Na ktorom v účte a v akej banke budeme mať peniaze denne k dispozícii?

dema4016
20. máj 2020

Chcela by som si založiť účet, alebo nejaký sporiaci účet, kde by som vložila peniaze, ale aby som ich mala aj k dispozícii hocikedy keď budem potrebovať, najlepšie bez akýchkoľvek poplatkov, mám v sporitelni účet, a j sporiaci účet, ale z neho môžem vyberať iba určitý deň v mesiaci, a toto by som chcela aby som mohla hocikedy ale bez poplatku, rozmýšľala som aj nad prima bankou,

jessicai
20. máj 2020

Mám VÚB a sporiaci účet pri osobnom účte. Môžem si presunúť peniaze kedykoľvek a je tam aj nejaký malý nasporený úrok. Ten úrok je ale len do určitej sumy. Tuším to bolo 15000eur.

nelca84
20. máj 2020

@dema4016 ak mas v sporitelni a mozes vyberat len urcity den v mesiaci - to je sporenie pre radost, mozes si zalozit este to druhe sporenie - na rezervu, tam su peniazky k dispozicii stale, je priradeny k usobnemu uctu, neplati sa za vedenie, tiez mam obidve varianty

dema4016
autor
20. máj 2020

@nelca84 veď aj nad tým som rozmýšľala, ešte majú aj nejaký výhodný súčet, ale tam treba pravidelne investovať

nelca84
20. máj 2020

@dema4016 vyhodny sucet znamena, ze ak splnis 3 podmienky, mas vedenie uctu zdarma, resp. s 50% zlavou, investovanie tam nie je podmienkou, staci si sporit 10e mesacne

tatiana1329
20. máj 2020

Ja aj manzel mame 365 bank a uplne v pohode 🙂 skus si to pozriet. Vyber mas z bankomatov postovej banky zadarmo.

mogaa
20. máj 2020

@dema4016 chceš bežný účet bez poplatku, či len čisto sporiaci účet? Väčšina sporiacich účtov sú len k bežnému účtu, samozrejme sú aj výnimk ynapr.sporiaci účet v ČSOB ten máš zadarmo a nemusíš mať u nich BU ale výpovedná doba je 7dní.....ostatné banky čo viem tak majú sporiaci čet len k BUv ich bnake....ešte potom napr. mbank

lula313
20. máj 2020

Slsp má aj možnosť zadarmo sporenia na rezervu a vieš ich vybrat hocikedy(zo sporiaceho prevedies peniaze za par sekund na svoj bezny ucet)

kittykat22
20. máj 2020

@dema4016 co bezpecnostnu schranku? Setriace ucty ti aj tak daju par euro - tu si mozes dat co chces, kedy chces, vybrat kedy sa ti paci.

zuzkablazejka
20. máj 2020

Sporenie lisiak v PSS. Bez akýchkoľvek poplatkov. Výber hocikedy. (nevýhoda je ze teda treba si poslať peniaze na svoj účet co trvá dva tri dni)

mogaa
20. máj 2020

@kittykat22 ahoooj , aj si cvičila? ja som mala 2dni volno, dnes som si dala zase 1.deň z tých 12táždňov a svalovica neskutočná🙂

dema4016
autor
20. máj 2020

@kittykat22 a to je čo? ešte som o tom nepočula

kittykat22
20. máj 2020

@dema4016 to je schranka ku ktorej mas klucik a je schovana vo velkom trezore v banke 🙂 nikto okrem teba nevie co v nej je, a mozes si tam prist kedy chces, pocas pracovnich dni, vlozit tam a vybrat co potrebujes 🙂 jej cena zalezi od velkosti - ale je to mala suma, ktora sa plati rocne 🙂 mozes tam mat aj sperky, zmluvy a dolezite veci, ktore nechces mat doma, alebo nemas zaujem, aby o nich vedel iny clovek

kratkamala
20. máj 2020

mbank a fio banka majú vedenie účtov zadarmo, alebo takmer zadarmo...aj sporiacich aj bežných....ostatné banky sú podľa mňa zdierači, kde za vedenie bežného účtu pýtajú nehorázne sumy

kittykat22
20. máj 2020

@mogaa jeeej ahoj! 👏 ano cvicila - odpadla som pri turbe v 3/4 😅 v pondelok. dnes sa zase chystam. Dnes som sa merala - omg - keby som pila tak si otvorim sampus. Pod prsiami 7cm dole 😍 od noveho roka.

