Nehoda a poistenie

skejla
25. mar 2015

Pred dvoma dnami som mala zrazku s jednou zenskou....
ide o to ze som autom zastala na zaciatku dvora kde zadok auta trcal aj na ceste(cakala som kym vyjde z auta sestra) motor stale bezal, mala som vystrazne, kukla som do spätakov a pohoda..
.lenze suseda ktora byva o 4 domy nizsie isla nahor rychlostou 30km a s tymi autami sme sa napalili....kym sme tam boli len zeny uvedomovala si ze tam ma pricinu aj ona pretoze som do istej miery uz na ceste bola takze som prekazku vytvarala cize mohla zastat alebo zatrubit ale on ma nevidela a ja ju taktiez cize mame tam iste zavinenie a bola si toho vedom....kym jej nezacali doma davat rozum (vsetko zhodit na mna aby som uhradzala z nasej poistky) k tomu je este aj v 7 mes-tt tak zacala vymyslat a pri spise nehody jej nebolo nic aj som ju dnes videla aj vcera.....po 5 dnoch chcu volat plicajtou aby urcil vinnika.....bojim sa toho ze budem este aj tych platit ja a aj tak uhradzat poistky lebo ma vraj vinu vzdy cuvajuci....lenze manzel aj so svokrom nesuhlasi ked tam nesie vinu aj ona...policajtov chcu volat oni sami.....poradte ci mam vobec nejaku sancu ci sa na to vykaslat a uhradit to z nasej.....skoda je tam okolo 3000 eur na nasom, a zhrubaa 2000-3000 eur na ich a vsetko to je na mna citim sa ukrivdena....mam aj svedka, sama sa priznala ked som jej povedala ze som uz na cetse trcala ze ma nevidela....ja si vinu uvedomujem ale ma ju aj ona a za vsetko mam niest zodpovednost ja ....hra jej tam to tehotenstvo nakoniec som ja ta co ani po nehode nebere jej stav do uvahy.....................som ako rodvojena jedny my vravia nech pridu policajti, druhy ze budem este aj tych platit a nakoniec aj tak to budeme hradit ze mam to rovno uzavriert....no a auto je na svokra a oni s manzelom nechcu aby to bolo hradene len nami ked aj oni maju havarijnu a ma vinu aj ona.....navyse mi vyvolava jej psycho chlap ktory je niekde daleko v praci a riesi to somnou on a ani tam nebol...moj manzel jej nevyvolava....som po tlakom neviem co robit ☹ ☹ ☹ ☹

kaktusik007
25. mar 2015

@doktor_od_hrona VZDY je vinny ten kto cuva. VZDY. Aj ked budes cuvat na hlavnej ceste a naburas - tak naburas TY a nie ten niekto.
@patricia2006 prepac ,ale preco by som JA mala zastavovat vozidlo a obmedzovat sa de facto v jazde, len preto, ze niekto ide cuvat z dvora??? Samozrejme ze ta druha je blba ze k zrazke doslo a nevidela zapnute cuvacie svetla, ale NIE JE to jej vina, ze k zrazke doslo. Je to vina tej, co cuvala.

patricia2006
25. mar 2015

@kaktusik007 možno je vinná, ale aj nemusí. V tomto prípade vyhrá ten, kto je silnejší a má viac známosti - moja skromná mienka

patricia2006
25. mar 2015

@kaktusik007 ale ona písala, že už bola na vozovke, vonku z dvora

sense
25. mar 2015

vidim ze je tu este jedna ta ista tema...takze podla danych foto a zvlast pri oktavii neverim na sumu kt. bola uvedena ako skodova....a suhlasim co sa ceny tyka tu s pritomnym od hrona.....take podobne mal aj moj chlap len s tym ze mame novu Audi A4 a to zijeme v zahranici (kde su ceny trosku inaksi) auto bolo opravovane priamo v Audiservise a suma bola 3tis ecok

kaktusik007
25. mar 2015

@patricia2006 zla mienka 🙂 je to tvrdenie voci tvrdeniu - avsak jedna aj druha disponuje zaznamom o dopravnej nehode, kde je uvedene, ze jedna z nich CUVALA. Takze aj ked tearz bude tvrdit ze vinna ona je max z 50% a iba ako spoluvinnik - nepomoze jej to, pretoze zo zrazky je vinna v plnom rozsahu. Uz to podpisala a priznala sa k tomu.

