Používame cookies. Viac informácií tu. OK
milanm_
25. dec 2018

Kto v BA zarába pod 1000 brutto je blbec, alebo z neho blbca robia. ( maturitou, VŠ 1000+).
Nasa sekretárka ma Bc.,zopár rokov pracovala v GB. plat 1000+ netto(mailova/telefonická komunikácia v angličtine, administratíva, prepájanie hovorov a robenie kávy vedeniu).
Chlapi v sklade, keď to poviem hulvátsky práca pre debila so základnou školou (nie vysokozdvižné vozíky, iba ručný paleťak) 800 netto.
Montér/vodič dodávky stredne ťažká manuálna práca 900 netto.

mogaa
25. dec 2018

@mrkvicka060 je zaujímavé že po druhých chceš vedieť plat a svoj nenapíšeš🙂

mrkvicka060
autor
25. dec 2018

@milanm_ chcem ist k vam robit sekretarku

evittam
25. dec 2018

@mrkvicka060 Napíš svoj plat. Sice mam 40, nemam VS a vo svojom obore na skrátený úväzok, moznost homeoffice, ine vyhody a zarobím viac.

sweetdreams
25. dec 2018

@mrkvicka060 https://www.aktuality.sk/clanok/621214/priemern...
Myslím, že toto má väčšiu výpovednú hodnotu ako nejaká minianketa má MK.

mrkvicka060
autor
25. dec 2018

@milanm_ mam v praci ovela vacsiu zodpovednost, relativne narocna praca mentalne, ale o 1000 v cistom by som sa aj bala poziadat 😃 to by ma velmi rychlo poslali...na miesto 😀

mrkvicka060
autor
25. dec 2018

Inak nechcem aby ste to brali tak, ze robim anketu, jasne ze po vas nechcem napisat platy, ide mi skor o taku vseobecnu debatu, ako to ponal @milanm_

igores
25. dec 2018

vs pedagog presov 1150€ v cistom

mrkvicka060
autor
25. dec 2018

@evittam mam zhruba "priemerny plat", cize je to tesne nad tu 1000 brutto. A mala som pocit, ze na to, ze robim tak malo je to fajn... Mame penazi dost, nechyba nam, muz zaraba viac, ale tiez to nie je nejake terno. Mne totiz z vela tem tu na MK pride, ze vsetci tu zarabaju pomaly miliony a nechapem, kde tie prace beru...

mrkvicka060
autor
25. dec 2018

@mogaa precitaj si este raz prispevok a povedz mi, kde sa pytam kolko zarabate.

mrkvicka060
autor
25. dec 2018

@igores na klasickej "statnej" VS, ci na sukromnej?

silvia5252
25. dec 2018

@mrkvicka060 ahoj mrkvička...odporúčam IT sektor. Prácu tam nájdeš rôzneho zamerania...Aj technickú aj netechnickú a platy celkom slušné 😉

evittam
25. dec 2018

@mrkvicka060 Ved ked si ty spokojna a tvoja práca je ohodnotena ako si predstavujes tak na co riesis druhých? Ty musis vediet ci chces a zasluzis si za svoju pracu viac alebo nie. Ja keby som chcela môžem zarobiť 2x tolko co mam ale nechcem prednejsie su pre mna deti a volny cas. Treba si urcit priority.

mrkvicka060
autor
25. dec 2018

@silvia5252 neviem, co vsetko zahrna IT sektor, lebo ja som sa k tomu klasickemu IT ako clovek studuje, nejakemu tomu programovaniu a pod. v zivote nepriblizila. Takze to budem musiet poprezerat, co take by som mohla v IT sektore robit 😀 Diky za tip

katren
25. dec 2018

@mrkvicka060
@milanm_ ja mam 483€ netto a robim presne to iste ako vasa sekretarka....a 3 deti k tomu 😉 a je to TN kraj, blizko PN

mogaa
25. dec 2018

@mrkvicka060 no tak keď chceš vedieť len kde kto robí - tak štátna správa🙂

reni666
25. dec 2018

Nie je to ani o tom akú pozíciu robíš ale o tom kde. V BA kraji zarobíš aj ako skladník 1000€ a v RA alebo RS na východe môžeš robiť sekretárku s 5 jazykmi a viac ako 400€ nedostaneš ak sa nepáči môžeš ísť kade ľahšie na tvoje miesto čaká 500 ľudí. Vlastná skúsenosť.

