Na facebooku som v hre zadala číslo svojej platobnej karty

mimi116
3. okt 2020

Ahojte kto ma prosím skúsenosť s tým že vidíte na fb nejakú hru o peniaze a vyskúšate to ... mne sa to včera stalo a ja sprosta som zadala číslo z bankomatovej karty , CVC číslo meno a priezvisko .... Ja som si to až potom uvedomila čo som spravila.... bojím sa že led t budem mať peniaze tak mi všetko stiahnu... :/ :( samozrejme moje číslo účtu nikto nevie ... :( máte skúsenosť prosim?

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hipuska
3. okt 2020

Presne, volať do banky zablokovať kartu. Nová tá bude stáť Max 10 eur.

bettie
3. okt 2020

@mimi116 rovno sa pozri, ci uz nemas pohyb na ucte. Ked mali take stastie, ze nasli niekoho, kto im dobrovolne poskytol kompletne udaje.

majkeel
3. okt 2020

Zrus kartu a daj si vystavit novu

mimi116
autor
3. okt 2020

@bettie len ze v pondelok mi majú prísť tam peniaze a je víkend čiže neviem kde zavolať keďže banka je zatvorená... A pozerala som pohyb na účte som nemala okrem toho čo mi stiahli za vedenie účtu..

mimi116
autor
3. okt 2020

A peniaze tam boli odoslané v piatok čiže teraz keď zruším účet tak ako sa ja dostanem k tým peniazom

janka54321
3. okt 2020

Normálne zavolaj na call centrum, každá banka blokuje na linke karty 24 hodín a poziadaj o vydanie novej karty ...peniaze prídu normálne na účet a karta, ktorú si zablokujes sa nebude dať použiť, ale účet bude stále aktívny, normálne peniaze prídu a dokým nebudeš mať novú kartu, tak si peniaze vyberieš na pobočke a hotovo

mimi116
autor
3. okt 2020

@janka54321 A čo číslo účtu mi ostane rovnaký?Len budem mať novú kartu s novým číslo čo ke na karte

20erika07
3. okt 2020

@mimi116 ak mas overenie cez sms tak ti nestiahnu nic, moja mama nedávno takto sa nechala nachytat, dala vsetky udaje, uz mala poslat len sms kod na potvrdenie platby a nastastie jej vtedy zavolala segra, takze neprisla o ziadne peniaze

mimi116
autor
3. okt 2020

@20erika07 ale ake overenie ?mne tam potom ukazalo keď som to všetko vyplnila tak na konci mi ukázalo že treba zavolať a budú sa ma pýtať otázky malo byť ich 7 ja som bolala a po 3ej otázke sa to zrušilo a potomnic už viac neprišlo....

sense
3. okt 2020

Kazda banka ma linku kde vies zablokovat kartu nonstop. Cislo uctu ti ostane, poziafad o novu kartu a ta bude mat ine cislo

ikonica
3. okt 2020

@mimi116 ty nerusis ucet, len ho bloknes a das si vystavit novu kartu

janka54321
3. okt 2020

@mimi116 áno presne tak, účet stále ostane ten istý, ...len karta je viazaná na účet, tá sa blokne a vystaví sa nova .účet bude naďalej aktívny, len už ti nikto nesiahne na účet cez kartu...hneď volaj do banky a zablokuj ju a hneď poziadaj o vydanie novej ..spravidla do 10.dni budeš mať vydanú novú kartu a to buď na adresu, alebo na pobočku bude doručená, podla toho, ako si to zadala pri zakladaní uctu

mondolina
3. okt 2020

Preboha...😱

mimi116
autor
3. okt 2020

@janka54321 a čo poviem že som stratila kartu ? Lebo určite nebudem o tomto trapase hovoriť :(

janka54321
3. okt 2020

@mimi116 hneď volaj do banky a blokuj kartu, necakaj

mimi116
autor
3. okt 2020

@janka54321 a ako potom zistím či tam už mám peniaze ? Keď zablokujú kartu ? Budem si to vedoet pozrieť cez internet banking ?

laila22
3. okt 2020

@mimi116 v obchodných centrách sú banky otvorené aj v sobotu.

janka54321
3. okt 2020

@mimi116 no čo by si povedala, tej pracovníčke na info linke banky je to tak jedno, takých čo spravia to isté, čo si spravila je denne viac než dosť ...jednoducho povedz, že chces blokovat kartu

janka54321
3. okt 2020

@mimi116 samozrejme, že si to budeš vedieť pozrieť, internetbanking všetko ostane aktívne , isto nemáš prihlasovanie do IB cez udaje, ktoré sú uvedené na karte, ktorú budeš blokovat

mondolina
3. okt 2020

@mimi116
Nechápeš že ti dajú len novu kartu?? Účet ti ostáva aj IB, keď stratíš kartu tiež ti ostáva účet.

mimi116
autor
3. okt 2020

@mondolina ale neviem kde volať ja vo mám banku ke zatvorená

janka54321
3. okt 2020

@mimi116 napíš, v ktorej banke máš účet a na nete pozriem číslo

maryah
3. okt 2020

@mimi116 vygoogli si na nete svoju banku a na jej stránke je číslo na infolinku...

eliska13
3. okt 2020

@mimi116 si veľmi neopatrná neviem prečo nemas uložené v mobile číslo na banke non stop linku pre takéto prípady.Normalne zavolaj zablokuj kartu ja som si myslela,ze som stratila kartu, ale nestratila....zablokovala som ju a vystavili novú
K peniazom sa dostaneš na pobočke a vieš si to pozrieť v IB asi máš stiahnutí aplikáciu banky
Vždy treba mať účet nastavený tak, že keď budeš niečo platiť príde Ti sms kód na mobil, ktorý zadávas na overenie

ljzozv
3. okt 2020

Matinka skakava... Dokelu kedy zacnu na skolach poriadne riesit financnu gramotnost?
Uz ti to maminky napisali, volaj infolinku banky a bez hanby vysvetli, co sa stalo a nech ti.dalej poradi. Ale rady si v podstate dostala. Zablokovat kartu, ucet.nerusis, vystavia ti novu za poplatok. Peniaze ti pridu, bud uz si v pondelok vybavis novu kartu, alebo si ich za poplatok vyberies na pobocke banky.
Nehanbi sa a ries to...
Je blbe, ze si takto dala len tak svoje číslo karty na net, ale este blbsie by bolo neriesit to...
Drzim palce

3009
3. okt 2020

@mimi116 však si nájdi na internete svoju banku a tam nájdeš aj tel. č. na blokovanie platobnej karty.

mondolina
3. okt 2020

@mimi116
Si pripojená na net? Evidentne áno, čo ti bráni vyhľadať info linku tvojej banky?
To akože vážne?
@janka54321
Ona má tiež net, či nie?

comika
3. okt 2020

@mimi116 najdi si na internete, na strankach banky cislo, ktore funguje nonstop , zavolam tam a poziadaj o zablokovanie karty. A v pondelok chod do banky osobne a poziadaj novu kartu. Uz je jasne teraz?