Odvody popri materskej, ak je vyššia ako 243,20 €

nele
7. jan 2013

Zdravim, na konci minuleho roku v radii hlasili nieco, ako ze stat nebude uz odvadzat pri materskej dovolenke odvody do zdravotnej poistovne, pokial je materska vyssia ako 243,20 €. O co sa vlastne jedna, alebo som len nieco zle pochopila alebo??? Vie niekto niečo ohladne tejto sumy?

adrioska
7. jan 2013

@nele prepac, neporadim ti, ale zaujala ma tato info,aj ked mna sa uz netyka, tak som zvedava, ci ti niekto poradi...to akoze potom si uz matka sama ma platit zdravotne poistenie? ty brdo, akoze fakt uzasne, ja uz nemam slov na toto, co sa tu deje... 😠 😠 😠

nele
autor
7. jan 2013

@adrioska juj nehnevaj sa predcasne, ja si vobec nie som ista, nakolko vobec neviem, ci sa to toho urcite tyka, len som nieco takepocula ale ci som to pochopila spravne alebo ci sa to vobec toho tyka neviem, pockame si radsej na niekoho, kto o tom bude viac vediet 😉

piacere
7. jan 2013

Baby pre boha živého... jedna babka povedala a hneď vám stúpa žlč... stačí trošku pogoogliť a dopátrate sa k pravde....
Áno, štát môže prestať platiť odvody aj za ženu na rodičovskej dovolenke, ale iba v prípade ak by ste popri rodičovskej pracovali a váš mesačný plat popri rodičovskej by bol vyšší ako tých 243,20€...
http://ekonato.tvnoviny.sk/clanok/sekcia/domace...

nele
autor
7. jan 2013

@piacere moc moc moc dakujem, ja som sa snazila to vygooglit, ale tu sumu ani nic okolo toho mi to nenaslo. Velmi ti dakujem, este raz 😉 🙂 😀

piacere
7. jan 2013

@nele 😉

terina25
7. jan 2013

@nele ahoj.akurat dnes to hovorili v radiu-mama mi to hovorila.ano je to pravda.ale odvody si platis len vtedy ak popri materskej podnikas.cize doteraz sa neplatilo nic lebp vsetky odvody platil stat.teraz po novom treba platit cca 180 eur mesavne.ale iba ak podnikas inak nie.a do 9.1.treba hlasit na soc.pp
oist.podla mna to budu davat aj v tv novinach a aj na nete treba pozriet.ja sa kvoli tomu rusila zivnost.ale aso mi daju aj tal xzaplatit nieco lebo som rusila 4.1.kedze cez sviatky tam neboli...

evita68
7. jan 2013

@terina25 mýliš sa, nie len pri podnikaní, ale stačí aj práca na dohodu a ak pri ročnom zúčtovaní zdr. poisťovne bude mesačný príjem viac, ako 243,2 tak štát prestane byť platiteľom zdr. poistenia a ženy si budú musieť doplatiť všetky dni, kedy na dohodu nepracovali..

slavik2012
8. jan 2013

aj ja ďakujem za aktuálne info, lebo aj ja som mala trocha chaos z mediálnej správy a nikde som nevedela nájsť overené informácie o platení