Nehoda a poistenie

skejla
25. mar 2015

Pred dvoma dnami som mala zrazku s jednou zenskou....
ide o to ze som autom zastala na zaciatku dvora kde zadok auta trcal aj na ceste(cakala som kym vyjde z auta sestra) motor stale bezal, mala som vystrazne, kukla som do spätakov a pohoda..
.lenze suseda ktora byva o 4 domy nizsie isla nahor rychlostou 30km a s tymi autami sme sa napalili....kym sme tam boli len zeny uvedomovala si ze tam ma pricinu aj ona pretoze som do istej miery uz na ceste bola takze som prekazku vytvarala cize mohla zastat alebo zatrubit ale on ma nevidela a ja ju taktiez cize mame tam iste zavinenie a bola si toho vedom....kym jej nezacali doma davat rozum (vsetko zhodit na mna aby som uhradzala z nasej poistky) k tomu je este aj v 7 mes-tt tak zacala vymyslat a pri spise nehody jej nebolo nic aj som ju dnes videla aj vcera.....po 5 dnoch chcu volat plicajtou aby urcil vinnika.....bojim sa toho ze budem este aj tych platit ja a aj tak uhradzat poistky lebo ma vraj vinu vzdy cuvajuci....lenze manzel aj so svokrom nesuhlasi ked tam nesie vinu aj ona...policajtov chcu volat oni sami.....poradte ci mam vobec nejaku sancu ci sa na to vykaslat a uhradit to z nasej.....skoda je tam okolo 3000 eur na nasom, a zhrubaa 2000-3000 eur na ich a vsetko to je na mna citim sa ukrivdena....mam aj svedka, sama sa priznala ked som jej povedala ze som uz na cetse trcala ze ma nevidela....ja si vinu uvedomujem ale ma ju aj ona a za vsetko mam niest zodpovednost ja ....hra jej tam to tehotenstvo nakoniec som ja ta co ani po nehode nebere jej stav do uvahy.....................som ako rodvojena jedny my vravia nech pridu policajti, druhy ze budem este aj tych platit a nakoniec aj tak to budeme hradit ze mam to rovno uzavriert....no a auto je na svokra a oni s manzelom nechcu aby to bolo hradene len nami ked aj oni maju havarijnu a ma vinu aj ona.....navyse mi vyvolava jej psycho chlap ktory je niekde daleko v praci a riesi to somnou on a ani tam nebol...moj manzel jej nevyvolava....som po tlakom neviem co robit ☹ ☹ ☹ ☹

doktor_od_hrona
25. mar 2015

Hlavne sa upokoj. Je to len auto a ak sa ti bude jej manzel vyhrazat tak to treba nahlasit policajtom ze sa ti vyhraza. Ak skoda prevysuje 3.990 eur uz sa nejedna o skodovu udalost a policajtov ste boli povinni volat. Ale vy ste v tej chvili nevedeli odhadnut vysku skody a zranena ste v tej chvili nebola ani jedna tak ste to povazovali za skodovu udalost a dohodli ste sa. Keby s tym ona nesuhlasila tak sa nejedna o skodovu udalost a mala policajtov volat ona (pozri posledny bod c) Skodova udalost nie je ak sa účastníci škodovej udalosti nedohodli na jej zavinení. ).
Skodova udalost (ked nevolate policajtov) je:

Škodovou udalosťou sa rozumie udalosť v cestnej premávke, ktorá sa stane v priamej súvislosti s premávkou vozidla a pri ktorej
a) nebola usmrtená ani zranená osoba,
b) nebola poškodená cesta alebo všeobecne prospešné zariadenie,
c) neunikli nebezpečné veci alebo
d) na niektorom zo zúčastnených vozidiel vrátane prepravovaných vecí alebo na inom majetku vznikla hmotná škoda zrejme neprevyšujúca jedenapolnásobok väčšej škody podľa Trestného zákona (pozn.: 3.990 eur)

Za škodovú udalosť sa nepovažuje (a je teda dopravnou nehodou, ktorú treba ohlásiť policajtovi) ak:
a) nie je splnená niektorá z povinností účastníka škodovej udalosti,
b) je vodič zúčastneného vozidla pod vplyvom alkoholu alebo inej návykovej látky sa odmietol podrobiť vyšetrniu na zistenie ich požitia alebo
c) sa účastníci škodovej udalosti nedohodli na jej zavinení.

