Máme ešte počkať, alebo ísť do toho?

marikago
19. máj 2013

spytam sa aj ja ked sa tuna tak rozobera úvěr na 30 rokou.rozmyslame s priatelom aj my domcek kúpiť .ale ja som na materskej a cakame neplánovane aj 3 dietatko na materskej pobudnem teda .mame byt mojich rodicou platíme 200najom a85e auto.byt nam uz bude maly ked budeme 5. a deti ktore mame chcú len von ist ale bojíme sa kúpiť domcek lebo manžel musí dochadzat s toho miesta asi 7km by to bolo.chceme zobrat uver 33 000e aby sme splacali len tento uver ze vyplatime si aj auto 3000e s tohoto uveru ..neviem ci.budeme vediet zit potom manžel ma vyplatu min 400e + ked ma nočnu ma kus viac a ja mam matersku ...oplati sa nam to kym sme mlady alebo radsej potom taketo riesit ked budem aj ja robit ? dakujem za odpověď...ozvali sme sa uz financ. poradcovi zistí nam daco výhodné ..uver by nam dali ked sa k nam niekto este zaručí. proste a tym problém nieje ..a este ak sa mozem spytat kolko su.asi mesačne splátky

frola
19. máj 2013

neviem mesacnu splatku odhadujem to tak na 200 eur mesacne. ist do toho je lahke len to potom utiahnut nie je sranda. ty musis vediet ake mate mesacne vydavky. ked vam poradca povie splatku zratate si to lahko

liz_lemon
19. máj 2013

pochybujem, ze vam da nejaka banka uver, ked ty nepracujes, a mate 3 deti, radsej to odlozte, kym budes pracovat

veronika2103
19. máj 2013

No tak to neverim,ze Vam daju uver,kedze manzel ma tak nizky plat.My sme si brali teraz mesiac do zadu na dom a moj muz ma 800e a ja RP a ledva,ledva nam banka dala hypoteku.Lenze mne rodicovsky konci o rok a hned nastupujem do prace.My mame jedno dieta a do hypoteky este aj to oni rataju,kolko mas deti.A priklad my mame hypoteku 65 000e na 30 rokov s mesacnou splatkou 330e.

katka1981
19. máj 2013

je to o tom, z coho dokazete vyzit, ake mate naklady...., ale osobne by som do toho nesla. Ved dnes je taka doba, ze o pracu sa da prist zo dna na den. Pockaj kym pojdes do prace, nie je nic horsie ako zit pod tlakom a v strese.

zuzanka.h
19. máj 2013

dom je dom, ale splácať budete musieť dosť na tú hypotéku + ešte nemáš zarátané réžiu na kúrenie, elektrina voda. Je to celkom zaberák. Ale keď by išlo čisto o otázku teraz či potom - jednoznačne dom teraz keď sú deti malé , aby sa vyšantili na záhrade....

cerez
19. máj 2013

Ja vravím, že všetko má prísť správny čas. Ale toto mi príde, že si chcete nabrať viac,než unesiete. Radšej počkajte a kúpu domu raz určite zrealizujete.

bosoriak
19. máj 2013

@marikago Cim dlhsia doba splacania, tym viac preplatite. To auto za 3000 eur z hypoteky vas vyjde na splatkach minimalne 6000. Cize auto urcite nie z hypoteky.

Netusim, kolko je splatka pri vyske vasho uveru, ale skuste si par mesiacov zapisovat vydaje po polozkach, aby ste zistili, kde sa da usetrit, kolko realne miniete a kolko platite za byvanie. Pretoze splatkou hypoteky sa byvanie nekonci, aj v dome budete platit plyn, vodu a elektrinu, cize to nebude len 200 eur uver, ale aj minimalne 100-200 eur za toto. V tom pripade je myslim pre vas uver nerealny.

Skor by som pockala, kym budete pracovat obaja. Viem, ze je to tazke s 3 detmi v byte, ale dobrych ludi sa vsade vela zmesti. A nevrhajte sa do uverov bezhlavo. Moze sa to vypomstit.

