Nezdaniteľná časť na manželku a vrátenie dane

lenka110611
6. mar 2013

Ahojte, mám pár otázok ohľadom daňového priznania a bola by som strašne rada, keby mi niekto pomohol. Vlani som bola od januára do septembra na RD, od októbra pracujem. Teda manžel si uplatnil NČ na manželku, kde sa odpočítal môj príjem za minulý rok? Aká je vlastne výška tej nezdaniteľnej časti na manželku? A odrátava sa od toho môj hrubý príjem alebo čistý vyplatený na účet? ĎAKUJEM za odpovede.

pjana
9. máj 2019

@anjelic dakujem, som rada, ze sa dostavam do obrazu. Vies mi prosim poradit co v pripade, ze by som zostala pracovat do augusta, cize cca. prijem za 8 mesiacov je 8000,- v hrubom. Ako si mozem vypocitat, kolko by mi vratili na dani?

evittam
9. máj 2019

@pjana Cca 249,54Eur. Aj pri 5odprac.mesiacoch by ti nevrátili všetko, cca 435Eur.

pjana
9. máj 2019

@evittam super, dakujem. Este mam jednu otazku materska sa v roku 2019 vypocitava z prijmu za rok 2018? alebo je to za obdobie poslednych 12 mesiacov pred materskou?

evittam
9. máj 2019

@pjana Záleží od viacerých okolností. Ak si cely minuly rok pracovala u toho isteho zamestnávateľa tak ak nastúpis na MD v r.2019 tvoj VZ pre MD bude hruby príjem za rok 2018.

pjana
9. máj 2019

@evittam ano pracovala. Problem je v tom, ze minuly rok som mala nizsiu vyplatu ako tento rok, cize by sa mi viac hodilo vyratat to z poslednych 12 mesiacov

evittam
9. máj 2019

@pjana To uz co sa tebe hodi je bohužiaľ nepodstatné. Plati co som uz napísala.

pjana
9. máj 2019

@evittam ved ja viem, dakujem🙂