Nárok na vyplatenie poistky

sisa1320
31. júl 2013

ahojte, chcela by som sa opýtať,,len tak informačne. Priateľ ma založenu životnu poistku a čakame spolu bábätko, ale nie sme zobratí. Chcem teda vedieť, ak by sa nedajbože niečo stalo, ale momentálne treba myslieť na všetko vopred, že kto má nárok na vyplatenie poistky? má nárok dieťatko a ja? alebo niekto iný?

mami.sk
31. júl 2013

@sisa1320 nárok na vyplatenie poistky v prípade úmrtia má ten, koho určí poistník / ten kto uzatvára poistku/ priamo v zmluve... ak neurčí nikoho tak dedia prostriedky osoby podľa občianskeho zákonníka 😉

sisa1320
autor
31. júl 2013

.ďakujem 🙂 a dá sa zmeniť aj keď je už poistka uzatvorená, že komu bude vyplatená poistka?

zuvinka102
31. júl 2013

@sisa1320 da sa to zmenit

sonula09
31. júl 2013

treba uviest v uz existujucej poistke opravnene osoby, da sa percentualne rozdelit , napr. ty ako opravnena osoba dostanes z poistky 50% a vase babenko 50%, alebo si to mozes urcit inak, treba to zmenit v poistovni.

simca06022011
31. júl 2013

pokym si nevyplni polozku opravneni na teba, tak tuto sumu dostanu dedici (tj. napr. vase dieta)....

mami.sk
31. júl 2013

@sisa1320 dá sa to zmeniť 😉 priateľ musí zájsť do poisťovne kde má tú poistku uzavretú a tam podpísať zmenu oprávených osôb.
tak ako píše @sonula09 môže si určiť percentuálne ktorej oprávnenej osobe koľko percent 😉

sisa1320
autor
31. júl 2013

dakujem pekne 🙂

palko710922
31. júl 2013

skúsim ušetriť čas behaním do poisťovne.......tety budú chcieť určite robiť zmeny aj v produkte a lákať aj na niečo iné........dostupné sú už aj tlačivá na nete, niekde stačí aj žiadosť, niekde už aj online.Pokiaľ nie ste svoji, tak to závisí koho on určil, ak nikoho, tak dieťatko v dedičnom, podľa počtu dedičov. Samozrejme po dosiahnutí 18.roku života. Ty nemáš nárok na tieto peniaze.

strapatymajo
1. aug 2013

Ak máte spolu dieťa, tak osobne by som skúsil dať reč s tvojím priateľom a do zmluvy by som vstúpil tak , že ako oprávnené osoby by som uviedol dieťa - podiel 50% a teba - podiel 50% , prípadne už ako sa dohodnete ...