Koľko vám zvýši mesačne peňazí po zaplatení výdavkov?

28. sep 2022

Ahojte prosim vas kolko vas zvýši penazi na mesiac uz po splatení hypoték inkás benzínu škôlok škôl.. teda tych mesačných povinných výdavkov?
Zvažujeme ci ist do vyššej hypotéky.

tanapeta
28. sep 2022

hneď keď príde výplata odložte mesačne takú čiastku, o akú by sa vám zvýšila mesačná splátka a skúste 2-3 mesiace ako to bude bez tých peňazí. A sama zistíš ako to zvládnete a nepotrebuješ rady z ostatných domácností, ktoré sú ti na dve veci

bielavila
28. sep 2022

500 e minieme pre 4 clennu rodinu na stravu aj to len taky zaklad, ked ratam restiky, kaviarne a cukrarne tak urcite o 200 e viac

autor
28. sep 2022

@tanapeta super!!! Vdaka

mogaa
28. sep 2022

500eur - možno strava a základná drogéria....treba rátať aj s tým že ti môže odísť pračka, auto...,že dieťa pôjde do školy v prírode, že budete chcieť ísť aj na dovolenku(nebudeš 30rokov bez dovolenky, lebo platíš hypotéku)

angela85
28. sep 2022

No len tých 500€ určite minies,ale keď je nejaký výdavok navyše,napr. Keď máte auto,tak oprava,STK,emisná a poistka. Školský výlet,zimné oblečenie plus obuv,daň a smetné,pokazený spotrebič,proste nepredvídateľné a nepravidelne výdavky,ktoré proste z tých 500€ neutiahnes a nie železná rezerva,ktorej sa nechceš dotknúť. My máme 500€ drogéria+strava+kozmetika a nijak moc nevymyslame

autor
28. sep 2022

Dakujem baby. Aj napriek tym múdrym komentárom na zaciatku ste mi napísali k veci super názory, vam Dakujem♥️

viki_lv
28. sep 2022

Chces vedieť či vyzijete traja mesacne z 500€ po odrátaní pravidelných poplatkov/výdavkov. Hmmm ešte pred touto finančnou krízou, čo tu už je, by som povedala, že natesno, ale vyzijete (síce neviem koľko vás stojí mesačne také tankovanie, akú drogériu kupujete, ako sa stravujete, kde kupujete oblečenie, atď). Ale ešte budiš, 2 dospelí a 1 malé dieťa ok. Ale teraz aké ceny sú a ešte v budúcom roku aké budú... Nešla by som do takých fixných výdavkov, aby vám ostávalo 500e, lebo z toho nevyjdete - budete neustále v strese, pred výplatou v napätí... Ale zas ak máte 15k našetrenych pre prípad keby niečo... Hmmm je to na zváženie v tejto dobe... Ja by som do toho nešla. Máme 4r a 6r deti, škola, škôlka, drahé krúžky (s dochádzanim za nimi čiže drahy benzín), môj muž by tiež chcel ísť bývať do domu, je to jeho sen... Ale nie, nemôžme si to dovoliť v tejto dobe. Zostáva nám po zaplatení všetkého 1500, ale raz treba platiť STK, raz havarijka (x2 autá), raz dane a smeti, raz poistka na byt, raz svadba/oslava, raz dovolenka, raz pokazená práčka, september (deti), stále každý mesiac je niečo extra.

saxana000
28. sep 2022

Niekedy zvysi niekedy chyba zalezi aky je mesiac.cez leto viac miname vylety kupaliska dovolenka...september je tiez zaberak na financie skolka seky poplatky.oktober napriklad bude lepsi december zas budu vianoce tam zahuci viac penazi..

ropucha6
29. sep 2022

Podla mna je to malo, mozno dva-tri mesiace sa vies uskromnit, ale potom dojdu nejake necakane alebo zvysene vydavky a budes siahat na rezervu.

mapypotkancek
29. sep 2022

Ak uvažujete, či navýšiť súčasnú hypo, aby ste ju skôr splatili, tak dá sa to aj inak - mesačne si odkladajte nejakú sumu (xy) a každý rok pri výročí fixácie môžeš vložiť mimoriadnu splátku. Nám toto odporučil financak, že je to oveľa lepšie ako si dať vyššie splátky a ak sa niečo stane, tak máme problém. Myslím, že u nás je to až do 20% z celkovej sumy, čo môžeme takto mimoriadne vložiť (nepamätám si, ale určite také niečo máte aj Vy, skús pozrieť v papieroch).
Ku otázke - viem si predstaviť, že by sme mali "voľných" peňazí menej ako 1000 eur na mesiac, ale bola by som z toho nervózna a museli by sme sa veľmi uskromnovat, čo si nemyslím, že je dlhodobo dobré riešenie (stres zle vplýva na psychiku). Za mňa minimálne 1000+ pre trojčlennu rodinu.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
29. sep 2022

