Ako zrušiť exekúciu, ktorá vznikla kvôli výživnému?

Zodpovedané
12. máj 2023

Dobrý deň,

keď priateľ neplatil výživné na deti, tak mu vznikla exekúcia. Pred rokom mal pojednávanie ohľadom zvýšenia výživného na sumu 400 eur. Všetky podlžnosti do pojednávania mal vyrovnané a od podania návrhu platí vyššie výživné. V januári podal návrh na zrušenie exekúcie, ale doteraz sa však nič nepohlo. Návrh bol exekútorovi doručený, ale nie je to uzavreté, lebo "nestíha". Platí mesačne 600 eur a v rámci toho trovy. Vôbec nevie, že koľko treba ešte dorovnať od zvýšenia. Na exekútorskom úrade ho odkázali na exekútora a ten sa vyjadril ako sa vyjadril.

Je možnosť nejako vyriešiť problém?

Na koho sa obrátiť?

Matka deti odmieta akokoľvek zrušiť exekúciu.

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam Vám požiadať ešte raz exekútora písomne o urýchlené ukončenie exekúcie, . Výslovene uveďte, že ak sa tak nestane do 7 dní odo dňa doručenia toho listu, podáte podnet na disciplinárne konanie.

List zašlite zároveň aj na ten súd, ktorý exekútorovi vydal poverenie.

Ak k zastaveniu exekúcie nedôjde v stanovenej lehote, podajte sťažnosť na komoru exekútorov.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk