Ktoré poistenie pre dieťa je najlepšie?

petruska89
20. jan 2016

Prosím Vás poradte mi , ktoré positenie je najlepšie pre deti?
Aegon -Allianz-Generali-Metlife?
ďakujem za každú radu

petruska89
autor
26. jan 2016

Každý tu píšete o produktoch ktoré odpirúčate ale , m´bohužial odpvedi prečo okrem toho ze to niekto ma a ze plnili nejake veci tu niesu skor ma zaujimaju polatky ktoré su skrté veci ktoré nevidno a nerozpráva sa o nich

frapper
26. jan 2016

@szaylent Dá sa pri tejto alternatíve čo píšete pripoistiť to,že ak rodič zostane na invalidnom,alebo zomrie,že to bude za neho došetrené do dospelosti? Tak ako hovorí alicka850? Myslím,že cez poisťovne to má aj určité plusy,ale je pravda,že sú aj poplatky.Veď v každej finančnej inštitúcii sú poplatky,či už v bankách,stavebko,rôzne šetriace produkty.Tiež vám ani tu nepovie nikto do detailu,koľko máte poplatky.

alicka850
26. jan 2016

@szaylent ale ja prave to sporenie chcem k tomu poisteniu. Poistenie je ako bonus ☺Pre mna bolo v case uzatvorenia dolezite poistenie krit.chorob,kedze som bola s dcerou sama,keby dostane nedajboze rakovinu a ja musim prestat pracovat,aby sme nezostali bez prijmu. Dalej mam garantovane,ze v pripade mojej invalidity/smrti budu poistku platit az do dcerinej dospelosti. Keby som s nou bola zostala sama a som invalidna,asi by som nemala na vzdelanie pre nu a takto budem mat.
Pre mna je to vyhodne v mojej vtedajsej situacii,ale netvrdim,ze najvyhodnejsie pre kazdeho a za kazdych okolnosti. ☺

cisko39
26. jan 2016

ahojte ľudkovia. Sledujem túto diskusiu a nedá mi nereagovať.
Mnohí z vás tu píšete ake máte skúsenosti,ktorá poisťovňa je dobrá a ktorá nie.Niektorí chválite, iní zas nadávate ale .........
Pravda je taká že ano,sú poisťovne ktoré viac špekulujú a robia všetko pre to aby nevyplácali poistné udalosti alebo aspoň neznepríjemňovali bežným ludom vybavovanie .A sú poisťovne ktoré nemajú problém okamžite riešiť veci v prospech klienta.
Ale uvedomme si jedno. nie poisťovne su na vine,ale zmluvy ktoré klienti majú a mnoho krát ani netušia za čo platia.V dobréj viere podpísali niečo čo im nebolo dostatočne vysvetlené a bohu žial ani niektorý agenti netušia čo svojim klientom predávajú.
Ruku na srdce,kto zvás vie čo všetko máte poistené na vašich poistkách a v akých výškach???????
Máte pravdu,su tu medzi vami taký čo viete .ale dám ruku do ohňa ze je vás málo.
Mali by sme presne vedieť na čo slúži poistka a zy akým účelom sme si ju založili.Jasné dá sa cez ňu aj šetriť a niekomu to vyhovuje ale......
Dám otázku a som zvedavý koľký z vás na nu budete reagovať.
Napíšte prosím čo si myslíte, a zajtra o takomto čase napíšem čo si myslím ja.

NA ČO VLASTNE SLÚŽI POISTKA A PREČO BY STE JU MALI MAŤ ???

Ak som sa náááhodou niekoho dotkol tak sa vopred ospravedlňujem.

Želám pekný deň.

monkasponka
26. jan 2016

@petruska89 Ak sa chcete vyhnúť poplatkom a ušetriť a chcete mať len poistenie na úraz pre dieťa, stačí jednoducho pripoistiť dieťa k svojej úrazovej poistke, je to oveľa lacnejšie, a k tomu sú dokonca ďalšie deti zadarmo, nemusíte vytvárať nové zmluvy a platiť viacej, o tom sa možno tak nerozpráva 🙂

szaylent
26. jan 2016

@frapper - áno samozrejme že sa dá. Dá sa pripoistiť aj investícia ktorá je mimo poistky. Teda ak máte šetriace produkt v inej spoločnosti a odkladáte pre svoje dieťa 10-20-30 eur, dá sa pripoistit že v prípade invalidity alebo smrti poistovna platí dalej investíciu pre vaše dieta do 18-25ky.

@alicka850 - ak to chcete samozrejme si to zoberte, len treba rátať s tým že inde by ste mali na konci viac + by ste mali poistené aj svoje dieťa. Samozrejme niektorí ľudia akceptujú ušlí zisk 3-4000 eur len preto aby niečo volo 2 in 1. Napíšte mi prosím Vás správu, a tam sa vyjadrím k tomu fakticky - bez reklamy.

