Neprišla mi OČR

dadka128
18. nov 2022

Ahojte. Minulý mesiac som bola 2 týždne na očr, som cez agentúru takze očr som zaniesla tam, a oni mali to poslať na sociálku. Nemôžem sa im tam dovolať, so sociálky mi neprišlo nič ani ohľadom očr kolko na deň, ani samotná očr. Prvy krat som na OČR bola, takže neviem ci je to ok alebo nie. Dakujem za každú odpoveď.

veronikaszabova
18. nov 2022

@dadka128 zavolaj si na SP, ci tvoju očr vobec eviduju

dzulli1980
18. nov 2022

Rozhodnutie zo SP už nechodí a OČR sa vypláca 15. resp. 27. v mesiaci.
@dadka128

marci77
18. nov 2022

@dadka128
este moze prist 27meho v mesiaci, ak to nestihli spracovat k 15.stemu v mesiaci
zavolajte si na infolinku do SP a podla rodneho cisla vam povedia, ci ju eviduju

lilinka88
18. nov 2022

Dnes sú všetky pobočky zatvorené,takže sa ani nedovolate, najskôr v pondelok. Ak ste boli s dieťaťom a ak ste od marca 2020 neboli na žiadnej očr,príde aj rozhodnutie,to bude platiť potom na celú dobu krízovej situácie a ďalšie už chodiť nebudú. Ak s dospelou osobou,rozhodnutie sa posiela pri každom osetrovnom. Na rozhodnutie má SP 60 dní od prijatia žiadosti a vypláca sa 2x v mesiaci

lilinka88
18. nov 2022

@dzulli1980 ale chodia. Pokiaľ sa jedná o prvú očr. Až pri ďalších nie a platí to iba pre očr na deti do 16 rokov. Na dospelé osoby chodia rozhodnutia štandardne

silvusias
18. nov 2022

A kedy si bola na OČR? Že ak to bolo nejak ku koncu mesiaca, tak že by to možno nestihli spracovať alebo čo.

dadka128
autor
18. nov 2022

Ano, bola som ku koncu mesiaca na OČR, dneska bolo všade zatvorené, tak sa nedalo ani dovolať, skúsim v pondelok, cez agentúru ktorú som sú samé sťažnosti tak uvidíme.

rabulka
17. apr 2023

Pekný deň prajem aj ja by som sa chcela opýtať na očr som bola s dcérou v marci 14 dni a ešte mi tiež neprišla očr.
Mám čakať že ešte dôjde 27 v mesiaci alebo si mám zavolať na SP.
Ďakujem

marci77
17. apr 2023

@rabulka
mozete si aj zavolat na tu infolinku do SP a podla rodneho cisla vam povedia
ak neprisla 15steho, moze prist 27meho alebo potom az dalsi mesiac 15steho .....ak napr. zamestnavatel nestihol dorucit vsetky papiere nacas a pod.

rabulka
17. apr 2023

@marci77 ďakujem veľmi pekne pekný deň prajem