Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Manželka si nechce 'užívať'

jahalo
10. nov 2019

Ahojte,

asi sa vám môj problém bude zdať malicherný avšak pre mňa je reálny. Ďakujem za pochopenie.

Zarábam celkom dosť a mám ambície to ešte znásobiť. Peniaze by som si chcel poriadne užiť ale samého ma to nebaví. Problém je, že manželka si, z pre mňa nepochopiteľného dôvodu (ktorý presne ani nepoznám), užívať nechce. Napríklad, chcem jej kúpiť poriadnu kabelku, zoberiem ju do obchodu, kde majú pekné kúsky (400 eur a podobne) a ona povie, že takú drahú nechce a radšej si ide kúpiť 15 eurovú (ktorá aj tak vyzerá..). Alebo chcem rodinu zobrať na víkend na výlet do luxusného hotela (500 / noc) ale ona chce radšej ísť kľudne aj do nejakého penziónu za 'pár eur'. A podobne..

Mňa toto celé hrozne demotivuje - načo sú mi peniaze, keď ich mám sušiť v banke. V práci nemám chuť sa posúvať ďaľej a je mi z toho celého smutno. Vôbec nerozumiem, prečo je taká, veď nejde o jej peniaze a ja ich na ňu minúť chcem. Určite nejde o to, že by ona chcela, aby som peniaze minul na niečo iné, všetkého máme dostatok. Navyše vie, že keď ich neminiem na ňu, tak ani na nič iné.

Čo by ste mi poradili?

maminuska
10. nov 2019

@jahalo ide aj o jej peniaze , je to tvoja manželka.
Čo ti poradím , zaplať dobrú dovolenku , cenovo niečo medzi tou " chudobou a luxusom " a bude spokojná a aj ty.
Ani ja by som 500 eur za noc nedala 🙂 . 400 eur za kabelku áno , to nie je " strašne drahá kabelka " , prada stojí 2500 eur, Dior tiež tak .

sisa_s
10. nov 2019

To si si zalozil o polnoci profil len preto, aby si sa pochvalil, kolko mas penazi? 😀

maminuska
10. nov 2019

@sisa_ však nech sa pochváli . Ak je to pravda, to za pochvalu aj stojí nie ?

h2
10. nov 2019

@jahalo Ahoj, predpokladám, že Tvojej manželke je nepríjemný pocit, že si ju "kupuješ" drahými vecami, že potom má akože pocit, že Ti má byť vďačná a vo všetkom Ťa poslúchať a prispôsobiť sa. Teraz mi asi napíšeš, že to tak nie je a že nič také od nej neočakávaš, to však ale nič nemení na tom, že ona ten pocit môže mať.

jahalo
autor
10. nov 2019

@maminuska dovolenka skončí a čo potom? Mne nejde len o 'chvíľkové' pobavenie, chcem žiť na nejakej úrovni a nerozumiem, prečo ona nie. A k tým peniazom sa ona inak nedostane (viem, že z právneho hľadiska sú aj jej ale určite vieš, že takto to reálne nefunguje).

jahalo
autor
10. nov 2019

@h2 máš návrh, ako to vyriešiť?

maminuska
10. nov 2019

@jahalo tak ale čo si to za manžela že sa ona aj reálne k peniazom nedostane , iba cez to čo ty kúpiš a zabezpečíš ? Tak zarobíš , daj na účet a nech má k dispozícii nie ? Veď o tom je manželstvo.

jahalo
autor
10. nov 2019

@maminuska každý máme 'svoje' peniaze, ona normálne pracuje a má plat (a nie, nie je to tak, že ona platí celú rodinnú réžiu, mame určitý systém, ako sa o náklady delíme).

h2
10. nov 2019

@jahalo Tak riešenie pre Teba nemám. Ale skús sa na to pozrieť jej očami. Ako by si sa cítil, keby ona bola tá bohatá a Ty nie a vnucovala by Ti drahé dary?

jahalo
autor
10. nov 2019

@h2 ja to ale neberiem tak, že jej niečo vnucujem - darčeky predsa nie sú vnucovanie. V ničom na ňu netlačím, keď nechce, nechce ale je mi z toho smutno.

