Nemáme pniaze na výživné a na domácnosť. Čo robiť?

lienok1
18. jan 2011

Milé mamičky,nájde sa tu niekto, kto mi poradí?Moja rodina sa ocitla v pekelnej situácii.Žijem s priateľom v starom,nedorekonštruovanom rodinnom dome,na kt. priateľ platí hypotéku.Ja mám syna z prvého manželstva a on dcérku,na ktorú pravidelne platí už 17 rokov výživné.Spolu máme takmer dvojročnú dcérku.Žijeme v usporiadanom zväzku,len tápame po ekonomickej stránke.Priateľ je zamestnaný,jeho plat ide celý na hypotéku a na výživné pre dcérku z prvého manželstva.Ja poberám len rodičovský príspevok, z toho hradím všetky náklady na energie a domácnosť,stravu,hygienu a všetko kolo toho,zabezpečujem potreby oboch detí.Na svojho syna dostávam náhradné výživné v len zákonnej výške.Naše prijímu sú nižšie ako všetky účty.Zadlžení sme až po končeky vlasov.Nezvládame to,tak nám pomáhajú moji rodičia.Priateľ platil výživné 66€ a v čase môjho tehotenstva súd vyhovel jeho ex a zvýšil výživné na 132€.Jeho zárobok je cca400€.Môj syn študuje mimo domova,takže sme mu museli zrušiť internát a stravovanie.Prestala som mu uhrádzať mesačnú zálohu na stužkovú.Nevychádzalo nám to.Kôli škole ostal bývať u mojich rodičov,ktorý sa vlastne oň starajú.Je mi hrozne, keď myslím na to,že ho vidím len 1-2x do mesiaca a nemôžem mu dať ani 10€ vreckového.Viem,že výživné stojí pred akýmikoľvek hypotékami,ale bývať niekde musíme.Priateľovi uhrádzať aj hypotéku aj výživné nejde,nevychádza mu to,tak veľakrát jeho výživné zaplatím ja z rodičovskej pomoci.Podali sme návrh na zníženie výživného,nakoľko sa nám narodila dcérka,aby sa aspoň čiastočne mohol podieľať na zabezpečovaní aj jej potrieb.Zamietli to.Už sme premýšľali,že ja sama podám návrh na výživné. Čo ma však najviac bolí je,že ja svoje deti ukracujem o to čo mohli dostať a dávam jeho ex, ktorá si dva krát do roka ide na dovolenku bez dcéry,z posledného exekučného konania si kúpila auto,teraz mení nábytok...nezávidím jej to,len v tom vidím obrovskú nespravodlivosť voči našej spoločnej dcére a aj môjmu synovi.Vie mi niekto niečo poradiť?Má zmysel žiadať výživné,keď sa tým asi problém nevyrieši?Peniaze by som mal súdom priznané ale v skutočnosti by som ich aj tak musela oželieť,aby sme sa vyhli ďalšej možnej exekúcii.

lienok1
autor
22. aug 2012

@vikusjk ďakujem...tiež prajem všetkodobré...🙂

lienok1
autor
22. aug 2012

@chikitka viem o čom píšeš....ono sa ľahko hovorí niekomu,kto tým neprešiel...celé tie prebdené noci, kým som tvorila niečo, čo som dokázala predať a kúpiť za to niečo pod zub, mi za moje deti stáli...prešli sme všeličím, cez zimu dvoma týždňami bez plynu, práve keď boli tie mraziská...jednoducho nám to nevyšlo...ani uvariť, len v rúre a mikrovlnke...chodila som zberať drevo po dvore ako popoluška, aby aspoň krbom som to vyhnala na 19 stupňov...ja na to veľmi nerada spomínam...malú som vodila k susede, aby aspoň ona bola v teple...ocko si potom našiel ďalšie zamestananie a tak sme sa videli len večer o 23 a ráno, keď šiel do práce...nonstop aj víkendy-nestačilo to...nič sme nekupovali, ani do domu, ani na seba...všetko šlo na účty...exetúrovov máme tiež za sebou...dlhov ani nevravím...verila a verím však v lepšie......tebe by som asi radila pozhovárať sa s partnerom o tom čo ti vadí...ak ste dospelí ľudia a dokážete prijať kritiku a robiť kompromisy, istotne sa posnaží....držím palčeky a hlavu hore, to peklo raz skončí, deti z toho mojkania vyrastú a ty budeš mať drahého zasa aj pre seba...🙂

