Nájom

lisacka1
13. feb 2024

Ahojte baby minulý rok 1.3.23 sme išli do nájmu mesačne 500€ dávali sme 1000€ a potom v marci na výplatu ďalších 500 to znamená že teraz keď k prvému odchádzame čo nám ma vrátiť ?lebo že nájom sa platí nejako mesiac do predu😅😅

viestta
13. feb 2024

Za februar ste zaplatili v januari, za marec uz platit nebudete. Precitaj zmluvu co je najom, aku ma splatnost a co je zabezpeka, ktoru vam najomca vrati az ked budu splnene vsetky podmienky, a podmienky mas napisane tiez v zmluve

belllinka
13. feb 2024

@lisacka1 ako my mame vediet, ze ako mate postavenu zmluvu a kolko ste davali zabezpeku? 🤔

kristiii
13. feb 2024

@lisacka1 podľa mňa, teda ako som to z toho popisu pochopila, by vám malo byť vrátené 500. Teda ak prebehne odovzdanie bytu v poriadku. Z tých 1000 bola polovica nájomné za marec, v marci ste už platili za apríl...teraz ste kedy naposledy zaplatili?

lisacka1
autor
13. feb 2024

@kristiii naposledy v januári každý mesiac k 20

anjelok
13. feb 2024

@lisacka1 tiez si myslim, ako pise @kristiii. V prvej platbe ste mali najom za marec + depozit, potom v marci uz platba dopredu na april. Za tento mesiac uz mate zaplatene v januari, cize tento mesiac uz neplatis nic a ak odovzdas byt ok, majitel by ti mal vratit depozit 500 eur.