Náklady na používanie súkromného auta na podnikanie

kisska
9. jan 2015

Ahojte, poraďte mi prosím. Som zamestnaná a popri tom mám živnosť. Len nedávno som sa dozvedela, že by som mohla odpísať náklady na cestovanie aj keď mám len súkromné auto, ktoré používam. Urobila som si knihu jázd (agentúra, pre ktorú pracujem má celkom presnú evidenciu) a mám najazdených 12 500 (!)km - len kvôli práci na živnosť. Problém je, že mám účty za tankovanie len za posledných pár týždňov.
Existuje nejaký spôsob ako by som si aj tak mohla uplatniť náklady v daňovom priznaní?
Viem, že vtedy musím podať daňové priznanie za motorové vozidlo a aj zaplatiť daň do 31.1.2015.
Vedel by mi niekto urobiť takéto DP za odmenu? 😉
Ďakujem

draik
9. jan 2015

Potrebujete doklady o nákupe PHM. Jazdu z bydliska do miesta obvyklého výkonu činnosti nie je možné vykázať ako pracovnú cestu. Priznanie je jednoduché.

kisska
autor
13. jan 2015

@draik čiže mi nestačia údaje zo štatistického úradu (priemerné ceny phm) a kniha jázd? Nemám obvyklé miesto výkonu, lebo mojím "miestom činnosti" je celé územie SVK - raz idem z domu do NZ, inokedy do NR, častokrát trasa NR - NZ - KN... záleží od agentúry kam ma pošle...
Takže tento rok je to asi pasé :(
Ale ak to chcem vykázať na budúci rok, musím prepísať auto na firmu, viesť knihu jázd a odkladať bloky? Potom by to malo byť bez problémov... či ešte niečo?