Medzinárodné zdaňovanie príjmu

8. dec 2022

Dobry den, viete mi prosim poradit diskusne fora k medzinarodnemu zdanovaniu prijmov, kde kazdy ma prijem z inej krajiny. A ako si to staty medzi sebou vypocitaju a presunu cez ktore formulare. Dakujem

melanta
8. dec 2022

Pochybujem, že tu je diskusné fórum k medzinárodnému zdaňovaniu príjmov. Ja som Slovenka, podnikanie (s.r.o.) založené na Slovensku, takmer 100% príjmu mám zo zahraničia, faktúrujem, rôzne krajiny v rámci EU ale aj mimo Európy. Ale mám účtovníčku na to, aby mi toto zastrešovala.

chillibubble
8. dec 2022

call centrum fin. spravy 048/4317222 a predpokladam, ze ti poradia registraciu na OSS

bets
8. dec 2022

Z tejto všeobecnej otázky nie je jasné na čo sa pýtaš. Ci na DPH alebo dan z príjmov FO ci PO.

autor
8. dec 2022

@bets dan z prijmov FO...

autor
8. dec 2022

@chillibubble ano tam som sa predbezne informovala....ale mam komplikovany pripad...

autor
8. dec 2022

@chillibubble co je OSS prosim?

chillibubble
8. dec 2022

ale tyka sa to DPH, takze ak sa pytas na dan z prijmov, tak toto sa ti nehodi.

bets
9. dec 2022

Manželovi to robili danovi poradcovia, pokiaľ viem tak s každou krajinou je samostatná dohoda o zamedzení dvojitého zdanenia. Keď som videla prvé danove priznanie, sama by som to nevedela, ďalšie som už robila podla prveho vzoru, išlo o príjmy zo zavislej cinnosti zo SR a ČR. V ČR mu DP podali tiež.
Odporúčam obrátiť sa na daňového poradcu.