Az budes zarabat aj ty, budete si moct dovolit splacat hypoteku kratsie a budete ju mat rychlejsie splatenu a preplatite menej.
Drzim palce.

katkaseiner
19. máj 2013

to so 400Eckovym platom sa odvazite ako 5clenna rodina zobrat uver? Ja neuverim ze niekto takto rozmysla.... S ovela vyssim platom by som si netrufla...

tatinka
19. máj 2013

ahoj marikago, ja sa tiez asi pridam skor k nazu co tu uz odznel, nesla by som do toho pokial Vas prijem je len tych 400 e plus materska je kolko ? asi okolo 200 e?
s priatelom mame uver na byt vo vyske 30 000 eur , ked to zratam splatky na uver , plus bezne mesacne naklady za byt, to je 320e, dalej na jedlo mesacne minieme 200 e a to sme zatial iba dvaja, dalsie vydavky za internet, mobil, zovotne poistky, stavebne sporenie no skratka vydavky za mesiac mame za komplet vsetko okolo 700 e a to neratam ked ma clovek este obcas necakane vydavky alebo ked si kupime dake oblecenie ..,,takze s prijmom ako pises plus 5 clenna rodina , podla mna sa uver neda utiahnut a tiez si myslim ze taky vysoky uver vam nedaju....to ta nechcem odradit, pises ze ste si dali pozistovat veci financnemu poradcovi snad bude na tolko serioazny ze vam dobre poradi,,,ale byt tebou radsej by som pockala ked budes mat aj ty prijem aspom tych 700 e.to uz ked zratas s muzovim prijmom plus dajme tomu pridavky na deti,,,no aj tak je to o hubu ako sa povie 🙂...zelam vela stastia a nech sa vam domcek zadari ci uz teraz alebo o trosku neskor 🙂

danim
19. máj 2013

robim v banke ( teda momentalne MD ) a rovno ti hovorim, ze nemas sancu na uver ani nahodou. ( a to ani zarabajuci manzel + zena na materskej + 1 dieta ) nie to este vy 3 deti !! a ci ti ktosi zisti, ci cosi vyhodne ?? no jedine ak nejaka nebankovka.. ale do takeho cosi isto nechod, lebo sa dostanete rovno na ulicu takto.. v normalnej banke ti nemaju aky uver ponuknut. urcite radsej pockaj a teraz sa uskromni..

linda20111
19. máj 2013

vlastny domcek je super vec, mame tiez z hypoteky.. ale nie je to mozne vo vasom pripade, tvoj manzel ma velmi nizky plat a z toho potrebujete zit vy aj deti.. najlepsie by bolo keby nasiel inu pracu kde platia lepsie, alebo pripadne robit nejake fusky pomimo ak je zrucny, napr. drobne stavebne prace alebo nieco podobne.. tiez ak velmi chcete domcek, hladat lacnejsi, hoci bude potrebovat nejaku upravu, tu potom zaplatite z tych penazi co dostanete ked predate byt. daj pozor na takych "financnych poradcov" nie vzdy je vsetko najlepsie co oni ti vyberu.. podla mna ti povie ze najlepsie ti je zobrat z nejakej nebankovky, pretoze nemate dostatocny prijem aby ste mohli poziadat v banke. v nebankovke ti da nejaky urok okolo 2Opercent a povie vam ze to je jedina moznost :(((

zuzkat1
19. máj 2013

To je for? Muz zaraba 400e ty na materskej 3 deti,,, a zvazujes uver? Tak to je odvaha...

mirkita
19. máj 2013

splatku na 30 rokov by ste mali okolo 150 eur, mozno mate narok na hypoteku pre mladych (vek do 35 rokov plus max. priemerny mesacny prijem cca 1000 eur v hrubom na osobu za rok 2012) a to by ste sa dostali na cca 120 eur mesacne
otazne vsak je ci pri 3 detoch, manzelke na MD a plate manzela banka takyto uver schvali
dalsia vec je, ze ak aj bude na splatku a reziu domu plus stravu a auto, nebudete schopni tvorit si ziadnu rezervu...nejde o dovolenky a pod, ale vzdy sa moze nieco stat na co treba financie a ist nadoraz nie je rozumne
urcite je vhodnejsie pockat 3 - 4 roky kym budu 2 prijmy na utiahnutie domacnosti, medzitym mozno aj auto uz bude splatene a hned to bude veselsie
nedajboze sa nieco stane manzelovi a mat na krku uver, ziaden prijem okrem MD/RD a plus 3 deti...no asi ziadna z nas by nechcela byt v takej situacii...uplne staci necakana PNka alebo vacsie vydavky na opravu auta, spotrebicov, skolske potreby...
hypoteka ak je totalne nadoraz, tak nemoze byt vyhodna, je to velke riziko

