sa ti bude rátať aj MD....bohužiaľ....

mm2008
14. nov 2015

@evittam @moninka666 presne toto som chcela napísať ... čo píše "evita" ... lenže tuším minimum je výška rodičovského , čiže ak ti bude vychádzať veľmi nízka materská, nižšie ako rodičovský tak ti doplatia do výšky rodičovského , takže celý čas budeš poberať rodičovský príspevok v príslušnej sume, kt. bude platná v tom príslušnom roku.

holubicka28
14. nov 2015

@mm2008
Ano, aj ked som nevedela najprv, tiez som bola z tych percent trochu mimo ci 25 alebo 55%..aj md mi tak pojde, resp tam viac este, kedze je to az 65% a od januara 70%.. tak z nej budem setrit na dobu, ked mi bude chodit len rodicak..

evittam
14. nov 2015

@mm2008 Áno máš pravdu, ale do narodenia dieťaťa bude dostávať (tých min.6 týždňov pred termínom pôrodu-nástup na MD) materskú len to čo jej vypočítajú zo SP a až po narodení dieťaťa jej bude UPSVaR doplácať chýbajúcu sumu do výšky RD, no a po skončení MD bude dostávať celý RD od UPSVaR.

sherny
14. nov 2015

Kočky, zapojím sa do debaty ohľadom PN ale trochu s inou témou.. Ako to je s PN a rizikovým poistením? Chystáme sa na Ket a tiež sa chystám založiť si rizikové poistenie od axy, ale keďže som to pred tým nikdy nemala tak neviem, ci budem niečo z poisťovne dostávať keď si pripoistim PN...

evittam
15. nov 2015

@sherny Tak toto je otazka pre tvoju poistovnu a nie pre nas,nakolko kazda poistovna ma svoje podmienky co sa tyka vsetkeho a aj PN. Co viem,tak urcite tam musis nejake obdobie platit aby si vôbec nieco dostala a niekt.poistovne napr.nevyplacaju pri rizikovom tehu PN-na to si treba dat pozor.

holubicka28
15. nov 2015

@sherny
Ak budes PN, ze budes na rizikovom, tak asi nedostanes nic..lebo vela zien je pocas tehotenstva PN, tak to by sa poistovnam "neoplatilo". Ale ked budes PN z dovodu choroby, tak dostanes peniaze. Ja to mam poistene tak, ze mi PN budu vyplacat od 29. dna spatne..da sa to ale nastavit aj od 15. dna spatne. A samozrejme nejaku dobu musi poistenie trvat, nie ze ho zalozis a o tyzden si PN.

dominikadada
15. nov 2015

Zienky prosim vas chcela by som sa spytat ze ak som od min.roka maj 2014 normal zamestnana v podstate este stale ako tehu, ale teraz sept-dec 2015 mam k tomu este navyse v inej firme dohodu, tak bol by nejaky rozdiel ak by som bola PN uz v dec.2015, alebo az v jan./feb.2016? Predtym som bola zamestnana od aug3013 do feb 2014, medzitym 3mes urad prace..samozrejme oficialne je to minimalka aj predtym bola.. dakujem

ejbyk
15. nov 2015

Deivčatá ak sa vyznáte chcem sa informovať ohľadom PN ak pracujem od 5/2014 a zmluvu mám do 5/2016 a teoreticky by som isla od decembra na PN ukrátila by som sa o nejaké dávky prípadne niečo čo by mi malo byť vyplácané ak by som nejak predĺžila termíny (myslím napr nastúpiť na pn o čosi neskôr a tak pod.) a ako je to potom keby mi už nepredlžili zmluvu a som na PN...počíta sa mi materská z toho odpracovaného?

butterfly333
15. nov 2015

@mm2008 30e na den to by bola riadna blbost.Ja som pn pol roka a som zamestnana moj plat cca 780e a pn mi chodi 520e.To by musela kolko ta pani zarabat aby mala 30E na den? Ja mam na den 16,76e. pri mojom plate.

butterfly333
15. nov 2015

@evittam ako že niektore poistovne pri rizikovom tehu neplatia pn?Ja som mala obe tehu rizikove vážny stav a musela som byt na ritikovom čiže pn od začiatku až do nastupu na MD a vždy mi platili pn normalne.