chikitka
22. aug 2012

tak chvalabohu ze to mate za sebou! to bol ozaj horor! tak my to mame nastastie lahsie v byte... je to jedna nekonecna hadka o tej mladsej... a velakrat si namysla ze ju nemam rada... to je ale hlupost! ja len neznasam rozmaznane decka, ktore maju problem si v takom veku osvojit zakladne navyky. ale to je vsetko len lenivost... je sikovna, ale vypocitava. 2 roky sa snazim, aby z nej bolo normalne decko. osobne si myslim, ze daku mensiu vadicku ma, nema ani kamaratov, ked je ihrisko plne deciek, ona dostane blok a nikto ju nepresvedci ist medzi ne. ona na vsetko potrebuje tata. a vobec sa mi nepaci, ze si v takom veku nevie najst kamaratov. nemoze jej byt kamarat tato na kazdu hru. ona je absolutne nesamostatna. on to aj vie, aj uzna, ale to musi mat slabu chvilku, lebo ked dojde situacia, vzdy ju obhajuje, a najviac neznasam, ked jej daco dam spravit, miesto toho aby dvihla rit sedi a caka, lebo vie ze o daku chvilu to tato nevydrzi a urobi to za nu. a ked sa rozculim, pred nou si ju zastava! neviem toto zlomit. ona sa ma potom boji, lebo kricim a zaroven si buduje voci mne vztah ze musi ututlavat - aby som nevidela, nepocula a pod. a to strasne nechcem. a o tom, ze vedia o nasej financnej situacii a napriek tomu su nevdacne, ani nehovorim! nie som tak stara,a le dovolim si povedat, akm sa podeli normalne decka?? ja som chodila na nakupy, upratovala, vysavala, umyvala riady, vencila som psa, chodila po mladsieho brata do skolky, platila som ucty atd... a to vsetko v jej veku celkom bezne... jej je dovolene nerobit nic, ale absolutne nic! a ak nahodou nieco spravi, je to uuuuplny pruuuser. cele zle. v zivote nedovolim, aby moj syn bol taketo, ked uz musim povedat, nemehlo. je mi to luto, lebo to pre nu vobec nie je dobre... hlavne do buducna... ved ona neovlada ani hodiny!!!! v januari bude mat 11. precita z mobilu, ale nema sajnu ked jej poviemze za hodinu a pol, o kolkej by to bolo. a ked poviem tatovi, venuj sa jej aj inak ako len hry a zabavky, tak sa k nicomu nema. nikto. na strednu ju tiez asi budu vodit do tried za ruku... :( smutne... ale to som celkom mimo temy 😕
strasne sa neviem dockat, ked mi povie ze mame vsetko splatene a mozme zacat normalne zit! njie somnarocna, ale cudujem sa ako sme to zatial zvladli... dufam len, ze na konci si nedame zbohom aj my, ako veterani po boji - vitazi, ale s trvalymi nasledkami...

lienok1
autor
22. aug 2012

@chikitka ...no, možno to dcérenky aj zneužívajú-vedia, že v ockovi majú zástancu...ja ťa plne chápem, človek to nemyslí zle, ale aj tak to nakoniec tak vyzerá...v tomto by ti mal byť partner oporou, mali by ste sa zhodnúť na jednom a už vôbec nie vymieňať si názory pred dcérami...o to viacej budú také aké sú....takéto staré deti už ťažko prevychováš-teda zmeníš, môžeš ich len usmerniť a dúfať, že si tvoje rady zoberú k srdcu...skús u vás domka urobiť taký víkend, kde budeš "šéfom" ty...priprav na to dievky i partnera....samozrejme, on musí držať s tebou...inak to nemá zmysel...verím, že si rozumný človek a milujúca mamina, takže vieš ako s deťmi a nič závratné a nemožné od nich nebudeš vyžadovať...skús aj dievkam dať na javo, čo sa ti nepáči ale skús aj vyzdvihnúť, čo sa ti na nich páči...niečo za niečo...takto to funguje u nás...keď chcem aby si detičky uvedomili, že mi je niečo nepríjemné, že mi to vadí, tak im to poviem a vysvetlím ako by to mohli robiť inak a hneď aj vyzdvihnem ich pozitíva...budú mať pocit, že si ich všímaš a že ti nie sú proti srsti...ale naozaj to chce, aby i ocinko priložil ruku k dielu...držím všetkých dvadsať a držkajte sa...🙂

