Môže exekútor siahnuť na detský sporiaci účet?

barbiiika1810
14. jún 2017

Dobry den mohli by ste mi poradit kto ma skusenosti a vyzna sa v sporiacom ucte alebo vkladnej knizke...chcela by som dietatu zriadit sporiaci ucet moze mi na exekutor siahnut?

janka2501
14. jún 2017

Nemoze. Ucet je na meno dietata. Ty si len disponent. Ja som tak zriadila dcere ucet,ked mi rxekutor za mhd blokol moj.

draik
14. jún 2017

Môže siahnuť len na Váš účet, na druhej strane v prípade exekúcie máte zákaz nakladania so svojím majetkom (ak by ste ho chceli previesť). Príjmy a spol. exekútor zablokuje pri zdroji.

mokoo
14. jún 2017

Chcem sa spytat ak sme manzelia a manzel ma dajme tomu exekúciu mozu siahnut na moj ucet alebo na moj majetok ak je pisany vyslovne na mna? Alebo moze vdaka jeho exekúcie trpiet dieta?

barbiiika1810
autor
14. jún 2017

@mokoo moze siahnut na majetok aj ked je len na Vas v tom pripade ak ste ho nadobudli pocas manzelstva... Aspon volakedy to takto bolo ako je to teraz neviem lebo uz siahaju na vsetko...na majetok nadobudnuty pred uzatvorenim manzelstva by nemal siahnut,no ozaj neviem.

draik
14. jún 2017

@mokoo
Nie.

aliii3
15. jún 2017

@mokoo Nemalo by sa to stat 🙂 Ak je exekucia na jeho majetok a vy mate napriklad ucet na svoje meno tak to mali nechat tak ale bojim sa, ze za chvilu uz ani toto nebude, aj ked sa teraz velmi snazia zabranit tomu aby si ludia, u ktorych je riziko, ze nebudu moct v buducnosti splacat pozicku nemohli tu pozicku zobrat ale tieto zakony co sa tyka exekucii su podla mna cim dalej tym viac prisnejsie