kaktusik007
25. mar 2015

@patricia2006 a rovnako napisala ze na papier uviedli ze cuvala 🙂 a ak toto fakt uviedla, ako pise, tak SMOLA. uz sa z toho proste nevyvini, ani keby co bolo... A jej svokor sa moze aj na hlavu postavit - poisteny je vodic, nie majitel, a vodic si nehodu priznal, takze z jeho pzp to hradene druhej strane bude.

doktor_od_hrona
25. mar 2015

@patricia2006 POlicajtov tak zaujima tvoja prax. Zakon je zakon to by si mala vediet. A pri cuvani sa vziadnom pripade nedavaju vystrazne smerovky. Vystrazne sa davaju pri nudzovom stati kym sa da trojuhponik, alebo ak sa vozidla tahaju, alebo pri prutko znizeni rychlosti a nie pri cuvani. Vrat prosim ta vodicsky. A je jedno ci sa presvedcila podla mna ale policajti sa jej spytaju ci sa presvedcila a ci aj vystupila z vozidla a tak sa presvedcila ci nic nejde. Policajtov bude zaujimat postup podla zakona a nie podla tvojich skusenosti pri kocikovani. Zakon je zakon a ten hovori jasne.

maslenka47
25. mar 2015

@kaktusik007 takze ked uz cuvam na prazdnu cestu, som polovicou auta na ceste a potom vyleti z poza zakruty nejaky idiot a napali to do mna, tak som chyba ja? Prepac, ale to je somarina, pretoze v takej situaci sa jednoducho z tej cesty nevyparis a nepomoze ti ani 10 poucenych osob. Ked uz je cuvajuce auto na ceste, tak pardon, ale musi dat zastat/obist ten, co po ceste ide, pretoze ma na ceste prekazku.

Ine by bolo, keby to proste cuvajuc napalila rovno z dvora do auta iduceho po ceste. Ale tebe evidentne robi dobre pisat SMOLA a este velkymi pismenkami, co?

patricia2006
25. mar 2015

@doktor_od_hrona áno zákon je zákon, ale policajti sa ju spýtaju, prečo ich nevolali hneď

skejla
autor
25. mar 2015

som tak pomixovana ale vela mi pomohlo....ale asi fakt sa na to vykaslem nepotrebujem taketo tahanice on su ludia neodbytny dokym nemaju co chcu a ja sa zas radsej stiahnem kym ma nedorobia viac.....ako vravite je to cuvanie somarina....zial podla zakona je to tak a aj ked som bola castou auta na vozovke je uz len na nalade policajtou aok to posudia ja znamych nemam a ona 7 mesiac tt zneuziva vo svoj prospech a nechcem byt potom ta ak sa nahodou nieco stane zo ,,stresu" kvoli mne byt za vsetko zodpovedna a citit pocit viny

doktor_od_hrona
25. mar 2015

@maslenka47 Nemas pravdu. Ak budes cuvat na hl. cestu a niekto pojde po hlavnej ceste rychlo, tak to vyhodnotia policajti tak ze ty si nedala prednost v jazde, a ten je vinny ze isiel rychlo takze to bude 50% 50% ci sa ti to paci alebo nie. Policajti nevolaju sudnych znalcov na tieto pripady to by si si musela vyhadat na sude a kazdy znalec povie nieco ine. To by musela dokazovat ze tam stala uz dlhsie a mala vystrazne smerove znamenia ale to az pred sudom nie pred policajtami. Ti maju vo veci jasno.

patricia2006
25. mar 2015

My sa ideme hádať, ale NIE my máme problém./ chvalabohu /

doktor_od_hrona
25. mar 2015

@patricia2006 To ze ich nezavolali hned a ze sa dohodli to hra prave do karat @skejle, hlavne to ze sa zdravotne necitila zle.