@monkasponka - nechcem hrať na slovíčka, ale je veľký rozdiel medzi úrazovou poistkou a rizikovým poistením. Stáva sa práve presne kvôli tomu, že ludia si myslne myslie že rizikové živnotné poistenie kryje len úrazy. Ale rizikové ž. poistenie je plnohodnotné poistenie ktoré poznáte z tých ,,normálnych positiek,, ktoré kryjú všetko.

georgeo
26. jan 2016

Poistka má slúžiť hlavne na zabezpečenie rovnakého príjmu,(ktorý máme často len tak tak na pokrytie bežných mesačných výdavkov) aj v nečakaných situáciách ako úraz, choroba... nedajbože smrť. V rodine kde vypadne jeden, alebo jediný príjem je poistenie takýchto výpadkov často akousi záchranou pred finančnými problémami. Veľa ludí nemá dobré skúsenosti a iný si myslia, že sú to zbytočne vyhodené peniaze... podľa môjho názoru, pokým má človek deti alebo dvaja ludia majú spoločne úver, je nezodpovedné voči nim, aby som si nepoistila minimálne smrť. Aby ked sa mne stane to najhoršie, neostal úver na jednom človeku a teda na jednom príjme, alebo aby deti mali nejaké peniažky a neostali len v psychickej kríze ale aj vo finančnej. Čo sa týka investovania, alebo sporenia cez poistenie, je to potrebné dobre vysvetliť, momentálne je viac už investičných produktov a teda je to investovanie do podielových fondov, formou akú si zvolí klient. Výnosy sa odvíjajú podľa zvolenej stratégie... poplatky samozrejme sú. tak ako všade. Je dôležité vedieť a určiť na akú dlhú dobu chcem sporiť- investovať, a akú sumu! Krátkodobo by som tiež volila banku, dlhšie ako 10 rokov poisťovnu. Toť môj nazor 🙂 podrobne by sa o poistení mohlo písať a rozprávať donekonečna...... 😉

monkasponka
26. jan 2016

@szaylent nechcem sa hrať na slovíčka 🙂 ale ja som sa vyjadrila na úkor úrazového , nie rizikového poistenia 😀

alicka850
26. jan 2016

@szaylent dakujem,ale ja som spokojna ☺

szaylent
26. jan 2016

@alicka850 to je najdôležitejšie ;)

frapper
26. jan 2016

@cisko39 To máte úplnú pravdu,že veľa ľudí ani nevie,čo jeho poistenie pokrýva.Keď mi klient príde do AK a začneme hovoriť o poistení,veľa z nich tvrdia,že sú poistený.Ak položím otázku na aké riziká sú poistený,vedia len, že majú na úraz a už vôbec nevedia na aké sumy.Je pravda,že staršie poistenia treba po rokoch prehodnotiť,pretože,teraz je flexibilita pripoistení širšia.Myslím si,že do budúcnosti sa budú robiť už len rizikové poistenie/úmrtie akékoľvek/+pripoistenie na riziká,ktoré by mali vykryť stratu príjmu +úver.Do šetrenia už ide čoraz menej ľudí,pretože už to nie je to čo bolo možno pred 10-15 rokmi,TÚM/2,5-6%/.Aj IZP čoraz viac kolíše.Ale sú klienti,ktorý vedia presne čo majú poistené a čo potrebujú,ale tých je menej.Takáto je moja skúsenosť.

8pete9
27. jan 2016

@frapper

" Dá sa pri tejto alternatíve čo píšete pripoistiť to,že ak rodič zostane na invalidnom,alebo zomrie,že to bude za neho došetrené do dospelosti? Tak ako hovorí alicka850? Myslím,že cez poisťovne to má aj určité plusy,ale je pravda,že sú aj poplatky.Veď v každej finančnej inštitúcii sú poplatky,či už v bankách,stavebko..."

Da sa to poistit prostrednictvom inej rizikovej poistky. V pripade smrti alebo invalidity vam vyplatia ciastku ktoru by ste si nasporili. Akurat to nebude 2v1 ale 2v2. A bude to lacnejsie.

A ano, v kazdej fin. institucii su poplatky. Ale tento argument vas uspokoji? To je ako keby ste povedali ze v kazdom state sa musia platit dane, ale je rozdiel ci pri prijme 12000 eur rocne zaplatite na dani a odvodoch 1810 eur v rakusku alebo 2870 eur na slovensku. Je to to iste? Podla vas ano lebo vsade sa platia dane, podla mna nie lebo u nas to je pri tomto prijme o 1060 eur viac.
Alebo: v kazdom servise sa plati za vymenu oleja. Mne to znamy spravi za 35 eur aj s olejom a filtrom, kym v autorizovanom by to stalo 150 eur.

Chcem tym povedat to ze poplatky pri IZP su neprimerane vysoke. Kym pri rovnakom vynose zacnete ist do plusu pri IZP po 8-10 rokoch (dovtedy ste v strate), pri priamom investovani to podielovych fondov to bude po 4 rokoch (skuste si precitat toto: http://ako-investovat.sk/clanok/1246/ ).
Dalsia vec je, ze pochopenie poplatkov pri terminovanom vklade, stavebnom sporeni a inych sporiacich produktov je OVELA JEDNODUCHSIE ako pri IZP .

Nehovorim, ze poistenie je zla vec. Ja tvrdim ze sporenie cez poistovnu je zla vec.

dominikavab
Odpoveď bola odstránená
Zobraz