maminuska
22. aug 2012

@lienok1 za 132 EUR značkové veci nekupiš, teda také aby v tom bola oblečená celá , len možno nejaký kus a dieť a musí aj jest aj do školy chodiť a tak .
Ja tu nejdem obhajovať jednu alebo druhu stranu , jednoducho na tej druhej strane bola uspešnejšia exmanželka a nemožno jej to zazlievať. Robila čo mohla aby pre ňu dostala čo sa dá. Tak ako ty si robila pre svojho syna, lebo si zrejme dobrá mama.
To že tvoja dcéra jedla mrvance s mliekom je nie výsledkom exmanželkynho snaženia, ale predovšetkým tvojej a priateľovej finančnej situácie,hypoteky ktoru máte a množstvo iných poplatkov. Aj v rodinách ktoré su primárne ( rozumej bez rozvedeného partnera ) a maju hypotéku a dve deti , sú problémy s peniazmi.
Ak by tovja dcéra chodila v značkovom , zákonite by mal aj syn ktorému by si zas ty musela zabezpečiť rovnaku životnu uroven , ale ak na syna otec neplatí , ty žiješ z materskej a máš dve deti tak obive tvoje deti maju nižší štandard.
V každom prípade ti služi ku cti ako si sa stým popasovala , tak zas v tomto máš môj obdiv.

maminuska
22. aug 2012

@chikitka tam nie je problém v deťoch ani v ich matke, ale v tom ako vy dvaja s priateľom komunikujete, aké maáte dohody a aké pravidlá u vás platia.

chikitka
22. aug 2012

ved prave: dieta ma zdielam s rodicom standard. a ked rodic nema v podstate uz nijaky, ako ho moze poskytnut dietatu? ach jaj, ja tiez nechcem hovorit len zo svojej pozicie tej druhej, ved tiez som mamina a chcela by som pre svojho to naj. keby vsak jej poziadavky boli opodstatnene, ok. ved kazdy potrebuje koruny. ale osoba, ktora tvrdi, ze nema peniaze a z obchodu, zpred ktoreho jej ide domov elektricka, si objedna taxik, lebo ma tri tasky... alebo nema problem ist taxikom v dost podgurazenom stave pre svoje deti k nam, lebo sa po 10.telefonate od nich dozvedela ze su u nas - teda aj so mnou... potom opita vyvolava ze ho da zavret a ze este uvidi... pritom je otcom, aky sa len tak nevidi... je to cista pomstychtivost a nie potreba sa sudit o vyzivne. aspon v jej pripade. to je skratka osoba bez chrbtovej kosti. vsetko co robi, nerobi pre deti, ale pre svoje uspokojenie ze je na koni. a je to trapne. lebo najprv dala podnet na exekuciu ked sa dozvedela ze spolu uz aj byvame, teda nie som daka jednorazovka, a potom co spokojne dostavala aj vyzivne aj nemale splatky z exekucie, sa dozvedela ze cakame babo... a tak podala ziadost o zvysenie... nikto sa o nu a jej zivot nezaujima a ona ma potrebu sa stale pripominat... tam to cele prameni. z pocitu, neni az taky vitaz ako si myslela pri rozvode ze bude... a takych je kopa...zial

