Ktorá zdravotná poisťovňa je najlepšia pre deti?

kisska
11. jan 2008

Ahojte maminky, viete mi prosim poradit, ktora ZP je najlepsia, co sa tyka starostlivosti o deti? Napr. preplacanie vakcin, ockovani a podobne? Alebo ake mate problemy so svojimi ZP? Dakujem.

oliverka
16. jan 2013

Dôvera určite NIE. Ak niekomu ide o balíček, tak prosím. Ale ak očakávate od ZP niečo také ako bezproblémové vyšetrenia a hospitalizácie, tak Dôvera je veľmi riskantný partner. 😒 😒 😒
Dôvera schvaľovala operáciu môjho 1,5 mesačného syna 6 týždňov. Keď sa blížil termín operácie a stále sme neboli schválení, urobila som telefonicky poriadny humbuk. V poradovníku sa malý prepadával z týždňa na týždeň, a to mi v Dôvere tvrdili, že predbiehať sa nedá. A že minule bol syn v zozname na lepšom mieste? Hm, prepáčte, vtedy sme sa pomýlili... Keď mi rupli nervy, do týždňa bola naša operácia schválená... Urobte si úsudok 😠

sirinka
16. jan 2013

@oliverka aj si to porovnala ako rychlo dostavali terminy klienti inych poistovni?

babajaga
16. jan 2013

@lenusiknr zaujima ma to schvalovanie operacii,kedze my sme v dovere a malicky caka na operaciu pokym nam to poistovna schvali...ostatne poistovne to nemaju?my sme v dovere od jej zaciatku....tak som myslela,ze vsetci maju uz poradivniky,nielen dovera....cize ak by sme boli vo vseobecnej,dostanem termin hned a necakam na cakacke,pokym poistovna schvali....chapem dobre?ak je to tak...urcite prepoistujem celu rodinku,lebo to schvalenie je o nicom....teraz kedy dostanem od nemocnice termin a zase aby dieta bolo 3 tyzdne zdrave....co je problem..kedze sople su stale.....no des.

lili_mia
16. jan 2013

@babajaga Všade sú čakačky .. len štátna Ťa šupne hned na zoznam a Dôvera, ta proste robí bordel. Mne niekoľko lekárov povedalo, nech zostávam v štátnej a nejdem do Dôvery, oni ako lekári majú s nimi veľmi zlé skúsenosti, všetko naťahujú, sú priečni.

oliverka
17. jan 2013

Keď sme prišli na Kramáre, hneď mi lekárka povedala, že máme "poisťovňu na hov*o" - to je doslovný citát 😉
Úplne iná pani, ktorá nám dávala termíny na operácie, mi povedala to isté, len v bledomodrom... Vraj ŽIADNA iná poisťovňa nerobí to, čo robí Dôvera. Aj ostatné majú údajne poradovníky, ale s nimi je vraj spolupráca bezproblémová. Hneď som nás všetkých prepoistila do VšZP, oni vraj danej klinike nerobia žiadne problémy.

nextik
29. aug 2013

Kocky ako je to teraz s poistenim? Ja aj moja mala sme v union ale koly tomu co je teraz v mediach (neviem ci len strasia) chcem odist k vzp - o dovere citam vela zleho. Na jednej strane ide kampan nie som ovca - na druhej strane ma byt len jedna poistovna - a potom vyber si. ☹

masasko
23. sep 2014

maminky ako je to teraz s tými poisťovňami? malý je našťastie zdravý (nerátam nejake nachladnutia a pod.), ale predsa človek nikdy neviem... malý je teraz vo VSZP, ale uvažujeme o Dôvera, nakoľko aj my sme tam všetci a doteraz nikto nemal problem s vyšetrením... tak neviem.

reni1512
23. sep 2014

Ja som v Dôvere spokojna.... nemala som problem, ani pri nahlej operacii...

virivka
23. sep 2014

@masasko My akurat ideme prejst z Dovery do vseobecnej. Tiez sme nemali problem, kym sme nepotrebovali ist na kozne, clovek sa tam dostane len na zaciatku mesiaca ked ma Doveru.

luna11
23. sep 2014

takisto som s Doverou plne spokojna (dve operacie bez cakania), naposledy na nu nadaval moj zubar. ale hned mi vysvetlil, ze z pohladu pacienta je to dobra poistovna, len lekarom plati menej ako statna...urobte si potom nazor, preco lekari nadavaju

mamicka21
17. apr 2015

Ja som poistila deti v dovere, som tam tiez (samozrejme, som zdrava ako repa, cize som od dovery nikdy nic nepotrebovala)...jedneho syna som chcela objednat na neurologiu....ziaden lekar ho nechce, koli dovere, druhy syn ma ortopedicke problemy, lekar ho vybavi medzi dvermi, obaja su astmatici....bez komentara.... Dovera je najhorsia poistovna!
Chcem prejst s detmi do inej, len neviem, ktora je horsia..

pekkka
17. apr 2015

Union, nikdy ziadne problemy , skor vyhody ( na usg prsnikov neplatim nic u mojej a ine poistovne su za poplatok)

evittam
17. apr 2015

@pekkka Nezavadzaj,som vo VSZP a v zivote som za usg prsnikov nic neplatila.

pekkka
17. apr 2015

@evittam to zalezi asi od toho s kym ma aku zmluvu . u nas ostatny maju polatok (myslim ze dovera hradi najviac) a union bez poplatku na dverach je cennik, ktora poistovna kolko. a nepaci sa mi ak niekto niekoho hned len tak obvinuje zo zavadzania.

evittam
18. apr 2015

@pekkka Prepac,ale tak si to napisala - ja nic neplatim lebo mam Union,ostatni platia lebo ju nemaju. Vsetky tieto poistovne budu za chvilu "problemove" ,...

abakita
15. jún 2016

Vyskusala som vsetky. Jednoznacne Union. Nikdy ziadne problemy, lekarom plati na cas. Media nas masiruju propagovanim Vseobecky ( s nou mam najhorsie skusenosti)!!!

evina313
15. jún 2016

uf, no neviem. my mame vsetci doveru a nikdy sme nemali problem. celej rodine nam preplacaju lieky. a to muž berie lieky pravidelne, tak musim uznat, že to je super benefit. neviem, ja som sa zatial nestretla s nejakým problemom, ani nikto z mojich blízkych.

ivusa3
22. jún 2016

ahojte, prosim Vas, ktora zdravotna poistovna je momentalne naj? s ktorou ste spokojne? termin porodu mam na zac. septembra a rozmyslam, do ktorej dam nase babo. Ja som v Unione, priatel vo VSZP. dakujem

elenkataki1
4. okt 2016

každý rok má výhodné podmienky iná poisťovňa, záleží aj čo idete riešiť..podla man su všetky rovnaké a jedným spoločným menovatelom je, že neplnia:D..my sme sa už tak s poistovnou súdili cez inu poistovnu paradoxne-cez DASku

dalma111
20. feb 2020

V minulosti som bola v Dôvere, ale dala som sa prehovoriť na VŠZP. Nedávno mi dcéra priniesla informácie o Dôvere, ktoré sú veľmi výhodné- či sa jedná o preplácanie doplatku na lieky, príspevok na zubné ošetrenia a pod. Je veľmi výhodná pre deti, ale aj celú rodinu. Po preštudovaní materiálov a dcériných skúsenostiach som sa jednoznačne rozhodla prestúpiť späť do Dôvery. Bolo to jednoduché, vyplnila som pár údajov na ich linku:
https://prihlaska.dovera.sk/formular?makler=960...