dema4016
autor
20. máj 2020

@kittykat22 a to ako získam tento kľúčik, pýtať sa priamo v banke?

ivkazba
20. máj 2020

@kittykat22 nemôže si vybrať kedy chce, môže si vybrať iba vtedy, keď je otvorená pobočka a iba na tej pobočke. Čiže musí ísť z domu do pobočky, zatiaľ čo zo sporiaceho účtu si prevedie kedykoľvek z mobilu. Ďalšia vec nevýhodná v tomto prípade je, že je tam pri najmenšej schránke nízky ročný poplatok, ale ak tam bude ukladať menšie čiastky bez zhodnotenia mínus poplatok mínus inflácia, tak bude v mínuse. Bezpečnostné schránky ozaj nie sú vhodné na drobné sporenie.
@dema4016 kľúčik získaš tak, že uzatvoríš v banke zmluvu o prenájme bezpečnostnej schránky. Samozrejme, nie všetky banky ich majú a tie čo áno, tak iba vybrané pobočky. Ostatné nevýhody píšem vyššie. Ak máš účet v SLSP a nemáš potrebu meniť banku, tak najlepšie ako ti radia baby zriadiť si ďalší sporiaci účet na rezervu, z ktorého môžeš presúvať kedykoľvek neobmedzene.

pravysivykonik
20. máj 2020

Schranku asi nebude chciet, tam by som to nenazval ani sporenim, kedze za to bude este platit, to si moze peniaze nechat na beznom ucte a ma ich kedy chce.
Nad prima bankou, sporenim by som neuvzoval, ako novy ucet, hlavne kvoli tomuto:
https://www.expertnafinancie.sk/blog/prima-bank...
Slsp co mas teraz, sporenie pre radost ma urok -> AZ :D 0.11% rocne.
Ak by si si chcela nechat slsp a vyberat hocikedy zo sporenia, tak sporenie na rezervu, urok -> úroková sadzba 0,05 % ročne, úrok najviac 20 eur mesačne, pri navýšení mesačného zostatku o 50 eur, inak úroková sadzba 0,01 % ročne
Najviac sa mi z toho paci 365 banka, mas tam jedno hlavne sporenie "syslenie" s urokom 3.65%, z ktoreho mozes kedykolvek vybrat peniaze, problem je s vkladanim na tento typ sporiaceho uctu, bud sa ti zaokruhluje pri kazdej platbe ucet na cele eura, alebo zaokruhluje pri platbe kartou napr. na desiatky eur, maximanly (nerealny) mesacny vklad je limitny k 1000 eur. Ale zaujimavejsie su tam mensie sporiace ucty, ktorych mozes mat myslim az 50? s urokom 0.365% rocne a mozes ich hocikedy zrusit alebo z nich aj vyberat (len ak z neho vyberies, za dany mesiac nedostanes urok, ma to tak aj slsp), cize to by bolo pre teba v ramci "sporenia" asi naj, ucet je zadarmo.
Tatrabanka ma perfektny sporiaci system s az 10 nasobkom urokovej miery voci urokovej miere bezneho uctu v TB, co znie fajn ale moc sa nechvalia tym, ze urokova miera ich bezneho uctu je 0% rocne :D :D

lenuliatko84
20. máj 2020

Ja mam v slsp sporiaci ucet a kedy chcem si presuniem peniaze na ucet a hned mozem pouzit

dema4016
autor
20. máj 2020

@pravysivykonik rozmýšľam na tou rezervou, ak som správne pochopila, ak tam nevložím nič, tak je úrok 0,01, ale ak vložím mesačne aspoň 50 Eur tak je 0,05?