lucyliena
19. máj 2013

Urcite do hypoteky vo vasom pripade nie...sme zatial dvojclenna rodina, ale mesacne naklady na dom + hypoteka nas vyjde cca 400,-€ (pri porovnatelnom uvere) a ked zacnem ratat stravu, hygienu, auto, mobily a ostatne naklady to je cca 500,-€ cize neviem si realne predstavit ze z vasho prijmu utiahnete dom a chod domacnosti s 5 clenmi !!! To je podla mna isty pruser ak do toho pojdete.

mima4
19. máj 2013

určite neradím ísť do uveru alebo domu, vas prijem je pod hranicou chudoby... jedine pomoc tvojich rodicov vas drzi nad vodou, realne by ste neprezili z takeho prijmu. To nie je len o kupe samotneho domu, ale aj naklady na dom su ovela vyssie...

figurka1985
19. máj 2013

Fuuuu, chapem, ze chcete ist do vacsieho.. ale rodinka s 3 detmi? To my sme iba dvaja- zatial. a brali sme uver na 50-tisic... manzel mal v tom obd. prijem 400, ja 350... a dali nam ho iba s tym, ze sme suhlasili s progresivnym splacanim. Inak nam bvychadzalo len 40tis.... Takze na 99% vam banka uver neschvali.... a keby aj nejaka nebankovka schvalila, urcite by som do toho nesla... je to slucka na krku... 😒

aristka
19. máj 2013

s tromi deťmi a manžel plat 400e,to je hotová samovražda zobrať si hypotéku aj keby ste boli na omastenom chlebe,do 400e vám pôjde mesačne preč len na hypotéku a účty za dom a do toho nespadá auto a z300e vyžiť s 3 deťmi ...blbosť,vydržte to a riešte keď pôjdeš do práce...

sabina1975
23. máj 2013

mi sme brali uver 36500 € na 20 rokov a splatka bola 286 € mesacne mali sme obaja cca 450€ a jedno dieta a museli sme rucit domom za 83000 € takze uver ti nikde nedaju

luciferkax
23. máj 2013

Uf - to by som skôr zvažovala prenájom - myslím, že ti taký vysoký úver ani nedajú - v čase ke dsme chceli 250 000 korún (nie eur) bol problém, lebo manžel mal 700 eur a ja len brigádu, takže neviem :/

obcansr
23. máj 2013

no ja som v podobnej situácii moj manžel chce vziat uver nakolko bude mat 35 v juli , rozmýšlal vziat z prima banky s tým že 5 rokov tam je dotácia od štátu takže nas vyjde splátka približne 180e neviem presne, náš príjem je okolo 750e ja som na rodičáku, a mame 1 dieta, musíme niečo zaručit , mame byt + ešte svokra ma dom , ja sa toho bojím a to mam len 1 dieta, manžel si vie zarobit aj mimo práce ale ja z toho dobrý pocit nemám, a na tvojom mieste by som uver nebrala s takým príjmom , radšej popozerajte nejaký vačší byt na prenájom myslím , ja osobne by som tiež uver nebrala kedže nerobím ale moj manžel sa nedá presvedčit, ak najdem prácu najdem ale ak nie tak neviem čo bude .........

majka1122
23. máj 2013

ahoj mi sme si brali uver ked,sme žili len ako druh a družka.Mali sme 1 dieta on bol SZCO a ja na MD.Zobrali sme vtedy 650000 SK,ručime domom v hodnote 1200000 SK,a ja som ako spoludlžnik.Naša splátka bola 6000 SK na 15 rokov.

pragmaticka
23. máj 2013

velmi riskantne..nechala by som to tak!! Deti mozu chodit vonku aj ked byvate v byte...