Neuznanie náhrady za škodu – Kooperatíva

belllinka
12. dec 2014

Ešte v septembri som mala nehodu, keď som zastavila na STOPke, zozadu do mňa nabúralo auto. Všetko sme nahlásili poisťovni, vinníkovi síce chvíľu trvalo, kým sa dostavil na obhliadku, ale nakoniec sa dostavil. Dnes nám nakoniec prišiel list z poisťovne, že "náhradu škody odmietajú, nakoľko je zdokumenotvaný rozsah a charakter poškodenia k opísanému priebehu nehody neprijateľný."
Taká som vytočená!!! Máte niekto skúsenosť s odvolaním? Myslíte, že je nejaká šanca, že to prehodnotia? Alebo čo iné sa dá ešte robiť?

frapper
12. dec 2014

Už som to tu niekedy spomínala,že veľkrát klienti nepozerajú do akej poisťovne idú,hlavne že ,aby čím najmenej platili a potom nastane problém pri poistnej udalosti.Veľakrát sú tie poisťovne slabé a majú problém vyplatiť.Allianz má bez amortizácie aj PZP aj havarijné,ale treba si troška priplatiť,lebo nejde pod cenu i keď je najsilnejšia na poistnom trhu.Iné poisťovne idú aj pod cenu,len aby nalákali klientov a potom je problém.

pebu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
micikatka
12. dec 2014

@tomikejt minimalne 6 tyzdnov pred skoncenim zmluvy musis poslat list o tom ze ukoncujes s nimi poistenie k tomu datumu do ktoreho mas zmluvu. aspon mne tak poradili v komunalnej ked som menila zmluvy.

tajka1986
12. dec 2014

@tomikejt najneskor 6 tyzdnov pred skoncenim poist.obdobia musis poslat list -vypoved poistnej zmluvy,najlepsie doporucene,aby si mala dokaz ze si to poslaa,oni radi taketo listy stracaju akoze a po case ti poslu predpis poistky na dalsie obdobie ako keby nic🙂

vebinka
12. dec 2014

@belllinka kamarat mal podobny problem. Taktiez mu zamietli vyplatenie skody. S vinnikom spisali "staznost" ze preco to zamietli ked on sa priznal a plati si to pzp a oni nechcu zaplatit. Nieco v tom zmysle ale pisalo sa to v.mene vinnika, ze on sa stazuje preco poskodenemu nebolo uznane. Po tomtp liste mu to uznali a peniazky vyplatili. Tak skus aj ty s vinnikom sa dohodnut aby nieco take poslal ak mas na neho kontakt.

belllinka
autor
13. dec 2014

@vebinka Dakujem a islo aj konkretne o Kooperativu?

simca06022011
13. dec 2014

@heni79 a vplyv alkoholu napr. tiez beznym okom clovek nezhodnoti ;) Ale ja uz neriesim... myslim, ze v prvom rade je riadna dokumentacia, poistovne sa chrania proti podvodom ale doplatia na to obycajni ludia.

vebinka
13. dec 2014

@belllinka ak si dobre pamatam tak sa mi zda, ze ano bola to kooperativa

draik
13. dec 2014

@belllinka
Bolo by vhodné napísať list poisťovni, aspoň trochu právnickým slovníkom a upozorniť ich na to, že vinník sa priznal, škodová udalosť bola riadne zdokumentovaná atď. a že ich vyzývate na plnenie. Inak podáte žalobu a zároveň budete informovať média. To, či v liste spomeniete napr. svedkov alebo skutočnosť, že disponujete napr. záznamom z kamery inštalovanej v aute, to už je na Vašom uvážení a predstavivosti.

@zeriempizzu
@maslenka47
Je vhodné radiť len vtedy, ak o danej problematike máte informácie, inak sa zadávateľka môže dostať do väčších problémov. Ak mal vinník uzatvorené PZP, protistranou pre poškodeného je poisťovňa. Poškodený nemá najmenšiu šancu uspieť s prípadnou žalobou o náhradu škody priamo voči vinníkovi.

zeriempizzu
13. dec 2014

@draik 😀 😀 citaj poriadne dobre 😉
Radit niekomu klamat zas tiez nie je moc koser 😘😘😘

mongo123
14. máj 2016

ahojte poradtemi.otrhli mi zrkadlo a isla som to nahlasit aj sme so skodcom vyplnili spravu o dopravnej nehode.ja som to bola hned na druhy den nahlasit ale ten hlupak to nebol nahlasit do 15dni teraz mi to nechcu skodu uhradit servisu .

mongo123
14. máj 2016

Ja tiez a to som dala vsetky doklady a poskodena si mam este aj platit.lebo ten hlupak to nebol nahlasit