lenka2710
20. máj 2020

@dema4016 ja mam tiez sporiaci v slsp a môžem vyberať tiež kedykoľvek a koľko potrebujem, sporenie na rezervu

pravysivykonik
20. máj 2020

@dema4016 vyplaca sa to mesacne, ak vlozis teda tych 50+ eur mas vyssi urok, inak 0.01%. Bohata nebudes ani z jedneho pripadu :D kedze to je pod urovnou inflacie, ale na zbieranie centikov ok. Kebyze tam mas 10000 eur cely rok tak urok je 10000x0.0005 = 5 eur, a este ti zoberu dan. :D

kittykat22
20. máj 2020

@ivkazba ale prosim ta, ake zhodnotenie penazi 😅 myslis tych 0.003 eura ktore ti milosrdne banka da 😀 za to ze toci tvoje peniaze? A ze nema nonstop pristup k uctu - ako prepac, ale od pondelka do piatku od 8-18 hodiny je dost casu. Nepisem, ze si nutne schranku musi zalozit, ale to, co si napisala, su lamacke argumenty.

kittykat22
20. máj 2020

@dema4016 pozri sa online kde mas najblizsie banky - a ci je tam moznost bezpecnostnych schranok. Zavolaj im, ci maju volnu. Povedia ti ci maju volnu, aku velkost a kolko stoji. Ak sa rozhodnes, ze mas zaujem tak tam staci prist. Donesies pas a vypises papiere. Dostanes klucik. Klucik je neprenosny, a aj keby ho niekto nasiel, tak ho s nim ku schranke nepustia. Musi byt pas, podpis, klucik a osoba ktora schranku vlastni. Otvorene od pondelka do piatku od 9-18 normalne. V sobotu a sviatky je zatvorene. ALe predpokladam, ze ked tam chces zhrabavat peniaze, tak to nepotrebujes kazdy druhy den. Keby aj niekto klucik nasiel doma, tak je tam cislo, ale to nikoho nenapadne ze je to z banky. Vypada to ako obycajny klucik. Povies, ze si nasla na ulici 😀 Prosim ta, je pozlateny a jeho strata je celkom draha, lebo musia vyvrtat schranku 😀 tak sa ho snaz nestratit. Nemaju od neho kopiu, ty si budes jediny vlastnik 🙂

ivkazba
20. máj 2020

@kittykat22 ak by si si prečítala moju reakciu poriadne, tak by si vedela, že ja nikde nepíšem, že na účte sa jej peniaze zhodnotia. Píšem, že tým že bude bez zhodnotenia plus zaplatí poplatok, tak bude dosť v mínuse. Nepotrebujem nikoho lámať, nemám k tomu dôvod, mám iba pragmatický pohľad a ten je jasný... bezpečnostné schránky sú absolútne nevhodné riešenie na tento účel.

pravysivykonik
20. máj 2020

@ivkazba suhlasim...
@kittykat22 bezpecnostna schranka su vydaje naviac, a sama si popisala aj nevyhody, iba v pracovny den ziaden vikend.... komplikacie s klucom zbytocne...

dema4016
autor
20. máj 2020

asi sporenie rezerva, bola som sa aj popýtať, tak mi to pripadá ok

nelca84
20. máj 2020

@dema4016 pokial si v sporitelni, tak je to najjednoduchsie riesenie, prevody medzi uctami prebehnu okamzite

3009
20. máj 2020

@kittykat22 to čo ty spomínaš je bezpečnostná schránka - sejf, ale tam vždy musíš fyzicky prísť do banky, čo predpokladám @dema4016 nechce.