chikitka
22. aug 2012

@maminuska problem je v tom, ze tato im bol velmi vzacny, lebo kvoli praci nikdy nebol doma, a ked sa ich mama aj snazi o nejake pravidla, tato po prichode z ciest zacal rozmaznavat... od mala... darcekmi, hrami, vyletmi, dovolenkami, restauraciami, kofolami, zmrzlinami atd. a celkom zabudol na vychovu. samozrejme ze aj ich mama ma na nu nerv a tak ako proti tomu bojovala ona a neuspesne, tak bojujem aj ja. suhlasim, ze je chyba aj v nasej komunikacii, tiez som neni zastanca hadok pred detmi. v jednoizbaku je ale stazena situacia, o to viac, ze vlastne nemame moznost sa o tom bavit, ked su u nas, pretoze stale visi na nom. miesto detskych hier sedi pri dospelych a aktivne sa zapaja do toho, do coho sa nema...ludovo povedane, ma usi ako lopuchy 😒 a mudra je jak radio. a ked uz u nas niesu, tato je v robote a po nej padne zbity ako pes do postele. velmi ma to mrzi. ved som neni blba, aby som nevedela komunikovat. ale s nim to nejde ani po lopate... vsetko uzna, chape, vie, chce zmenit... a ked na to pride, je to vsetko cele odznova. pripadam si ako psychiater: uz neviem ci som mimo ja alebo on.

maminuska
22. aug 2012

@chikitka tak ked takto pije , prečo si deti nevezme otec k sebe ? Prečo nepožiadate o zverenie do svojej výchovy ? Možno by im bolo u vás lepšie.

chikitka
22. aug 2012

@maminuska uz sme sa o tom velakrat bavili, ale nemame na to vhodne byvanie... nie je tu miesta, byt nie je nas, je sice pekny, takze viem ze koliznym ide o to, aby bolo cisto, co samozrejme je, ale nemozem ju nechat spat na roztahovacom gauci. my sami spime na troska rozsirenom jednolozku - keby sme sa tak nelubili, tak sa nepomestime 🙂 nevies si predstavit ako by som chcela aspon ten dvojizbak, aby mali svoju izbu aj baby u nas. aj on by sa potom k vychove postavil inak, keby ju ma krku kazdy den, lebo viem kolkokrat mu lezie na nervy ze stale musi byt s nou. ale on je taky, ze mu je luto ju fackat a hresit, ked vie ake to maju doma, ze sa jej tam nikto nevenuje atd. ja to vsetko chapem, ale predsa nemoze zatvarat oci donekonecna. inka ked sme boli na poslednom sude, ani sudkyna sa s nou moc nechcela bavit - myslim byvalu manzelku.je to na nej vidno: opuchnuta tvar, flaky po rukach, uuplne zlte prsty od cigariet, a vyjadrovanie sa zaostalej. a to sa tak zlumpacila sama! ma len 36 rokov. a to este prednedavnom chodila obhadzana zlatom, ako najvacsia damicka. teraz na "stare kolena" konecne pracuje - v zelovoci sa natahuje s bednami. no, peniaze su super, ale ked niekto nevie co s nimi, takto dopadne... to ma za to, ze nikdy nemala nudzu a peniaze nedokazala minut, kolko ich zabezpecil. a tak sa pekne rozpila. musi ju stvat aj to ze som od nej o tolko mladsia, lebo som pocula v telefone ako ma zlostne nazyva krasavicou. ale pri nej je aj ujo na ulici krasavica. urcite si to zacina uvedomovat. a pritom bola pekna aj ona...

laila22
22. aug 2012

nechcem a nejdem nikoho sudit... som rozvdena a mam jedno dieta. Dobre by som si rozmyslela íst do vztahu z muzom co ma 1-2 deti a plánovat s ním este spolocné, ak by sme mali hypotéku.. Treba si zrátat na co máme a na co nie... Z lásky clovek nevyzije... Ja by som chcela tiez este jedno dieta, súrodenca pre moje.. No lenze momentálne si to neviem predstavit, ked mám nejaký príjem, ziadnu hypoteku.. Neviem si predstavit ostat na MD a zivit dve deti z materskej..Takze treba zit v realite dámy a neodsudzovat nespratné ex..
Poznám prípad, ked chlap mal 2deti z prveho manzelstva, priatelku s 1dietatom a urobili si jedno spolocne.. Príjem nemali bohvieaký, hypotéku na krku... Ledva platil výzivné pre svoje deti... Hral automaty... Zákonite nemoze mat na to, aby zabezpecil standard novej rodine... A co jeho nová manzelka, nadáva na ex a jej dve deti.. Mala si to rozmysliet koho si berie a ako budu zit. No neviem, kazdy ma svoj recept na zivot....