evittam
15. nov 2015

@butterfly333 Teraz neviem či píšeš o "normálnej PN" čo si dostávala zo SP alebo si mala pripoistenie od komerčnej poisťovne. Nakoľko o tom píše a informuje sa
@sherny

evittam
15. nov 2015

@dominikadada No pokiaľ by si chcela z každého pracovného pomeru - či už na dohodu alebo TPP mať vyplácanú PN alebo MD tak musíš splniť z každého tohto pracovného pomeru tých 270dní NP. No a čo sa týka toho rozdielu - no keď pôjdeš na PN v r.2015 tak tvoj VZ pre PN a MD je príjem za r.2014 - jedine, že by si pracovala na novú zmluvu 90dní bez PN a OČR-vtedy by sa to rátalo z toho. No a ak nastúpiš na PN v r.2016 tak už tvoj VZ bude príjem za r.2015.

evittam
15. nov 2015

@ejbyk Nepíšeš či si už tehotná. Ak otehotnieš a stihneš 8-mesačnú ochrannú lehotu po skončení PP , tak budeš mať nárok na MD ak nestihneš tak nie.

sherny
15. nov 2015

@butterfly333 a akú máš komerčnú poisťovňu z ktorej ti vyplácali PN keď si bola rizikové tehotenstva?

sherny
15. nov 2015

@holubicka28 a akú dobu musí poistenie trvať?

holubicka28
15. nov 2015

@sherny
To ma kazda poistovna inak, mas to v podmienkach zmluvy..ked si ho budes zakladat sa ich to spytaj.

evittam
15. nov 2015

@sherny Ako som ti už tiež napísala - každá poisťovňa má iné podmienky a my ti tu v tomto naozaj neporadíme....

holubicka28
15. nov 2015

@butterfly333 no niektire to tak maju..ja to mam aj v zmluvnych podmienkach, ze taku pn nepreplatia.

butterfly333
15. nov 2015

@sherny spoločnu zdrav.

butterfly333
15. nov 2015

@holubicka28 tak to je teda svinstvo.

evittam
15. nov 2015

@butterfly333 No, zdravotné poistenie nemá nič spoločné s vyplácaním PN. A spoločná zdravotná už ani neexistuje pokiaľ viem....

holubicka28
15. nov 2015

@butterfly333
Ja som o tom inak nevedela, ale teraz som bola pn cca 45dni a ja mam zmluvu cez fin poradcu a in mi pisal, ze to nepreplacaju, ale ja som nemala od gynekologicky pn, ale obvodnej som bola chora, nie kvoli tehitenstvu. Takze to by mi peniaze dali asi, ale tam je viac podmienok, ja som musela najneskor 29den poziadat o peniaze a napadlo ma to az neskor, tiez kopa papierovaciek k tomu a ja som uprimne nemala na to nervy to riesit..ked budem pn nabuduce, uz budem vediet aspon co a ako. A co sa tyka pn od socky, tak maximalny denny vymeriavaci zaklad je 42€, z toho dostanes 55%, co je cca 23€, viac nikto na den nedostane..mne vyslo na den 21,1€. A v generali mam plnenie pn nastavene na 5€ za den.

ejbyk
15. nov 2015

@evittam tehotna este nie som...čo je to tá ochranná lehota? to znamená že keby som pred tým ako mi končí zmluva 4/2016 uz bola PN túto zmluvu mi nemôžu ukoncit...budem ti vdačná ak ma usmernís som z toho uplne mimo...

holubicka28
15. nov 2015

@ejbyk
Zmluva ti skonci uplynutim doby, na aku bola uzavreta a je jedno, ci budes pn alebo tehitna. Predlzit ti ju nemusia.

ejbyk
15. nov 2015

@sherny inak myslim ze holubicka28 pise o vyplácani PN od komercnej poistovne nie od takej klasiskej ako vs. zdravotna alebo union a pod. lebo ja napr tiez mam priplacane k zivotnej poistke pripad pn...dala som si to presne koli tomu ze ak budem pn ked budem tehotna...musi sa tusim ale platit aspon 6 mesiacov pred pn...a mne by to malo potom vychádzat 10 € na den...

evittam
15. nov 2015

@ejbyk Nie, pokiaľ máš zmluvu na dobu určitú tak ťa nič neochráni pred jej skončením.....Ochranná lehota znamená, že už budeš tehotná pred skončením PP, to znamená že budeš mať nárok na MD. Pokiaľ ti PP skončí a ty nebudeš tehotná a znovu sa nezamestnáš a nebudeš mať aktívne NP, tak nárok na MD mať nebudeš.
A ešte raz a dúfam, že posledný - ZDRAVOTNÁ POISŤOVŇA NEMÁ NIČ SPOLOČNÉ S VYPLÁCANÍM PN!!!!!!!!!!! Už to konečne všetky pochopte.