Mám sa poistiť v UK. Ako postupovať?

lusinda1989
24. jan 2011

Ahojte kocky, zatial nic nieje iste ale menzes mi meska uz vyse dvoch tyzdnov ale posledny test minuly tyzden bol negativny... No ale potrebujem poradit v niecom inom.... V anglicku som zatial druhy mesiac este stale nemam robotu a zdravotne poistanie si platim este na slovensku... moj snubenec slovak tu pracuje od zaciatku novembra... Viete mi niekto poradit ako kde a kolko stoji zdravotne poistenie tu v UK? alebo ci mi bude slovenska poistovna preplacat vsetku starostlivost?alebo ako? kam sa mam prihlasit? sme tu novy a skoro nikoho tu nepozname tak som dufala ze by ste mi mohli poradit...

tinki
24. jan 2011

ahoj, s tým poistením ti neviem poradiť. Ale veľmi by som sa nespoliehala na medzinárodnú spoluprácu... 😒
Ak ti vyšiel test negatívny, tak s najväčšou pravdepodobnosťou nie si tehotná. Môže ti meškať aj zo stresu, alebo zo zmeny prostredia. Urob si ešte jeden test a uvidíš. A s tehotnosťou počkaj, kým budete mať vyriešené poistenie...Držím palce... 😉

lusinda1989
autor
24. jan 2011

@tinki dakujem ale my sme sa o to nepokusali... no to je jedno ale aj tak by som si radsej to poistenie platila uz tu ci uz som alebo niesom tehotna.... ☹

tinki
24. jan 2011

skúsim sa ti ešte popýtať...mám kamošku, ktorej priateľ je už tri roky v UK, tak skúsim niečo... 🙂

lusinda1989
autor
24. jan 2011

@tinki dakujem bola by si zlata... :D a inak aj moja teta ma termin vo februari :D akurat buduci tyzden idem za nou aby nebola doma sama bo manzel jej ide na sluzobku...

lusinda1989
autor
24. jan 2011

@tinki ma termin o den skor ako ty teda planovany cisarsky :D a caka druheho chlapca :D

tinki
24. jan 2011

budem držať prsty...tete 😉

aliza
5. feb 2011

@lusinda1989 k tej poistovni, v UK je zdravotnictvo zadarmo, nemusis sa nikam prihlasovat, ani nic platit, musis ist akurat ku svojmu GP-obvodakovi, ak budes nahodou tehu, tak ides tiez k GP a ten ti da kontakt na midwife, ktora sa bude o teba starat pocas tehu. Inak, ak si do UK prisla na dlhodobo, tak nechapem, naco si platis poistenie na SK? Na SK sa treba odhlasit a nemusis nic platit, kedze tu v UK je to zadarmo. Lebo neviem, ci mozes byt akoze poistena v 2 krajinach EU. Nech sa ti niekto z rodiny ide spytat do zdravotnej.

zuzanka7834
20. máj 2011

ahojte baby, vopred sa ospravedlnujem, ze som mimo temy, ale surne potrebujem pomoc: zajtra idem do londyna a chcem sa spytat, ake je tam pocasie? Na nete pisu 19-21, mam velku dilemu, ci mi staci svetrik, sako alebo potrebujem bundu. Som dost zimomrava, ale cestujeme ryanairom, takze musim brat do uvahy i malu kapacitu kufra v pripade, ze by bolo teplo. Dik za kazdu odpoved, pomoze 😉

spongebobgary
19. apr 2012

Ahoj . Viete poradit ......Som v anglicku a na slovensku si platim poistovnu a chcem sa odhlasit na slovensku z poistovne ale oni ma neodhlasia kym im neprinesiem papiere ze si platim v anglicku poistovnu . Dkujemm

angelika96
20. máj 2012

Ahojte. Surne prosim potrebujem poradit. Uz 4 roky zijem v uk. A na sk dom nebola odhlasena z poistovni.akt dokument mam im poslat z uj że dom tu poistena? Prosim vas odpobedzte mi!

anjelicek26
20. máj 2012

@angelika96 - no tym padom tam mas 4 roky nedoplatok a dodatocne sa odhlasi ti vobec nepomoze. Jedine vydokladovat matersku, ak si v tej dobe bola, vtedy to za teba platil stat. Su tam riadne penale, ak to nevyrovnas, skus to co najskor poriesit.

Co sa tyka dokladu, ze si tu poistena - mas este ten prihlasovaci listok z NHS, ked si sa prihlasovala? Tam je aj datum, aj cislo, myslim, ze by to malo stacit, ale urcite tam hned rano zavolaj! Zisti si presne cisla, co musis vydokladovat.

angelika96
20. máj 2012

Aha. Nedobre dom pochopila, ale cisla?

henikav
21. máj 2012

@angelika96 co najskor to vybav, mne sa stalo to iste a penale za par rokov mi narastli take ze som z toho dobre neodpadla, par tisic eur. Zial nepotesim ta, neda sa to dozadu vypovedat iba odo dna ked si im predlozila doklady ze si poistena v inom state, ale v niektorych pripadoch sa da dat ziadost o odpustenie penalov, alebo aspon ich casti, drzim palce 😉

angelika96
21. máj 2012

Dakujem za odpovede, tak musim to co nakskor vybavit. 😒

dedenini
2. aug 2012

mamicky neviete mi prosim poradit ze ci je nejake vyhodne poistenie deticiek v UK? alebo nejake rodinne poistenie? dakujem

angelika96
30. aug 2012

Ahoj. Nevie mi niekto nahodou poradit? zijem v uk uz skoro 5 let. a potrebujem na Sk potvrdenie do vseobecnej poistovni, ze som tu poistena. Volala som na nhs a tam mi povedali, ze oni mi nevedia dat informaciu,ze od kedy som tam registrovana. National insurance number im nebude stacit na sk???

qwerty01
31. aug 2012

@angelika96 ahoj, a NHS karticku nemas? ja som ju davala tiez v slovenskej poistovni. NI karticka asi nebude stacit