Ktorá zdravotná poisťovňa je podľa vás najlepšia?

20petka2707
24. sep 2014

Ahojte žienky. Uvažujeme, kam dať nášho drobca. Poraďte, ktorá je podľa vás najlepšia? poprípade nejaké skúsenosti. Rozmýšlame nad Všeobecnou zdrav. piosťovňou. Ďakujem za každý príspevok. Pekný deň želám. 😉

mhas
24. sep 2014

Ja hlasujem za Všeobecnú 🙂 Dôvody? Napríklad u mojej zubárky sa čaká kratšie ako s inou poistovnou, moja súčasná gynekologička ma zobrala k sebe len preto, že mám Všzp, inú by vraj už nemohla (alebo nechcela? Neviem).. Starká tiež čakala so Všzp na odborné vyšetrenia kratšie ako predtým, keď mala Dôveru. 🙂

zuzca2
24. sep 2014

Toto aj mňa zaujíma... Ja mám všeobecnú, manžel Dôveru. V nejakých diskusiách som čítala, že je lepšia všeobecná. Ale aj mňa zaujímajú ma viaceré názory. 🙂

tigri
24. sep 2014

My mame vsetci Doveru, nikdy sme nemali ziaden problem a teraz este vracaju doplatky za lieky, co tiez nie je na zahodenie.

20petka2707
autor
24. sep 2014

dakujem toto som potrebovala počuť 🙂 partner je vo všeobecnej, ja som zatiaľ v dôvere, ale planujem prestupiť, lebo ma v poslednom čase dosť sklamala

20petka2707
autor
24. sep 2014

samozrejme, to je vec názoru a každý má iné skúsenosti 🙂

mhas
24. sep 2014

@20petka2707 A ako ťa sklamala?

evittam
24. sep 2014

Je to úplne jedno, v niečom má lepšie výhody jedna,v niečom druhá a aj tak to vyjde na rovnako 🙂. Ale myslím, že netreba nejako vymýšlať - my sme všetci VŠZP 🙂

20petka2707
autor
24. sep 2014

jedna známa, ked bola tehotná, bola 2x v nemocnici a tretí krat, ako už mala isť rodiť, jej nechceli preplatiť pôrod, vraj 3x hospitalizáciu už nepreplácajú, čo je trošku zarážajúce

lucula73
24. sep 2014

moj manžel má Doveru a už viac krát sa sklamal a to je 40nás. darca krvi,na gastro ho odmietli 15. 7. vziať,lebo že majú už prečerpaný mesačný limit a to bola iba polovica mesiaca!!!my ostatní traja máme všeobecnú,ale v zásade ja v tom rozdiel fakt nevidím....

sasa1983
24. sep 2014

Všeobecná...

sasa1983
24. sep 2014

sú v tom len minimálne rozdiely, kto. súviasia skôr s ambulantným,než oddelenským servisom...ale všeobecná je jednoznačne naj pri IVFkách...

diapozitiv01
24. sep 2014

za mna UNION..

20petka2707
autor
24. sep 2014

dakujem za názory 🙂

mhas
24. sep 2014

@20petka2707 Tak tomu, že nepreplatia pôrod neverííím 😀

darina1952
24. sep 2014

@20petka2707 ja som za Všeobecnú ZP ...cez leto mi deti ochoreli, dostali sme ATB a v lekárni mi dali trošku väčšie ml balenie ATB ako bolo predpísané, pretože iné balenie akurát nemali a aby som nemusela čakať na objednanie a mohla liek hneď podať... lekárnička ešte dodala, že VZP takýto výdaj lieku uznáva ale Dôvera vyžaduje presné dodržanie a keď nie tak potom postihuje pokutami lekáreň 😉

liz_lemon
24. sep 2014

ja som vo VSZP, a nikdy som nemala problem, priatel je v Dovere, a uz s nou mal problemy, ze nepreplacali nejake vysetrenie, takze sa teraz prehodil do VSZP
myslim, ze pri zdravotnej poistovni by mali byt prvorade, veci co sa tykaju preplacania vysetreni/zakrokov, ako nejake vyhody v inej oblasti