lienok1
autor
22. aug 2012

@laila22 ...predstav si, že máš 36 rokov...15 rokov si sama so svojím dieťaťom...roky bežia...tvoje známe, priateľky, kamarátky majú svoje rodiny, svojich partnerov...bývajú so svojou rodinou sami, nie u rodičov..ty túžiš stretnúť niekoho o koho sa môžeš oprieť, kto bude stáť pri tebe vždy, keď to budeš potrebovať...koho by si mohla mať rada inak ako matka miluje svoje dieťa...naraz ti do cesty vstúpi niekto o kom máš pocit, že ho poznáš 100 rokov, že je tvoj najlepší kamarát, že zdieľate rovnaké a po rovnakom priahnete...odborníci gynekologie ti oznámia, že ak ďalšie dieťa, tak určite nie neskôr...ty premýšľaš, zrátavaš si dve a dve...tvoja túžba po úplnej rodine ťa premôže viac ako si čakala...rozhodneš sa prejsť všetkými rizikami a naplniť si spoločné túžby...aj napriek všetkému zlu, čo nás postretlo, som šťastná a chcem robiť šťastnými i mojich najmilších....keby som vtedy premýšľala len nad hypotékou a nad tým, že som stretla rozvedeného muža so záväzkom, teraz by vedľa vo svojej postielke nespala naša dcéra...nie som rojko, občas sa síce vznášam-ale vždy mám jednu nohu pevne na zemi...nikdy nebudem ľutovať, že som do toho šla...stalo sa to, čo sa stať malo...už nekalkulujem, čo by mohlo byť keby-chcem žiť teraz a teraz aj žijem...🙂

mnamko
22. aug 2012

@lienok1 ak má priatelove dieťa viac ako 18r.,tak si musí ono podať žiadosť na zvýšenie nie jeho matka

laila22
22. aug 2012

@lienok1 ja ta nesúdim.. iba som napísala svoj názor.. ty si to tak cítila a urobila si to... Vies ja som ,,samostana,, mam svoju domácnost, dieta, prácu..akurat ziarovku si neviem vymenit a nemam doma srobovák...🙂 dobre poznám ten pocit, ked sa nemám vecer s kým porozprávat. Ale ako som napísala, neviem ci by som sla do takého vztahu, nie z vypocítavosti, ale práve preto aby som svoje dieta o nieco neukrátila.... Ale takto rozmýslam ja... Mne by puklo srdce, keby nemám co dat svojim detom jest, alebo im nemozem kupit oblecenie, alebo proste normálny standard, bycikel, kolobezku, hracku... Asi by som nemala zo seba dobrý pocit, ze som si naplnila ambíciu mat nezamestnaného manzela,resp. s detmi,ktoré musí vyzivovat a na spolocné dieta uz nostane... a zit z materskej, prípadne splácat nejakú pozicku... Toto písem vseobecne, tak to prosím neber osobne... To som ja, asi som moc opatrna.. Keby som bola vypocítava, tak sa nerozvádzam.. Ja si vzdy zratam na co mam a na co nemam, snazím sa podla toho zit, aby moje dieta neutrpelo nejakým mojim výstrelkom. A ked chlapa, tak takého ktorým ma potiahne vyssie a nie stiahne k zemi, toto su suche fakty.

laila22
22. aug 2012

@lienok1 a co tvoj syn? je stastný, ze má uplnu rodinu? takto si si predstavovala uplnu rodinu, ze ho vidís 1-2x za mesiac a ze sa o neho staraju tvoji rodicia? Tvoji rodicia vedia, ze peniaze co Ti daju, davas na výzivné ex detí?

lienok1
autor
22. aug 2012

@laila22 áno, je...nie, nepredstavovala...áno, vedeli....môžem ešte na niečo odpovedať?