@skejla podla mna by bolo najrozumnejsie dohodnut sa na havarijnych poistkach, NACO SI TO PLATI KED JU NECHCE POUZIT? Ved je to presne pre takyto ucel. Tie peniaze jej poistovna nevrati ked ty zaplatis vsetko.

kaktusik007
25. mar 2015

@maslenka47 ak budes cuvat, vyleti auto zo zakruty a ty stale cuvas, ano, ty si vinna.

ak ale zareagujes stylom ze cuvat prestanes, a TOTO uvedies do zapisu -- ze stala som z casti na vozovke, z casti na dvore - tak potom je vinny ten, kto ta nabral - lebo narazil do prekazky, ktora tam bola, a ktora evidentne ani nebola nahle vytvorena.

takze opat - zalezi a dost podstatne je CO je uvedene v prvotnom zapise o dopravnej nehode - ak uvedies ze si cuvala ( a este z miesta mimo cesty) tak vinna si ty. ak uvedies, ze si s vozidlom STALA a on do teba odzadu naparil --- vinna je druha strana, nie ty.

patricia2006
25. mar 2015

@doktor_od_hrona súhlasím s Tebou

sissmiss
25. mar 2015

@doktor_od_hrona "ked budes cuvat na hlavnej ceste a niekto ti neda prednost je na vine on"??? Ja si mozno zle, ale pamatam ze na hlavnej ceste sa nesmie cuvat...zle si pamatam?

doktor_od_hrona
25. mar 2015

@skejla A este si neodpustim ta podpichnut, ale tie skody co som videl su na smiech to ti klampiar vyklepe a strekne za flasku domacej a nie 4000e. A este sa trapis ako by si pritom zabila poštárku a štyri mačiatka.

doktor_od_hrona
25. mar 2015

@sissmiss V jednosmerke sa nesmie cuvat. Jasne ze na ceste sa cuvat moze 😀

doktor_od_hrona
25. mar 2015

A este na dialnici 😉

kaktusik007
25. mar 2015

@doktor_od_hrona odkedy sa v jednosmerke nemoze cuvat???? 😀 😀 😀 😀 prave tam sa cuvat moze.... akurat teda nemal by si ju na cuvanie prejst celu, to policajti nemaju fakt radi 😀
ale ak precuvas asi 90%, zaparkujes, vystupis z auta, a potom nastupis a precuvas zvysnych 10% - je to uuuplne v poriadku

doktor_od_hrona
25. mar 2015

@sissmiss Ty po svojej ceste necuvas?

doktor_od_hrona
25. mar 2015

@kaktusik007 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

doktor_od_hrona
25. mar 2015

(4) Vodič sa nesmie otáčať a nesmie cúvať
a) na neprehľadných alebo na inak nebezpečných
miestach, najmä v neprehľadnej zákrute a v jej tes-
nej blízkosti, pred neprehľadným vrcholom stúpania
cesty, na ňom a za ním,
b)na križovatke s riadenou premávkou; otáčať sa
smie, ak to dovoľuje dopravná značka alebo doprav-
né zariadenie,
c)na priechode pre chodcov alebo na priechode pre
cyklistov,
d)na železničnom priecestí a v jeho tesnej blízkosti,
e)v tuneli a v jeho tesnej blízkosti,
f)na jednosmernej ceste; vodič však smie cúvať, ak je
to nevyhnutne potrebné najmä na zaradenie do radu
stojacich vozidiel alebo na vyjdenie z neho,
g) na moste.

doktor_od_hrona
25. mar 2015

Zeny. Vidim ze si zakony vysvetlujete po svojom. Od dnes sa zacinam bat ist na cestu. 😉