maminuska
10. nov 2019

@jahalo tak ja neviem , za takýchto okolností by som ani ja nechcela takéto niečo.
My to chvalabohu takto rozdelené nemáme , takže ja proste idem a kabelku si kúpim , nie aby ma manžel vodil ako takú .... a ukazoval mi čo mi môže dovoliť mi kúpiť.

lintu
10. nov 2019

V akých podmienkach vyrastala? Ak je zvyknutá nakupovať za lacnejšie, občas sa takéto návyky ťažko menia. Plus možno nemá záujem pôsobiť ako zlatokopka, k drahým veciam má odpor,.... ženy nie sú len na peniaze, ako sa to zvykne väčšinou prezentovať.

jahalo
autor
10. nov 2019

@maminuska každému páru to vyhovuje inak, nám takto.

sisa_s
10. nov 2019

@maminuska No pochybujem, ze realne uspesny a bohaty chlap sa potrebuje registrovat na koňa, aby sa pytal na nazor cudzich zien... To je tak tazke si sadnut k manzelke a opytat sa "zlatko, preco sa ti nepaci, ze chcem ist na dovolenku tam a tam? Zlatko, preco nechces tuto kabelku?" ... A normalna debata...

maminuska
10. nov 2019

@jahalo no zrejme nevyhovuje, kde si tú kabelku nechce kúpiť, do hotela nechce ísť.

h2
10. nov 2019

@maminuska Ja si tiež radšej niečo kúpim sama, než si to nechať od niekoho zaplatiť, hoci by to bol aj môj vlastný manžel.

jahalo
autor
10. nov 2019

@sisa_s naozaj si myslíš, že som sa to s ňou nesnažil riešiť a hneď som utekal na internet?

maminuska
10. nov 2019

@h2 mne nevadí že to zaplatí muž ale nie takýmto spôsobom , že chodím a kup si, ja si môžem dovoliť ti to kúpiť. eee takto nie , to by sa ani mne nepáčilo .

jahalo
autor
10. nov 2019

@maminuska vzniklo to predsa dohodou a nikdy nemala snahu to zmeniť.

lula313
10. nov 2019

@maminuska v Parndorfe kúpiš aj Pradu za 400

@jahalo veď na čo sa jej pýtaš, staviaš ju do nepríjemnej situácie. Rezervuj hotel, kup jej kabelku. Keď sa jej nebude pacit, pôjde si ju vymenit

maminuska
10. nov 2019

@jahalo no možno by si to mohol navrhnúť ty , tak ako mne to navrhol manžel , ktorý zarába viac ako ja .

jahalo
autor
10. nov 2019

@maminuska ok a prečo by sa ti to nepáčilo? Si až taká hrdá?

jahalo
autor
10. nov 2019

@lula313 pretože jej nechcem kúpiť vec, ktorá sa jej nebude páčiť alebo jej nebude sedieť. Nepôjde vymeniť ale vrátiť.

maminuska
10. nov 2019

@jahalo ojoj , ja nie som hrdá , môj manžel platí celú domácnost a ja to čo zarobím si odkladám pre seba a deti , toto mi navrhol manžel a takto to u nás funguje.

lula313
10. nov 2019

@jahalo a keď jej chceš spravit radost, kup jej auto(Q5, X6 a obviaz ho veľkou červenou mašľou). Neverim, že takýto darcek odmietne

h2
10. nov 2019

@jahalo No a keď si to s ňou snažil riešiť, k čomu sa sa dopracovali? Ako Ti to vysvetlila?

h2
10. nov 2019

Oprava: ...k čomu ste sa...

jahalo
autor
10. nov 2019

@lula313 auto som jej už kúpil, reakciu nejdem opisovať (ale pozitívna nebola, toto bola vec, o ktorej nevedela)..

maminuska
10. nov 2019

@jahalo plus mi ešte hocikedy pošle peniaze na účet a ja si kúpim ..ale spôsob ktorý si ty zobral to by som ani ja neakceptovala.

maminuska
10. nov 2019

@lula313 neviem , ja som Pradu za 400 eur nevidela a 2500 eur zas sa mne zdá veľa. Do Pandorfu nechodím .

Tu začni písať odpoveď...

Odošli