Pozri tento posledny bod.
Ak ona bola potom u lekara a zistil sa nejaky zdravotny problem policajtov musi volat ona nie ty. Ty nevies v akom zdravotnom stave je to musi ona vediet. Policajti vam daju pokutu, tebe mozno vymyslia nieco s trojuholnikom pri nudzovom stati a jej zas ze sa dostatocne nevenovala vedeniu motoroveho vozidla.

eeffka
25. mar 2015

@skejla policajtov st emali volat ihned , nie kvoli plechom ale kvoli tehotnej zene , mohlo jej prist o par hodin zle, spisali ste zaznam o nehode? kto tam uznal vinu? mimochodom za policajtov sa neplati...
ja osobne by som jej muzovi oznamila nech ma neobtazuje a ak ma nieco na srdci ona nech sa paci.
jA BY SOM SI SVOJE AUTO DALA OPRAVIT Z HAVARIJNEJ A ONI NECH ROBIA CO CHCU, NECH VOLAJU POLICIU TA ROZHODNE O VINNIKOVI. aK TO BUDES TY, ZAPLATIS JEJ OPRAVU ZO ZAKONNEJ, AK TO BUDE ONA , NECH DUFA ZE MA HAVARIJNU.

skejla
autor
25. mar 2015

dakujem, vlastne tych policajtov volat oni nepotrebuju ak ja ostanem vinnik a uhradime to z nasej PZP, co mne nedovoli svokor, ktory je zial aj majitel auta aj platitel poistovne...pokial sme nevenovali dostatocnu pozornost obidve....v pistovni ma na to pripravili ze moze vymyslat, ale v spise o nehode zranenia neuviedla a ani nemala ako ma rozbite prave svetlo, naraznik.....a ja zas zo zadu ....ona sedela na lavej strane a auto je buchnte len z prava tak by jej ujmu na zdravi uznat nemali...len neviem ci mam nejaku sancu

doktor_od_hrona
25. mar 2015

@skejla Hlavne. Policajti chodia k takymto nehodam bezne a nebudu na teba ani krycat ani ti nadavat ze nevies soferovat skor upokoja emocie a samozrejme rozdaju nejaku tu pokutu. Tak sa policajtov neboj platis si ich z dani a su tu na to aby pomahali a chranili. Ak ti bude jej muz vyvolavat a vyhrazat sa nahraj si to na telefon a kludne navstiv policajtov vo veci vyhrazania sa. Popis im situaciu ze ste mali skodovu udalost ale ze nikto nebol zraneny ani ste nevedeli ze ta skoda bude nad 3990eur tak ste sa dohodli ze to je skodova udalost a policajtov ste v tej chvili nevolali. Ale teraz ze sa ti jej manzel vyhraza atd... Tak nech ti pomozu a chrania.

bbtina
25. mar 2015

Ale veď aj keď cuvas tak ti má umožniť vjazd na vozovku, nie? Ak si pamätám tak to bolo kedysi tak. Však nech zavolajú policajtov, nebude to mať efekt keďže udalosť sa stala pred toľkými dňami

lienkafoj
25. mar 2015

dohodnite sa, ktora z vas ma havarijnu poistku, ta bude vinnikom.... vinnik ak ma havarijnu popistku, z tej sa plati skoda na jeho aute a z vinnikovej PZP skoda na cudzom aute. je tam nejaka spoluucast, ale to je nic oproti celkovej skode
skoda ti teraz volat policajtov, ked nehoda sa stala pred dvoma dnami, to sa ti vysmeju do tvare, kde si bola tak dlho..... policajti sa volaju hned po nehode na FOTODOKUMENTACIU, takze asi za dva dni sa veci ymenili, nie?

