Máte skúsenosť s požičaním monitora dychu od Unionu?

laluska11
13. mar 2013

Ahojte, chcem sa spytať na monitor dychu, som poistena v unione aj babatko bude a mali by nam požičať monitor dychu zadarmo. Mate niekto skusenost, či si ho mam isť vypytať do poisťovne alebo už v nemocnici?

janie80
13. mar 2013

@laluska11 manzel sa tam bol pytat, tak mu povedali, ze ked sa babatko narodi, treba vypisat nejake ich tlacivo a odniest do Unionky... Nemocnica s tym nic nema...

igiana
13. mar 2013

@laluska11 Nemam priamu skusenost, ale ked sme sa na to pytali v Unione, tak nam povedali, ze mame vyplnit tlacivo a pockat si, kym ku nam pride ich zamestnanec na obhliadku, ci dieta spi samostatne v postielke, ktora musi splnat vsetky bezpecnostne normy a az potom ti odsuhlasia ten monitor. My sme si to nedavali, kedze mala spala so mnou v posteli a postielka este po mm urcite nesplnala normy, lebo bola rozhegana 🙂

trish31
13. mar 2013

@laluska11 ahoj robila som v Unione,urcite narok mas,ked sa babo narodi treba ist do poistovne a s pediatrom vypisete tlacivo a potom Vam pride na obhliadku zamestnanec firmy,ktora sprostredkuva Nanny pristroj a namontuje Vam ho.Narok mate na 6 mesiacov.

laluska11
autor
14. mar 2013

Prave mi prišla odpoveď z unionu, že narok na bezplatne zapožičanie monitoru mame, ak obaja rodičia su poisteni v unione. Hlavne, že medzi vyhodami pre poistencov pišu, že mamičkam poistenym v unione zapožičaju zdarma, zda sa mi to nefer, mali uviesť cele podmienky a nie takto zavadzať ludi:(((

susy29
20. mar 2013

my sme mali monitor od poisťovne na 7 mesiacov, po narodeni dcérky sme boli v poisťovni vybaviť jej kartu poistenca, dostali sme tlačivo, kt vyplnil pediater a cca o 2 týždne nám prišli namontovať monitor. v aguste sa má narodiť druhe babo aj pre neho to chceme, je to zadarmo čo je podľa mňa veľkou výhodou 🙂

jankastubka
3. apr 2013

@laluska11 to fakt musis byt rodicia? Ja som si myslela, ze staci dieta.

laluska11
autor
4. apr 2013

Aj ja som myslela, maju to aj na stranke, ale odpisali mi niečo ine...:(

cj
11. nov 2013

@laluska11 Presne tak,som veľmi sklamaná a nahnevaná na Union zdravotnú poisťovňu,pretože ja a aj môj prvý syn sme u nich poistení a momentálne čakám druhé bábätko,ktoré som tam tiež chcela dať poistiť . . . (jedine manžel je v inej zdravot.p.) U prvého syna sme mali monitor požičaný od kamarátky.Teraz pri druhom som chcela využiť možnosť zapožičania od Unionu.Na ich stránke (www.union.sk/nanny) majú v podmienkach zapožičania konkrétne toto: "Tento produkt je určený poistencom - novorodencom a dojčatám, ktoré spĺňajú tieto podmienky: poistenec musí mať platný poistný vzťah v Union zdravotnej poisťovni, a.s. na základe potvrdenej prihlášky a poistenec musí mať samostatnú postieľku." Zmienku o tom,že obaja rodičia musia byť ich poistencami tam nikde nemajú.Preto som im volala na informačné číslo,kde mi ich operátor oznámil,že nárok nemáme lebo manžel je poistený inde.Ak tak,že ho máme dať prepoistiť k nim 🙂 . . . Je to sila-pritom nikde na stránke túto podmienku neuvádzajú!!!!Nestačí,že by bábätko bolo poistené u nich a to som tam teda aj ja a prvý syn.Neviem,či si myslia,že ten monitor dychu budem používať pre manžela 🙂.Volala som im 2-krát,aby som sa uistila a aj rozhorčený mail som im napísala-iba som sa zbytočne rozčúlila.Je to vyslovené zavádzanie.Aj som sa ich pýtala,že keby som bola slobodná matka alebo rozvedená,že či to som už potom úplne odpísaná???? Že nie,že to sa vraj individuálne posudzuje . . . nech sa strčia ☹ . . . najlepšie by bolo keby ste pre istotu dali u nich poistiť aj starú mamu-starého otca-prastarú mamu-prastarého otca . . . proste celú široko rozvetvenú rodinu a máte istotu,že Vám NANNY zapožičajú 🙂 SMIEŠNE a vraj výhody pre poistenca.Neviem,či si nedám tú námahu a neodhlásim seba aj s prvým synčekom ( aj keď je to veľa ohlasovačiek-papierovačiek-vybavovačiek a momentálne som inak dosť zaneprázdnená) HNUS

emikie
19. jan 2014

Maju to uvedene v tej ziadosti o monitor - keby ste ju sli vyplnit, tak to najdete. Je to na druhej strane, bod 2. Ale ano, mate pravdu, mali to dat rovno aj do toho popisu, aby to zbytocne nemiatlo...

2. Obaja rodičia (zákonní zástupcovia) poistenca majú platný poistný vzťah v Union zdravotnej poisťovni, a.s.

petka_timko
24. mar 2014

Treba skusit požiadať o individuálne posúdenie ziadosti. Nam ho tak zapožičali pri prvom synovi. Aj ked ja som síce vydatá nebola... Teraz pri dcérke ho mame opäť a je to obrovská pomoc, kedze sa nam spustil uz tretíkrát. Nechcem si ani predstaviť co by bolo keby ho nemáme...

zuzba
24. mar 2014

u nas v porodnici poziciavali za poplatok tusim 30e na polrok,nikto ani nespomenul,ze by to mala preplacat poistovna.nakoniec nam ho pozical nas pediater a mali sme ho rok.maly nam prestal dychat ako 4tyzd. Od vtedy som bola kludnejsia ked sme ho mali. A rovno od nas putoval dalej, sami sme ho odviezli dvojickovej maminke

01kristinka
15. dec 2015

Dievcata a neviete ako je to s Doverou?

ivushiatko
23. aug 2021

Mamky, mali ste problém s monitorom dychu Nanny od unionu?
Máme ho doma už 7,5 mesiaca. (Viem mali si ho po 6tich mesiacoch zobrať, ale zatiaľ sa neozvali.) Ale trápi ma iné. V priebehu poslednéhotýždňa sme mali dva poplachy. Doposiaľ nikdy. Ako viem že to boli falošné poplachy? A prečo vlastne? Malý sa síce hýbe v postielke ale zatarasila som ho tak aby bol monitor v strede. A on sa prehadzuje len okolo neho. Poslednú noc som počula poplach, prídem k postielke ale vyzeral že spí, tak som ho len pohladkala a spal ďalej bez monitoru. Už sa ho bojím zapínať. Máte s tým niektorá skúsenosť? Že by už negungoval ako má? Lebo viem že sa to musí kalibrovať. Union ich má používané a kalibruje pravidelne. Ale že by vydržali len 6 mesiacov? 🤷🏼‍♀️