Nemáme pniaze na výživné a na domácnosť. Čo robiť?

lienok1
18. jan 2011

Milé mamičky,nájde sa tu niekto, kto mi poradí?Moja rodina sa ocitla v pekelnej situácii.Žijem s priateľom v starom,nedorekonštruovanom rodinnom dome,na kt. priateľ platí hypotéku.Ja mám syna z prvého manželstva a on dcérku,na ktorú pravidelne platí už 17 rokov výživné.Spolu máme takmer dvojročnú dcérku.Žijeme v usporiadanom zväzku,len tápame po ekonomickej stránke.Priateľ je zamestnaný,jeho plat ide celý na hypotéku a na výživné pre dcérku z prvého manželstva.Ja poberám len rodičovský príspevok, z toho hradím všetky náklady na energie a domácnosť,stravu,hygienu a všetko kolo toho,zabezpečujem potreby oboch detí.Na svojho syna dostávam náhradné výživné v len zákonnej výške.Naše prijímu sú nižšie ako všetky účty.Zadlžení sme až po končeky vlasov.Nezvládame to,tak nám pomáhajú moji rodičia.Priateľ platil výživné 66€ a v čase môjho tehotenstva súd vyhovel jeho ex a zvýšil výživné na 132€.Jeho zárobok je cca400€.Môj syn študuje mimo domova,takže sme mu museli zrušiť internát a stravovanie.Prestala som mu uhrádzať mesačnú zálohu na stužkovú.Nevychádzalo nám to.Kôli škole ostal bývať u mojich rodičov,ktorý sa vlastne oň starajú.Je mi hrozne, keď myslím na to,že ho vidím len 1-2x do mesiaca a nemôžem mu dať ani 10€ vreckového.Viem,že výživné stojí pred akýmikoľvek hypotékami,ale bývať niekde musíme.Priateľovi uhrádzať aj hypotéku aj výživné nejde,nevychádza mu to,tak veľakrát jeho výživné zaplatím ja z rodičovskej pomoci.Podali sme návrh na zníženie výživného,nakoľko sa nám narodila dcérka,aby sa aspoň čiastočne mohol podieľať na zabezpečovaní aj jej potrieb.Zamietli to.Už sme premýšľali,že ja sama podám návrh na výživné. Čo ma však najviac bolí je,že ja svoje deti ukracujem o to čo mohli dostať a dávam jeho ex, ktorá si dva krát do roka ide na dovolenku bez dcéry,z posledného exekučného konania si kúpila auto,teraz mení nábytok...nezávidím jej to,len v tom vidím obrovskú nespravodlivosť voči našej spoločnej dcére a aj môjmu synovi.Vie mi niekto niečo poradiť?Má zmysel žiadať výživné,keď sa tým asi problém nevyrieši?Peniaze by som mal súdom priznané ale v skutočnosti by som ich aj tak musela oželieť,aby sme sa vyhli ďalšej možnej exekúcii.

lillika
15. máj 2014

@fantocy aha a asi ta sklamem,ale nie som rozvedena ,dokonca som velmi stastne vydata 😀 😀 😀 ....a urazit ma moze LEN inteligent,ty KIKIRIKIIII-trapko 😉

stanulienkat
15. máj 2014

Ja nechapem, preco vsetky reagujete na FANTOCYHO, ved diskusia je o inom. Ignorujte ho a jeho to prestane bavit. A nazor si moze napisat aj on.

lillika
15. máj 2014

@stanulienkat 🙂 je rusivy element 🙂 .

romanovic
15. máj 2014

Neviem, ci nie je bloknuty - upozornila som admina na jeho prispevky...

izabelkas
15. máj 2014

@romanovic No uz je bloknuty, ale to sa mne nepaci. Vymazali aj vsetky jeho prispevky vo vsetkych diskusiach kam prispel. Teraz to nebude mat logiku ziadnu... Chudak takto ho vymazat zo "sveta". 🙂 Kto vie ci nas aspon moze citat. 😀 Spravi si novy nick a vrati sa ako duch. 😀 A my si budeme mysliet, ze vsetci chlapi su takyto co nechcu platit vyzivne. 😀

apollo13
15. máj 2014

nech sa vrati, mna to bavilo 😀 😀 😀 😀