skejla
autor
25. mar 2015

eeffka : prave o toto im ide aby sme to mi platili....v spise o nehode nedala ujmu na zdravi a zavolala si tam rodinu ,,automechanika", ktorý je vychrený prísť namiesto nehody prvý a rýchlo skonštatovať či treba policajtov....povedal že netreba, ona sama že nie a ja som pritvrdila ale už bola zrazu pri lekarovi a vymysla pritom sme susedy normalne chodi po ceste hore doola no neviem,,,....my sme na tom spise o nehode uvedene že ja som,,cuvala" a ona ,,narazilo zo zadu v smere rovnakým smerom" a pospisane sme obe.....kym sme boli same tvrdila ze oni si budu hradit zo svojej havir,. a my zo svojej....potom jej tan mechanik s muzom vymyli hlavu ze naco z ich ked to mozme my lebo vzdy je vinnik kto cuva ale ja som uz zadkom auta bola na ceste do nej som vlastne ,,docuvla"

doktor_od_hrona
25. mar 2015

Za vyjazd policajtov sa naozaj neplati ale tie pokuty dostat mozte. Ale nic zavzane to nebude typujem do 100eur podla toho co si vymyslia. Neviem presne ako ta situacia vypadala, ale z tvojho popisu je jasne ze ona sa nevenovala dostatocne riadeniu motoroveho vozidla a mozno dopadne horsie ako ty.

doktor_od_hrona
25. mar 2015

@doktor_od_hrona No s tym cuvanim si to mierne .... Nie je vinnik vzdy ten co cuva ale ty si asi uviedla ze si cuvala na cestu a teda pri vyjazde na cestu si povinna dat prednost vozidlam na ceste a to si podla popisu neurobila. Ci si cuvala do dvora?

skejla
autor
25. mar 2015

ved aj ona ma havirijku aj my, sama pristala nna to....a potom uz to prebral jej chlap a ide mu o tych 165 eur alebo co a ja mam uz chut nechat to na seba a uhradit z nasej ale svokor s muzom to zas nechcu dopustit ak tam mala aj ona vinu....ja som jej sama o tych policajtoch povedala ze je to trapne ze sa mali volat hned ale ten jej sasko tvrdil ze tam je skoda pod totalku ze naco zraneni nikto...tak zbytocne a teraz ako blby po piatich dnoch az v piatok ju chcu volat (stalo sa to v pondelok) a este mi povedala ze do 10 dni moze zavolat no ako u blbych

doktor_od_hrona
25. mar 2015

@skejla Nikoho nezavolaju. Keby mala nejake zdravotne problemy tak ich vola okamzite nie vyckavat a konspirovat s rodinou. To bude prva otazka od policajtov. Preco volate az dnes?

sense
25. mar 2015

@skejla pre tvoj pokoj by som jej s usmevom povedala do ksichtu nech si ich zavola kedze ty si tam stala ona nevenovala pozornost riadenu inak dost vysoka skoda za naraznik a svetlo....

emily76
25. mar 2015

@skejla nam na parkovisku nacuval jeden typek do auta..my sme sli v ulicke a on zacal cuvat. Uz som nemala ako zastavit, tak nam vrazil do dvier...a policajti isli hned za nami, takze vsetko videli...a spisali sme iba hlasenie pre poistovnu, lebo chyba bola na strane toho, co cuval...skoda nebola na stastie velka, odniesli to dvere a naraznik...tak neviem, ale ak by ste volali policajtov, dali by zrejme aj u vas ako vinnika teba

patricia2006
25. mar 2015

@skejla nerozumiem jednej veci. Ty si nacúvala do nej alebo ona do teba vrazila!? Keď si začala cúvať určite si sa pozrela, či nejde auto. Môže sa stať, že auto medzitým nabehne, ale v tom prípade ona mala zastať, pretože mala prekážku na ceste.Kebyže jej vybehne náhodou dieťa na cestu, alebo má inú prekážku, bicyklistu, ona nezastane,lebo má prednosť? po druhé: ako dokáže policajtom, že Ty si bola na vine, keď ste opustili miesto nehody? V žiadnom prípade neústup a nenechaj sa vydierať, najmä keď si ona priznala chybu, že sa nevenovala dostatočne riadeniu.Pocit viny tam bude, ale mysli nato, že chvala bohu sa nič hrozné nestalo. Držím palce

