Koľko vám zvýši mesačne peňazí po zaplatení výdavkov?

28. sep 2022

Ahojte prosim vas kolko vas zvýši penazi na mesiac uz po splatení hypoték inkás benzínu škôlok škôl.. teda tych mesačných povinných výdavkov?
Zvažujeme ci ist do vyššej hypotéky.

hederamonstera
28. sep 2022

A co ti to pomoze ako to maju ostatni?

janai1
28. sep 2022

Takže keď mne ostane dajme tomu 2000€ tak ty sa rozhodneš ísť do vyššej hypo? 😄 Logika?

zuzanka.zuzu
28. sep 2022

ked ti napisem 3000 pomoze ti tato informacia nejako?

melanta
28. sep 2022

A na základe toho, koľko ostane nám, sa rozhodneš či navýšiť hypotéku? Tak nám ostáva veľa, tak teda kľudne navýš. 🤦🏻‍♀️ Fakt nechápem tieto otázky, z ktorých autor nič nemá, fakt tri nemá logiku.

autor
28. sep 2022

Chcem zistiť ci nap. 500eur je dost pre trojčlennú rodinu (na stravu, osatenie, zábavu, nečakane výdavky…) alebo kolko

0silvia0
28. sep 2022

Spisuj si 2-3 mesiace vase mesacne vydavky a podla toho sa rozhodni. Kazdy ma totiz tie vydavky ine. Nam by 500 € nestacilo ani na stravu a nie sme 3clenna rodina, cize pre teba irelevantna info.

luccija
28. sep 2022

Nie, 500 eur Ti nebude stacit na to, co pises...

melanta
28. sep 2022

Na nečakané výdavky máš mesačne odkladať niečo bokom. Lebo ak si necháš 500 eur pre 3 osoby na stravu, oblečenie, zábavu, nečakané výdavky a zrazu tie nečakane výdavky budú 400 eur, bude ti stačiť stovka na celý mesiac? Ale tie sumy si nastav podľa vašich reálnych výdavkov. Ak ich nepoznáš, tak si ich začni zapisovať. My sme dvaja, občas mužov syn je u nás a len na stravu minieme dosť viac.

autor
28. sep 2022

@0silvia0 Ok dakujem

vahcaac
28. sep 2022

A keby ste odpovedali na otázku ? 😀🙏 alebo vôbec ? A nemudrovali? Mne a priateľovi ostane 1000 e.

autor
28. sep 2022

@melanta Ok super Dakujem za odpoved 😘

autor
28. sep 2022

@vahcaac Dakujem😌

andrea_82
28. sep 2022

súhlasím s @melanta, netreba ísť "nadoraz". Rátaj s tým, že môžete ostať PN, pokazí sa nejaký spotrebič, bude treba nové auto...

vafinka
28. sep 2022

Pozri aj my sme traja,strava u nás cca400€ plus mínus,aj s danou drogeriou,a to nerátam oblečenie a iné

katuskamala1
28. sep 2022

Ach aka mudrost sa ozvala 🤦🏻‍♀️
Chapem o co ti ide...
My teraz intenzívne riesime financie, takze z mojej skusenosti, mame 2 male deti. Na stravu a ine (tym ine myslim len nakupy oblecenia, drogérie, pripadne si dopriat pizzu ci doplnok do domu ci hracku..) je nutne mat tisicku. Minimalne samozrejme. Ked budete mat menej, pri tych cenach teraz to bude o hubu (viem o com hovorim).

mandzula
28. sep 2022

@vahcaac no vies, ide o to, ze pokial nepozname pomery, vydavky a naroky konkretnej familie, nase informacie autorke nijako nepomozu.

vahcaac
28. sep 2022

@mandzula asi si iba chcela spraviť prehľad, že z koľko dokáže vyžiť priemerná rodina s dieťaťom. Možno keby jej niekto odpovedal, tak sa opýta a rozvinie ďalej.

nelca84
28. sep 2022

500 e na vsetko pre troch je urcite malo, teda ak nechcete posledny tyzden jest suche rozky

autor
28. sep 2022

@vahcaac Dakujem Ano presne tak som to myslela.. len som sa asi na zaciatku zle vyjadrila a nie je zrejme o co mi vlastne ide

mandzula
28. sep 2022

@autor pre nas troch je 800 € akurat tak na potraviny a drogeriu, z 500 € si to neviem predstavit, ale ako pisem vyssie, je to fakt individualne.

autor
28. sep 2022

@katuskamala1 Dakujem pekne za názor. Mas pravdu

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
angela85
28. sep 2022

Dá sa vyžiť aj z 500€,ak máš bokom ako rezervu aspoň 3000€. Ale ísť nadoraz bez rezervy a stane sa nejaká nepredvídateľná situácia,tak čo spravíš. Ale z 500€ je to fakt o hubu

autor
28. sep 2022

@angela85 na sporení mame skoro 15tisic.. na tie by som však nerada siahala

autor
28. sep 2022

@mamula20 ♥️

mimikas
28. sep 2022

Myslím že je to ťažko radiť či človeku stačí 500e alebo nie, pretože nevieme či napr nemáš choré dieťa, špeciálnu stravu a pod. My sme dvaja v rodine silný alergici na potraviny, čo znamená že nasa strava stojí asi 3x toľko ako normálna. Myslím že pri rozpočte sa musíš pozerať hlavne na tieto aspekty, aby si vedela koľko peňazí reálne potrebuješ na rodinu. Skús si to zapisovať, kde koľko minies, koľko na lekárov, školy a škôlky, krúžky, záľuby asi si vedela na čom vlastne si a podľa toho sa budeš vedieť rozhodnúť.

prhlavka
28. sep 2022

700 eur 4 clena rodina minieme na stravu,plienky,drogeriu plus ku tomu hypo,elektrika, plyn, skolka,mobily obcas nejaka kava,pivo vonkua myslim,ze 1300 ide z domu kazdy mesiac

autor
28. sep 2022

@mimikas Dakujem za radu urcite to skusim 😊

mimikas
28. sep 2022

A ešte je dôležité vedieť či ide o dočasnú situáciu, napr či si na rodicku a časom budeš mať vyšší príjem, alebo to bude viac menej štandard. Hlavne pri deťoch sa dokáže veľa toho pokaslat a môže byť veľa nečakaných výdavkov: napr logopedia - bežné míňame mesačne na mladšieho syna na logopediu a terapiu cca 200 eur, školné na staršieho je 200eur mesačne, strojček na zuby - 3000eur a pod veci a to sú veci ktoré človek musí vedieť pokryť, plus čím staršie dieťa tým väčšie výdavky, časom prídu krúžky, škola a pod a tam to už ide naozaj výrazne do peňazí.

autor
28. sep 2022

@mimikas zarábam ale malo.. chcela by som zmeniť prácu cim by som zvýšila nas príjem tak uvidime Dakujem za tvoj prispevok🙂