Mám podať daňové priznanie za rok 2014?

ajvy66
6. feb 2015

Ahojte zienky poprosim vas o radu.Minuly rok som pracovala styri mesiace a od maja som na materskej.Pracovny pomer mi skoncil v septembri na dobu urcitu.Musim si podat danove priznanie? Ake dokumenty budem potrebovat ? vyplatne pasky alebo stacia vypisy z uctu? Nejake potvrdenie zo socialnej poistovne? Dakujem.

petrowna
6. feb 2015

mam podobny pripad ,s tym rozdielom ze som na MD od jula a od septebmra som dostala vypoved...tiez ma to zaujima

david93
6. feb 2015

od zamestnávateľa si treba vyžiadať Potvrdenie o príjmoch a podľa výšky hrubých príjmov uvidíte, ak sú vyššie ako 1901,67 Eur tak musíte podať daňové priznanie

ak by ste aj nemuseli (vaše príjmy sú nižšie ako uvedená suma), môžete si ho podať dobrovoľne a žiadať daňový úrad o vrátenie zaplatenej dane (opäť jej výšku zistíte z Potvrdenia od zamestnávateľa)

materská ani rodičovský sa do vašich daňových príjmov nepočítajú

manžel si môže na vás uplatniť odpočet za tie mesiace, v ktorých ste ku 1. dňu v danom mesiaci spĺňala podmienky (bola ste evidovaná na úrade práce, starala ste sa o dieťa mladšie ako 3 roky, poberala opatrovateľský príspevok...)