Používame cookies. Viac informácií tu. OK
maminuska
10. nov 2019

@jahalo ide aj o jej peniaze , je to tvoja manželka.
Čo ti poradím , zaplať dobrú dovolenku , cenovo niečo medzi tou " chudobou a luxusom " a bude spokojná a aj ty.
Ani ja by som 500 eur za noc nedala 🙂 . 400 eur za kabelku áno , to nie je " strašne drahá kabelka " , prada stojí 2500 eur, Dior tiež tak .

sisa_s
10. nov 2019

To si si zalozil o polnoci profil len preto, aby si sa pochvalil, kolko mas penazi? 😀

maminuska
10. nov 2019

@sisa_ však nech sa pochváli . Ak je to pravda, to za pochvalu aj stojí nie ?

h2
10. nov 2019

@jahalo Ahoj, predpokladám, že Tvojej manželke je nepríjemný pocit, že si ju "kupuješ" drahými vecami, že potom má akože pocit, že Ti má byť vďačná a vo všetkom Ťa poslúchať a prispôsobiť sa. Teraz mi asi napíšeš, že to tak nie je a že nič také od nej neočakávaš, to však ale nič nemení na tom, že ona ten pocit môže mať.

jahalo
autor
10. nov 2019

@maminuska dovolenka skončí a čo potom? Mne nejde len o 'chvíľkové' pobavenie, chcem žiť na nejakej úrovni a nerozumiem, prečo ona nie. A k tým peniazom sa ona inak nedostane (viem, že z právneho hľadiska sú aj jej ale určite vieš, že takto to reálne nefunguje).

jahalo
autor
10. nov 2019

@h2 máš návrh, ako to vyriešiť?

maminuska
10. nov 2019

@jahalo tak ale čo si to za manžela že sa ona aj reálne k peniazom nedostane , iba cez to čo ty kúpiš a zabezpečíš ? Tak zarobíš , daj na účet a nech má k dispozícii nie ? Veď o tom je manželstvo.

jahalo
autor
10. nov 2019

@maminuska každý máme 'svoje' peniaze, ona normálne pracuje a má plat (a nie, nie je to tak, že ona platí celú rodinnú réžiu, mame určitý systém, ako sa o náklady delíme).

h2
10. nov 2019

@jahalo Tak riešenie pre Teba nemám. Ale skús sa na to pozrieť jej očami. Ako by si sa cítil, keby ona bola tá bohatá a Ty nie a vnucovala by Ti drahé dary?

jahalo
autor
10. nov 2019

@h2 ja to ale neberiem tak, že jej niečo vnucujem - darčeky predsa nie sú vnucovanie. V ničom na ňu netlačím, keď nechce, nechce ale je mi z toho smutno.

maminuska
10. nov 2019

@jahalo tak ja neviem , za takýchto okolností by som ani ja nechcela takéto niečo.
My to chvalabohu takto rozdelené nemáme , takže ja proste idem a kabelku si kúpim , nie aby ma manžel vodil ako takú .... a ukazoval mi čo mi môže dovoliť mi kúpiť.

lintu
10. nov 2019

V akých podmienkach vyrastala? Ak je zvyknutá nakupovať za lacnejšie, občas sa takéto návyky ťažko menia. Plus možno nemá záujem pôsobiť ako zlatokopka, k drahým veciam má odpor,.... ženy nie sú len na peniaze, ako sa to zvykne väčšinou prezentovať.

jahalo
autor
10. nov 2019

@maminuska každému páru to vyhovuje inak, nám takto.

sisa_s
10. nov 2019

@maminuska No pochybujem, ze realne uspesny a bohaty chlap sa potrebuje registrovat na koňa, aby sa pytal na nazor cudzich zien... To je tak tazke si sadnut k manzelke a opytat sa "zlatko, preco sa ti nepaci, ze chcem ist na dovolenku tam a tam? Zlatko, preco nechces tuto kabelku?" ... A normalna debata...

maminuska
10. nov 2019

@jahalo no zrejme nevyhovuje, kde si tú kabelku nechce kúpiť, do hotela nechce ísť.

h2
10. nov 2019

@maminuska Ja si tiež radšej niečo kúpim sama, než si to nechať od niekoho zaplatiť, hoci by to bol aj môj vlastný manžel.

jahalo
autor
10. nov 2019

@sisa_s naozaj si myslíš, že som sa to s ňou nesnažil riešiť a hneď som utekal na internet?

maminuska
10. nov 2019

@h2 mne nevadí že to zaplatí muž ale nie takýmto spôsobom , že chodím a kup si, ja si môžem dovoliť ti to kúpiť. eee takto nie , to by sa ani mne nepáčilo .

jahalo
autor
10. nov 2019

@maminuska vzniklo to predsa dohodou a nikdy nemala snahu to zmeniť.

lula313
10. nov 2019

@maminuska v Parndorfe kúpiš aj Pradu za 400

@jahalo veď na čo sa jej pýtaš, staviaš ju do nepríjemnej situácie. Rezervuj hotel, kup jej kabelku. Keď sa jej nebude pacit, pôjde si ju vymenit

maminuska
10. nov 2019

@jahalo no možno by si to mohol navrhnúť ty , tak ako mne to navrhol manžel , ktorý zarába viac ako ja .

jahalo
autor
10. nov 2019

@maminuska ok a prečo by sa ti to nepáčilo? Si až taká hrdá?

jahalo
autor
10. nov 2019

@lula313 pretože jej nechcem kúpiť vec, ktorá sa jej nebude páčiť alebo jej nebude sedieť. Nepôjde vymeniť ale vrátiť.

maminuska
10. nov 2019

@jahalo ojoj , ja nie som hrdá , môj manžel platí celú domácnost a ja to čo zarobím si odkladám pre seba a deti , toto mi navrhol manžel a takto to u nás funguje.

lula313
10. nov 2019

@jahalo a keď jej chceš spravit radost, kup jej auto(Q5, X6 a obviaz ho veľkou červenou mašľou). Neverim, že takýto darcek odmietne

h2
10. nov 2019

@jahalo No a keď si to s ňou snažil riešiť, k čomu sa sa dopracovali? Ako Ti to vysvetlila?

h2
10. nov 2019

Oprava: ...k čomu ste sa...

jahalo
autor
10. nov 2019

@lula313 auto som jej už kúpil, reakciu nejdem opisovať (ale pozitívna nebola, toto bola vec, o ktorej nevedela)..

maminuska
10. nov 2019

@jahalo plus mi ešte hocikedy pošle peniaze na účet a ja si kúpim ..ale spôsob ktorý si ty zobral to by som ani ja neakceptovala.

maminuska
10. nov 2019

@lula313 neviem , ja som Pradu za 400 eur nevidela a 2500 eur zas sa mne zdá veľa. Do Pandorfu nechodím .

Tu začni písať odpoveď...

Odošli