amouramour
25. aug 2012

je mi ta luto...ale vela problemov ste si sposobii sami, tvoj muz ma dieta, ty si to vedela od zaciatku...rozhodne ste mali zvazit mat vlastne dieta, ked teraz nemate pomaly co jest, to bolo krajne nezodpovedne k tvojmu dietatu...dcerka z predchadzajuceho manzelstva je tiez jeho dieta a to co da zene je na vychovu dietata almuzna...a co tak keby si si nasla pracu, nikde nevidim, ze pracujes???

lienok1
autor
27. aug 2012

@amouramour asi ti ušlo, kedy som pridávala príspevok...nečítala si asi všetky moje odpovede, keď ti ušlo, že nestojím o ľútosť ale postreh , ušlo ti i to či pracujem a či nie...aj fakt, že ja som bola zamestnaná stále, len som o robotu, s ktorou som počítala, prišla-a to ti nik vopred nepovie...ja nechápem, prečo niektoré z vás odsudzujú rozvedených mužov so záväzkom...nikde nie je napísané, že všetci rozvedení chlapi sa o svoje dieťa nestarali, že sa rozviedli, lebo to chceli...všetkých hádžete do jedného vreca...akoby mali AIDS, alebo čo????....môj partner nemá ani lepru ani AIDS, ani duševnú či fyzickú poruchu, nikdy nepil, nepije, nefajčil, nefajčí, nechodil a nechodí po krčmách, nesedel a nesedí celé dni za pc, aj napriek tomu, že má nábeh na srdcovú príhodu, maká aby mohol dať svojej druhej dcére aspoň to, čo dáva svojej prvorodenej...je pozorný a milujúci partner, úžasný otec a láskavý človek...no nechceli by ste takého chlapa,otca a pre svoje ďalšie dieťa a kamaráta pre svoje prvé????...a ja makám na tom,aby mojim najbližším bolo spolu už len dobre....

rainbow0508
27. aug 2012

@lienok1 S tou malou by si to mohla poriesit mozno i tak, ze by sa dalo najst nejaku tetulu alebo mamicku na MD a tej by si davala cely rodicovsky...vyplata by ti ostala...aj my sme na tom tiez biedne, takze o tyzden pekne hajde do prace. Maly ma 8 mesiacov a akosi zazrakom (asi sa vela ludi modlilo) sa podarilo najst taku opatrovatelku, co rano na 6.00 pride k nam, zobudi mi aj starsieho a odvedie ho do skolky...maleho si potom vezme k nim domov. A stacilo jej tych 200€. Odlahlo mi, ked prisla, ze sa chce dohodnut, lebo ze pocula, ze zhaname niekoho...Skus, mozno najdes.

lienok1
autor
27. aug 2012

@rainbow0508 ja už teraz robotku neriešim....stala som sa tým, čím som sa chcela stať...stala som sa náhradnou-profimatkou trom detičkám z DD...a to je pracovnoprávny vzťah, takže ja príjem mám...som pánom svojho pracovného času a som aj rada, že pomáham tým, čo to potrebujú...príspevok som pridávala viac ako pred rokom a pol...to najťažšie obdobie už máme za sebou...ale vďaka za postreh-dobrý nápad...možno niektorá maminka v podobnej situácii využije...prajem všetko dobré...🙂

rainbow0508
27. aug 2012

@lienok1 Super...drzim palce..aj ja snivam, ze raz mozno prichylime nejake to ditko, co nema rodinku...uvidime

lienok1
autor
27. aug 2012

vďaka moc...je to úžasný pocit, keď vidíš ako to malé škvrňa reaguje, keď zistí, že objatie nebolí...🙂...veľa šťastia