Skus si písať koľko miniete, aj spatne ak si pamatas, niekoľko mesiacov, rozdel na nutné / voliteľné polozky a na nepredvidatlene vydavky si treba tvorit rezervu stále. A uvidis kolko ti treba. Ja mam mesiace ked miniem 300eur a mesiace, ked miniem 2000eur (mimo hypo+byvania). Ale ani priemerovat sa to veľmi neda a uz vobec nie k našim prijmom ked su stále ine.

martabubu
29. sep 2022

Keď chceš len stravu tak 2 dospelí a 2 deti (2 roky a 5rokov) potrebujeme 400 až 500 určite
Veľa sladkosti ide pre mňa, veľa ovocie a mäso muž

majlo1234
30. sep 2022

Nic, musim si doposielat vreckove. Holt, som na rodicaku, s tym sa ratalo

terka224
30. sep 2022

Nám okolo 800€ - 4 clenna rodina. Do výdavkov ratam aj sporenie. Čiže 800€ je len na míňanie

katka1389
30. sep 2022

Malo je 500€ zostatok lebo vsetko islo strasne hore ....

autor
30. sep 2022

👍👍👍

duratlicka
1. okt 2022

Z 1000€ mesačne v malom byte dokáže 4 členná rodina prežiť. Ak majú auto, tak rátaj 100-150€ na opravy mesačne.

kormino
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pictbridge
1. okt 2022

Nam 1500 eur a sme 4 členná rodina.

animus
1. okt 2022

Trojčlenná rodina (dieťa 2r) mesačne nám ostáva 700 eur, stačí nám to ale na nečakané výdavky alebo na "aktivity" máme nasporené aby sme prežili kým som na rodičovskej dovolenke inak by to bolo málo. (Aktivity rozumej baby plávanie, cvičenie s deťmi raz do týždňa, nečakané výdavky napr. svadba tam išlo hneď niekoľko stoviek preč, plus auto je veľký žrút peňazí prezúvanie, pravidelný servis oleje, filtre, raz ročne diaľničná, teraz. nám napr. kotol odišiel hneď ide preč štvorciferná suma takže aj na teketo veci treba myslieť)

duratlicka
3. okt 2022

Pozrela som výpisy z účtov. Tak dobrých 1200€ stojí život 4člennej rodiny (školopovinné deti) plus 500€ pár krát do roka oprava auta😞 Neodporúčam Ti navyšovať hypotéku, lepšie je ju rozložiť na čo najdlhšie obdobie. Lebo mesačné zaťaženie každej rodiny veľmi rastie. Netušíme, čo nás ešte čaká.

autor
3. okt 2022

Dakujem baby ste super, nebudem riešiť teraz navyšovanie

nikk3y
6. okt 2022

tak toto ma zaskočilo koľko vám treba na domácnosť to akože kde na Sr pracujete? v dnešnej dobe máte akú výplatu? 🤔 nám trom ostane v lepšom mesiaci LTT 200€ a v horšom mesiaci niečo málo cez 100€ 😩🤔🤔
takže otázka pre každého čo tu komentoval, kde to kur** pracujete? 🤨 a to mám ročnú dcérku čiže jest plienky ešte stále musíme kupovať
nákup kozmetika oblečenie 🤔 aj tu ste písali že tam rátate aj tieto položky ako kozmetika a oblečenie to každý mesiac kupujete všetko?

(neberiem do úvahy platby za školu, škôlku, jasle)

ropucha6
6. okt 2022

@nikk3y co ta sokuje? Ze ludia zarabaju 2-3-4 a viac tisic mesacne? Uplne normalne vec, samozrejme zalezi, v skom si odbore a lokalite.

nikk3y
6. okt 2022

@ropucha6 a nemá ma to šokovať 😀😀 šak sa mi rozum zastavil nad tými sumami 🙄🙈 prosím pekne na Slovensku hej? 😀😁😁😁🤣 tak možno vyššie postavený niekde vo firmách ale pochybujem že väčšia populácia Slovákov sa tam niekde dostane keďže na také posty treba aj prax a všetko možné 🙈🙈 priemerný plat obyčajných ľudí v obyčajných prácach je max tých 900e (aj to som strašne prestrelila) po väčšine majú minimalky (nem presne koľko to je už teraz)

ropucha6
6. okt 2022

@nikk3y ja nevravim, ze vacsina populacie. Ale v BA to nie je nic vynimocne v sukromnych firmach. Samozrejme, ze roky praxe a skusenosti ti treba.

danielle44
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danielle44
6. okt 2022

@nikk3y , v akej sfere pracujes?Urcite si teraz nenavysuj splatku hypoteky. Uroky idu hore cize ked ti skonci viazanost uz nedostanes taky urok ako mas teraz, pojde to hore.
Co sa tyka platu ..Treba na sebe makat. Vzdelanie, cudzie jazyky, skusenosti... A niekedy samozrejme aj stastie hra ulohu

nikk3y
7. okt 2022

@ropucha6 no mozno tam hej ,hej pesne ako som aj ja pisala