felicidad
24. sep 2014

@lucula73 toto sa stalo aj môjmu ocinovi (a to má VŠZP), takže problém je v lekárovi nie v poisťovni .. ja mám Dôveru a nemenila by som

jarushka_12
24. sep 2014

@mhas ani mne to nejde do hlavy ze nepreplatia porod 😀

jana_eyre
24. sep 2014

ja som uz dlhe roky v unione a ani raz som nemala problem.. mam tam aj deti aj manzel je.. mame rozne vyhody, aj s ostatnym poistenim.. predtym som bola vo VSZP, uz si nepamatam preco som prestupila, ale viem, ze ked som zmenila poistovnu, moj gynekolog bol omnoho milsi.. /hoci je smutne ze musel byt az na zaklade toho,kto mu ako plati, no ale co uz../

lady511
24. sep 2014

@tigri ahoj prosím ta ako si mam spravit to s tými doplatkami?..stále doplácam za svje lieky,,mam artritídu ,,dakujem

mikys1
24. sep 2014

dievčatá a všimli ste si ,že sa bavíme čo komu kto prepláca a pritom máme v ústave bezplatné zdravotníctvo?

mirkaferko
24. sep 2014

tak za mňa a našu rodinku, jednoznačne Dôvera 🙂 vo Všeobecnej mame nepreplácali lieky na alergiu, bo sú aj iné náhrady, ktoré sú lacnejšie, ale ona ich nemohla brať, pretože mala na ne reakciu, v Dôvere žiaden problém... a s tými tromi hospitalizáciami sa mi to zdá ako riadna hlúposť (prepáčte za výraz) Moja skúsenosť- pôrod nie a nie rozbehnúť, ale keďže mi odtiekla plodová voda musela som 2 dni čakať v nemocke, kým sa nerozbehne... Následne o týždeň som sa vrátila, nakoľko pôrodník ma zle skontroloval a nechal vo mne 3cm placenty- išla som na vyčistenie, zas 3 dni v nemocke a po 5 týždňoch som sa tam zas vrátila, nakoľko gynekológ, ktorý mi robil kyret mi potrhal šitie po pôrode, teda znova na šitie... 3 hospitalizácie za necelé 2 mesiace a žiaden problém nebol!

natalienka12
24. sep 2014

@20petka2707 tak toto čo si napísala, je absolútne nepravdivé a zavádzajúce, je to v rozpore s ústavou, ak sa také niečo stalo, nech sa páči, mala sa dotyčná obrátiť na príslušné orgány, ale toto neverím, že sa stalo? odmietnuť odrodiť ženu preto, že čaká tretie dieťa? Na modrom koníkovi sa dozvieme aj také veci, ktoré sa nikde nedozvieme, to som si už zvykla. Však čo senzácia musí byť, no nie?

butterfly333
24. sep 2014

Ja som v všeobecnej no zatiaľ som problémy nemala. No zaujímalo by ma chodím pravidelne každý rok ku gynekológovi na preventívnu prehliadku no vždy platím 6,60 nieje to veľa no nechápem prečo mám platiť keď je to preventívna prehliadka. Sestrička že za zavolanie pritom volám ja zo svojho mobilu a že objednanie no nikdy sa na presnú hodinu ku gyn.neobjednavam.

mirkaferko
24. sep 2014

@butterfly333 neviem, ci to ma nieco spolocne s poistovnou. Ja som vymenila gynekologicku prave pre to, ze za preventivku brala vzdy 10€ aj za kazde sono pocas tehu... Teraz mam inu gynekologicku, som tehu a nic som zatial neplatila a to mi robi sono preventivne pri kazdej prehliadke. Poistovnu mam stale tu istu!

wena
24. sep 2014

Podla mna je to uplne jedno, kazda je v niecom lepsia a v niecom horsia.

fidorka7
13. okt 2014

ťažko povedať, ktorá je najlepšia, ale najmenej problémov či už u lekárov alebo pri hospitalizácii je so všeobecnou. nie každý lekár má s ostatnými zmluvu alebo dostatočne nastavené limity a moju mamu napr. odmietli hospitalizovať, lebo nemala vhodnú!!! poisťovňu