lucinka1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
senticka
25. dec 2018

Toto je teda veľmi diskutabilné s tými platmi, dosť často to riešime doma s priateľom. Lebo. Napr. ja robím ako prof. vojačka s platom cca 800€ v čistom, neviem tú cifru na cent presne, preto píšem cca. Ale... Žijeme na úplnom východe Slovenska a mám tu svoj byt na kt. mám hypoteku, poplatím si z toho svoje veci a svoje "blbosti" a vždy mi pekne ostane.. Keby mám tento plat niekde v BA tak tam triem biedu a počítam koľko rožkov môžem do konca mesiaca zjesť aby som si mohla zaplatiť bývanie... Takže podľa mňa riešiť či niekto má alebo nemá plat na zaplakanie je teda hlavne o tom v ktorej časti SR ho má. Ale keď sa v BA ako píšeš bojíš požiadať o 1000€ v čistom, tak áno je to na zaplakanie 🙂

nikiki29
25. dec 2018

Ja mám tiež vš, síce je to na prd odbor ale študovala som preto že ma to zaujimalo a nerozmyslala až tak nad budúcim uplatnením. Veterinárna sestra 450€ netto v BB

luckam89
25. dec 2018

@mrkvicka060 praca v kancelarii, objednavky, faktury, mala firma v NM, cca 900 v cistom s celkom fajn pracovnym casom 8-16 hod. v pracovne dni, vikendy samozrejme volne 😊

saslavka73
25. dec 2018

@luckam89 Tak ti by som brala.

novana
25. dec 2018

@igores, po koľkých rokoch praxe a s akými akadem. hodnosťami má VŠ pedagóg 1150€ v čistom?

luckam89
25. dec 2018

@saslavka73 predtym som robila v bankach, cista katastrofa, tu som spokojna uz 2. rok, cisto pansky kolektív okolo 30 rokov ako ja, takze si rozumieme 😊 manzel tiez fajn zarobi, cez 1200 v cistom, praca 7-15:30, ziadne smeny, vikendy sme spolu na výletoch, takze sa mame momentalne naozaj dobre, musim si zaklopať 😉

novana
25. dec 2018

@mrkvicka060, podľa mňa to igores mala aj s vianočnými odmenami... alebo má tri dni pred odchodom do dôchodku.

wena
25. dec 2018

No ja neviem, bývame v BA, spoločný príjem mame nad 3000e v čistom, mame sa dobre, ale nemám pocit, že by sme mali nejakú extra super prácu, mame aj známych co zarábajú viac.

ivkazba
25. dec 2018

@mrkvicka060 ja mám 40, som živnostník 3 roky, náklady nemám v podstate žiadne, zarábam mesačne priemerne 3500 - 4000 eur. Koučujem manažérov a podnikateľov a trénujem manažérske zručnosti. Predtým som robila manažérske pozície vo finančníctve, tam som na TPP posledné roky zarábala cca 2000 a viac v čistom. Ale robila som mulicu, 14 hodín denne bol štandard, riadiť veľký kolektív a dostávať zdrbunky z vedenia aj keď sa plán plnil. Čiže otázne je či tie prachy stoja vždy za to. Hoci nesťažujem sa, lebo aj vďaka tomu robím teraz pár dní v mesiaci a zarobím nadštandard.

st44
25. dec 2018

Ja som robila v tescu a mala som 360 v cistom

saslavka73
25. dec 2018

@luckam89 Ja odpadnem. Prajem.

dai
25. dec 2018

@mrkvicka060 reálny it typu programovanie robí aj v ba málokto... Nástupný plat je okolo 1300 v hrubom ale makáš. Je to rôzna administratíva okolo it na rôznych oddeleniach.
Inak ja mam plat stále podobný tomu co som mala v 30tke keďže som odvtedy porodila 2 deti a bola s nimi na materskej... Možno aj menej keďže v tej 30tke som robila obchod a tam bolo kopu odmien

Tu začni písať odpoveď...

Odošli