skejla
autor
25. mar 2015

vlastne isla som zaviest domov segru zastavila som na zaciatku dvora mala som aj vystrazne mierne som cuvla zadkom som bola na ceste ona ma vlastne obist mohla v prostismere ale ma nevidela tak sla v pravnom smere poobzerala som sa v spätakoch a ja neviem ako uz sme boli v sebe.... pre domom mame vydlazdene zamkovou parkovisko kde ma sestra odtavenu opel tigru ciernej farby,,,,aj nasa octavia je ciernej farby tak sa uz vykruca ze ma nevidela cez to auto pricom to s vyhladom nema nic spolocne a ked som jej to povedalo ze to auto jej vo vyhlade branit nemohla tak vymyslela ze su obe cierne tak ona si nevsimla....tam stacila sekunda moze pozriet na hodiny atd....a nehoda jej hned na svete.....

patricia2006
25. mar 2015

to je hlúposť, čo ona hovorí, že Ťa od auta nevidela,najmä preto, že je čierne. Všetko už len výhovorka, aby Ty si bola tá zla. Ja jednoznačne vidím a považujem za vinníka ju . Podľa mňa to sa začalo riešiť len z dôvodu odškodného. Všetko je len o peniazoch,,,, chcú od Teba, aby si platila

skejla
autor
25. mar 2015

patricia2006 : vlastne ja som do nej kusok cuvla ale ako vvravis pozrala som sa na cestu a niic ale ona byva 3-4 domy nizsie a pri rychlosti 30 km bola pri nasom dome hned my sme zrazku sposoboli obe aj ja som cuvla aj ona vrazila....lenze ja som natej ceste uz prekazkz tvorila pred tym zadkom auta viditelnu stacilo ma obist, zastat, zatrubit nech zajdem do dvora alebo ma pustit ale sama povedala ze ma nevidela ja ju taktiez ale chcu to prisit len na mna a ja si uvedomujem ze keby som z dvora vysla a do nej napalila ze som jej nedala pred nost ale ja som uz cast auta mala na cetse....ked vidite uz ze auto je takmer dio polky von z dvora tak nepalite si 30 do neho ale cakate....a ked som jej povedala ze ci by aj dieta zrazila keby vyslo tna cestu tak uz povedala ze prekrucam

doktor_od_hrona
25. mar 2015

No pri vyjazde ak si ju nevidela ani ty, tak ty by si mala aj vystupit z auta a presvedcit sa ci nic nejde. Ona zastat mohla a vyhovarat sa na farbu auta to ani neries. Keby vybehlo dieta v ciernom tricku, tak sa darmo bude vyhovarat ze ho nevidela. Mala predvidat. Ale podla toho co pises si naozaj bola na vine ty. Ale dohodli ste sa takze to treba dako cez poistky vystepovat. Inac naozaj ty ak mas oktaviu a ona ma len buchnute prave svetlo, tiez sa mi nezda ze by to bolo tolko penazi.

skejla
autor
25. mar 2015

patricia2006 : je to tu malicka dedinka vsetci sa tu pozname a vieme o sebe dost.....a ja som sa zaplietla prave s tymi ludmi co su ochotny bojovat pre kazdy cent...ludia maju s nimi zle skusenosti vasde robia bordel, prooblemy ked nieco nie je po ich zial ano je to rodina co pozera kde by sa nahabala a nie kde by mali nieco platit....ja som si vedoma aj mojej viny ale aj ona ma tak preco jej mam ja hradit ked aj ona ma havarijku....

patricia2006
25. mar 2015

@doktor_od_hrona prepáč, ale tvoja prvá veta je taká hlúposť, koľko by tam mala stáť a pozerať sa ,či nejde auto. !? Kým zas nasadne do auta, už tam môže mať druhé auto a zbytočne stála na ceste a sa obzerala

sense
25. mar 2015

@skejla nic jej nehrad a ani s nou nediskutuj viac o tom ked sa citi ukrivdena nech zavola policajtov vinne ste obe....nejakou mierou...a ak ti ona povedala ze za svetlo a blatnik ma skodu 3tus. tak pokial nema novu audi, mercedes al. porsche tak to by som sa jej spytala na posudok od znalca poistovne lebo si vymysla

skejla
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
patricia2006
25. mar 2015

@skejla no žiaľ v dedine je všade rovnako. Podľa toho ,čo píšeš to bude tvrdý oriešok. Nemáte nejakého známeho na polícií? a spýtať sa ho. Ja by som sa určite poinformovala

doktor_od_hrona
25. mar 2015

@patricia2006 Najprv si nieco nastuduj a potom sem hadz mudrosti. Pochybujem ze mas vobec vodicak ked tvrdis ze moja prva veta je hlupost.

