Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môže si manžel uplatniť daňovú úľavu, ak som poberala materskú?

se
24. jan 2013

Može si na mna manžel podať danovú úlavu ak som do júla 2012 poberala materskú a zbytok roka 2012 som mala rodičovskú? 😉 😉 a dostane potom aj niečo vrátené??? Aké tlačivá a papiere treba odovzdať u manžela v práci? 😅

veraba
24. jan 2013

@se ahoj moze si poziadat budes potrebova tlacivo od socialky vypis kolko si poberala matersku /celkova ciastka /a to treba aj napisat do ziadosti - lebo materska sa bere ako prijem a urcite mu bude vratene za teba. Neviem ci som to zrozumitelne napisala 😀

zuzanale
24. jan 2013

treba ti potvrdenie zo soc poisť o výške materského a z UPSR o výške rodičovského poberaného za dané obdobie manžel podpíše len bežnú žiadosť v práci o urobenie daňového ...neviem aký ma manžel príjem a ako mu to vyjde to vám povie ekonomka .... uplatniť si može časť tvojej nezdanitelnej čiastky za obdobie poberania rodičovského za materskú nie ....

evita68
24. jan 2013

@zuzanale žiadnu výšku rodičovského nepotrebuje, pretože to sa do jej príjmu nezarátava, zarátava sa iba materská..
v práci nebudú robiť daňové, ale ročné zúčtovanie dane

@se manžel si do žiadosti o ročné zúčtovanie uvedie na teba sumu, ktorú vypočítaš takto:
3644,74 - materské, vyplatené v roku 2012

zuzanale
24. jan 2013

@evita68 ano ale ekonomka si aj toto žiada teda aspoň u nás si to zakladala koly daňovej kontrole že na základe čoho urobila daňové priznanie .... ak by si robil sam zrejme netreba 😕

evita68
24. jan 2013

@zuzanale blbosť, nič nemusí ohľadom rodičovského príspevku zakladať, asi je neznalá 🙂

zuzanale
24. jan 2013

@evita68 no neviem nehádam sa ja nie som ekonomka... vyžiadala si dostala 😉

sympa1
24. jan 2013

ja som tiez muzovy musela nosit roky zo socialky prijem aj matersku aj rodicovsky...a potom nam vracali pekne peniazky 🙂

mvalkova
24. jan 2013

presne tak potrebuješ doklad aj o rodičovskom príspevku ,aj o materskej keď sa ti to láme v roku 2012 🙂 bola som tento týždeň na soc.poisť...taktiež to manžel potreboval k ročnému zúčtovaniu daní...

evita68
24. jan 2013

@mvalkova nič nepotrebuje, len mzdárky neovládajú svoju robotu !!!

se
autor
25. jan 2013

@veraba dakujem,si zlatá 😅 😀

se
autor
25. jan 2013

@evita68 ...dakujem pekne 😅

se
autor
25. jan 2013

@sympa1 ...tak pojdem vybavit čo treba 😅
,každá korunka naviac poteší 😎

se
autor
25. jan 2013

@mvalkova ...tak rychlo vybavit papiere a uvidíme čím nás potešia 😀 . A vlastne ak by niečo vrátili,kedy to vyplácajú 😕

evita68
25. jan 2013

@se najneskôr v aprílovej výplate za marec

brkabra
26. jan 2013

@evita68 a ako to je s danovou ulavou, ak nie sme manzelia? da sa tiez uplatnit? som na materskej od 24. februara 2012, rodicovskom od novembra 2012

evita68
26. jan 2013

@brkabra ked nie ste manželia, tak si na seba nemôžete uplatniť nčzd..ale partner si môže na dieťa, ktoré máte spoločné, uplatniť daňový bonus, ak žijete v spoločnej domácnosti

brkabra
26. jan 2013

@evita68 hmm. to som predpokladala, ze tak asi bude 😉 dakujem

Tu začni písať odpoveď...

Odošli