Môže prejsť dlh na ručiteľa?

ardnaxela1989
28. apr 2022

Dobry den chcela by som sa opytat bola som rucitelka na jednom mensom uvere lenze dlznik si vybavil osobny bankrot moze banka vymahat odomna dlh a dat to na exekucii ked to dlznikovy padlo?

loginexistuje
28. apr 2022

Ano samozrejme ze moze a aj bude exekuciu len ak nebudete splacat

ddaassuullaa
28. apr 2022

Ak ta banka vyzve na plnenie, teda splacanie dlhu dlznuka, ano musis platit. Presne od tohto je institut rucenia zavedeny. A samozrejme, ak nebudes placat po vyzvani, moze dojst aj na exekuciu.

melanta
28. apr 2022

Krásna ukážka vzťahov. Zoberiem si úver, zatiahnem do toho niekoho ako ručiteľa, lebo si beriem viac ako mi môj plat dovolí, potom si urobím bankrot a môj úver nechám splácať ručiteľa. Toto by mali ukazovať každému ručiteľovi predtým, že podpíše ručenie.

fiafia
28. apr 2022

@ardnaxela1989 samozrejme, to je zmysel ručiteľa

dievcacitajucelist
28. apr 2022

@ardnaxela1989 Reálna skúsenosť kamoš bol ručiteľ svojmu švagrovi...ten prestal splácať a ešte žena sa s mojim kamarátom rozviedla...takže ostal sam a musel splatiť ex-švagrov dlh...

martinellacka
28. apr 2022

jasne, ze ano, no s tym musi proste aj rucitel pocitat, ze sa nieco take stat moze

1mata
28. apr 2022

@ardnaxela1989 nikdy by som nerucila, ani len svojim rodicom ci detom. Nechcela by som byt na tvojim mieste ☹