Tuto je ta moja hlúpost podla zakona:
Cúvanie a zachádzanie

(1) Vodič je povinný dbať pri cúvaní na zvýšenú opatrnosť a dodržiavať ustanovenia osobitných predpisov,*) ktoré pri prevádzke mimo pozemných komunikácií platia obdobne. V nevyhnutnom prípade ( najmä pri cúvaní bez pomocníka) musí vodič vystúpiť a presvedčiť sa o bezpečnosti cúvania. Pri zníženej viditeľnosti musí zapnúť svetlomet pre cúvanie, ak je ním vozidlo vystrojené.

skejla
autor
25. mar 2015

no ved vsade kde sa informujem je vinny co cuva ale ak som uz tvorila prekazky cize autom som uz na ceste nejak zavadzala mala pockat alebo obist ona ma nevidela a sla a ja som vlastne do nech kusocek ale to je uz o intrigach najlepsie nieco riesit po par dnoch kde sa okolnosti stale menia podla toho ako im to vyhovuje ja vravim pravdu lebo stratit co nemam aj tak ju mozno hradit budem aj tak ale uz sme tak zapleteny v tom ze chcu oni pilicajtov no

patricia2006
25. mar 2015

@doktor_od_hrona nie nemám vodičák, len skoro 20 rokov. A podľa Teba sa nepresvedčila?Aj výstražné mala zapnuté to nestačí?! Niekedy teoria je celkom iná ako prax.

kaktusik007
25. mar 2015

@skejla otazka - uviedla si v zapise o nehode ze si cuvala?

ak ANO - vinna si TY - pretoze si si nezabezpecila na cuvanie nalezite poucenu osobu.

tak hovori nas zakon o pozemnych komunikaciach - vinny je vzdy ten kto cuva.
@bbtina Nie, nie som povinna ti umoznit vjazd na vozovku. TY ak cuvas si povinna davat pozor a ak nevidis, si povinna mat nalezite poucenu osobu, ktora ti bude ukazovat, ci smies na vozovku vojst. Obzvlast, ak ides z miesta mimo cesty -- co dvor je.

ja som robila likvidatora, takze ti viem s urcitostou povedat ako to bude likvidovane - dolezite je co je v tom zapise o nehode. ak ste napisali, ze TY si cuvala - vina je tvoja, a to 100%.
Ak by tam bolo napisane, ze si STALA a ona do teba narazila - vina je jej. Ale tak si to tam asi nenapisala, ze??? Takze SMOLA.

patricia2006
25. mar 2015

@skejla áno pri cúvaní musí dávať pozor najmä ten, kto cúva..ale, keď si na vozovke aj ten, kto práve ide a automaticky sa zastaviť, keď má prekážku

doktor_od_hrona
25. mar 2015

@skejla Ale nie je vinny vzdy ten co cuva. Ked budes cuvat na hlavnej ceste a niekto ti nada prednost tak je na vine on. Co sa tyka tych skrabancov, tak mna taka skoda aku ma ona stala 150eur. 60e svetlo 40e striekanie 50e farba. Ona tam ma aj dvere tak ak to velmi prezeniem tak je skoda je cca 500e ak nema nieco vaznejsie pod kapotou max 1000e ak si servis nahodi 100% a ty cierny zadny naraznik zozenies do 200e uz nastriekany ak ta cierna farba nie je nejaka specialna.

kaktusik007
25. mar 2015

@skejla
@patricia2006 smola, cuvala, ONA je vinna. Nedostatocne sa presvedcila ci moze cuvat a vojst na vozovku.