chikitka
29. aug 2012

@laila22 my sme planovali babo v case, ked este nevycinala a mali sme obaja pracu a slusny prijem. ked zacala robit problemy, rozhodli sme sa snahy o dieta odlozit, aj ked sme si specialny pozor nedavali, lebo sme tajne dufali, ze sa zadari. pretoze to akosi neslo, a mali sme obavy ci jeden alebo druhy nemame nejaky zdravotny problem. nakoniec sa nam babo podarilo splodit ked sme to vlastne uz ani necakali... bolo to mile prekvapenie, aj ked som hned mala strach ako a ci to zvladneme. ale som z tych, co by rozhodne na potrat nesli, pretoze keby bola moja mama sebec, tiez by som tu nikdy nebola. nie je to lahke, sama sa cudujem, ze sme tu. bez podpory priatelovej rodiny by sme to asi nezvladli, kedze na moju sa spolahnut neda absolutne. nie som hlupa, vedela som ze sa pustam do vztahu s rozvedenym muzom, co nesie urcite zavazky. som vsak nesmierne stastna za svojho syna, pretoze ked sa nemozem opriet o svoju rodinu (rozumej rodicov a ostatnych pribuznych), keby mi nakoniec vztah so sucasnym partnerom nevysiel (co dufam a verim ze vyjde) ked uz nebudem mat nikoho, budem mat dieta.
nemame sa financne super, ale zijeme, maly ma co potrebuje, vela sa mu venujeme a podla toho, aky je smejo, je to stastne babo. kym bude "velky" a bude vediet porovnavat co ma on a co maju ini, nase problemy budu minulostou a verim ze bude mat uplnu rodinu, bude z neho dobre vychovane a vyrovnane dieta, ktore nemusi mat kazdu blbost z hrackarstva, aj keby som mala miliony.

lienok1
autor
30. aug 2012

@chikitka ...vitaj v klube!!!..🙂...🙂...🙂

dominikabartlova
1. sep 2012

@lara1705 tak ja ako desat rocna som mala 30eur vyzivne a o desat rokov mi dali vyzivne 40eur.... a otec tiez zaraba cca 500eur a macocha je na materskej.... ale aj tak dobre.... presne mi to vyslo na cestovne na mesiac primestskou do skoly.... takze sudnictvo je riadne v prdeli :D :D

mima4
1. sep 2012

@lienok1 ahoj, rada by som ti odpovedala na otazku, ktoru kladies v prispevku o 21:28. Pokial sa tvoj priatel nerozviedol z dovodu, ze zena ho opustila, ci si nasla ineho, tak odpovedam takto: Nie, nechcela by som takeho chlapa za otca svojho dietata. To nie je pre mna chlap. Skutocny muz neopussta svoju rodinu, ale miluje svoju zenu, vychvoava svoje deti, stara sa o ne.... rodina je pre neho zavazkom na CELY zivot. Nechcela by som takeho chlapa za otca svojho dietata, pretoze dieta si zasluzi muza, nie iba priatela, ktory neprijal zavazok.

lienok1
autor
2. sep 2012

@mima4 súhlasím s tebou, pokiaľ by šlo o takéhoto chlapa....

terezkazv
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lienok1
autor
15. sep 2012

@terezkazv ahojky...máte to tiež všeliaké a dosť neveselé myslím...ja už to mám dávno za sebou...príspevok som pridávala veľmi dávno a diskusii som aj rozviedla, čo všetko som robila, aby som ako tak nejaké evríčko zarobila...teraz som profimaminou ďalším trom deťom, prerábame podkrovie, a pomaličky sa dostávame znova nad hladinu...i keď s odretými ušami...držím vám palčeky a nevzdávajte sa, viem, že to chce vaľa sebazaprenia aby človek raz nevybuchol...maličkému i vám želám všeto dobré...🙂

tiffany00
5. jún 2013

Tak mi sme dnes boli na sude ...priatel ziadal o znizenie vyzivneho zo 120eu na 40eu...uz isty cas je nezamestnany pracuje na dohodu 120eu...sudkina zamietla nasu ziadost ,ze ked sa rozviedol a zalozil si novu rodinu kde sa nam narodil syncek musel z ym pocitat ze bude ex platit vyzivne 120eu .zmietla to zo stola argumentovala to stym ze je to problem mojho priatela nech sa postara aby zarobil viac ...vobec nebrala do uvahy nasho spoloneho syna ..neviem ako je toto mozne dokonca navrhla ze ja ako vdova mam mu pomoct platit vyzivne na jeho syna ,sudkina bolo voci mojmu priatelovi zaujata dokonca ked jej povedal ze takto sa moze dostat do basy ,,argumentovala to ,ze to je jeho problem ,ze nemal robit dalsie deti ,ako keby sme mi vedeli ze sa dostaneme do takejto situacie ...cele sudnictvo je skorumpovane ...
😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