sissmiss
25. mar 2015

@doktor_od_hrona po mojej ceste ci nevuvam? 😅 nemam nijaku svoju cestu...Neviem, asi tomu potom nerozumiem. Ak cuvam z dvora na cestu, tak si tam chvilu postojim aby som si bola ista ze nic nejde, poobzeram sa atd. Ale ak idem v aute po hlavne ceste a niekto vybehne cuvanim do mojho pruhu, asi nebude lahke zabranit zrazke, preto do hlavnej cesty z dvora odkial nevidim by som cuvala len s niekym kto mi ukazuje ci mozem, cuvat naverimboha ze ved ma obidu je nonsens. Lebo prekazku si clovek vsimne z dialky, mala by byt aj oznacena ak zasahuje do cesty , ale auto ktore sa zrazu vynori...ak by ta tehotna ktora sla vo sbojom prude strhla do protismeru a tam by vrazila do auta ktore by zase lwn slo vo svojom smere...neviem. Akoze neviem aky je presny zakon, ale logika mi hovori ze ak cuvam z dvora na hlavnu cestu, nemam prednost. Si predstav zeby sla predkom, zeby necuvala, tak akoze aj tak ma prednost ked ide z dvora na hlavnu? To je ako tvrdit ze ten ktory ide z vedlajsej na hlavnu a ma davat prednost tak ak tak neurobi, tak na vine je ten na hlavnej lebo ho mal vidiet a pustit???
Na parkovisku je to asi ine, tam je aj trosku nizsia rychlost a da sa dohodnut, ale tiez musi davat pozor ten co cuva, lebo ved ten co ide ulickou nemoze vediet ci niekto odrazu donho nevrazi...

kaktusik007
25. mar 2015

@doktor_od_hrona ved hovorim, zaparkujes, vystupis... a BOLO to nevyhnutne potrebne 😀 😀 😀
ale tunel a most ma fakt nenapadol... aj ked je to logicke..... a dialnica a rychlostna cesta tu nie je spomenuta... to beru ako jednosmerku asi...

doktor_od_hrona
25. mar 2015

@kaktusik007 Asi si z vacsieho mesta kde sa bez tvojej taktiky asi nezaobides. 😉 Inac dialnicu upravuje osobitny predpis: Osobitosti premávky na diaľnici a rýchlostnej ceste
paragraf 36
Vodičovi motorového vozidla je na diaľnici zakázané

a) zastavenie a státie na inom mieste než na mieste označenom ako parkovisko s výnimkou núdzového státia, keď vozidlo musí stáť na krajnici, a ak to nie je možné, na vozovke, pričom také vozidlo musí vodič vždy označiť ako prekážku cestnej premávky,

b) otáčanie, cúvanie a vchádzanie na stredný deliaci pás vrátane miest, kde je pás prerušený.

kaktusik007
25. mar 2015

@doktor_od_hrona no ja som uz z maleho mesta, ale spravili tu jednu na piiip dlhu jednosmerku - takze tam moju taktitu vyuzivam dost casto a policajti hooodne casto su na konci tej jednosmerky a davaju pokuty... ale teda mne nikdy nedali, ja vzdy ako ich tam vidim ze stoja tak samozrejme parkujem 😀 a tri minutky si davam beh okolo auta a potom oni po mne vzdy tak bezradno pozeraju... 😅 😅 😅
paradoxne v blave som nemala vobec nutnost a ani potrebu takto riesit jednosmerky.... tam je to dobre porobene celkom, co sa koridorov dopravy tyka 🙂

no a hanbim sa... zakon o cestnej premavke by som mala vediet odpredu od zadu a... vidim ze mam medzery 😀 😀 😀 😀 ale tak nevadiiiii, nemozem vediet vsetko, nie??

doktor_od_hrona
25. mar 2015

No nic baby idem uz spat, aj tak vas tu za jeden vecer nenaucim vsetky pravidla cestnej premavky. To mate vediet z autoskoly ale vy ste len zvadzali instruktora a na skuske policajtov a potom idete poucovat 😉 , ale ak budete chciet spravim vam kurz. Kazda si povinne doneste kocik a budeme sa ucit dopredu, dozadu. parkovat, pohynat sa s parkovacou brzdou atd... 😉

@skejla drzim palce a velmi sa netrap. Nic sa neje take horuce ako sa navari.

kaktusik007
25. mar 2015

@doktor_od_hrona ked ta autoskola bola uz takmer 20 rokov dozadu!!!! kto si to ma pamatat??? 😀 😀 😀 😀