Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
  Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.

  naša Xenky - vo finále medzinárodnej detskej výtvarnej súťaže.
  - link https://peacepalsinternational.org/

  "... prišiel nám e-mail s textom "Nech na Zemi zavládne mier - 21. september je Medzinárodný deň mieru. Na oslavu Dňa mieru sa, prosím, pripojte k jednotlivcom, organizáciám a krajinám po celom svete na pozorovanie a Minútu ticha, chvíľu mieru, nech ste kdekoľvek končiace univerzálnou správou, Nech na Zemi zavládne mier. [Peace Pals International - Správy o Medzinárodnom dni mieru 2020]" v tento istý deň prebieha aj "Vyhlásenie víťazov a finalistov súťaže 22. ročník Peace Pals International - Výstava a ocenenia umenia".
  Organizácia, ďalej píše: "Tento rok sme dostali viac ako 5 300 umeleckých diel od mladých ľudí vo veku od 5 do 16 rokov z 83 krajín." A odôvodňujú vznik témy: "Peace Pals International sa spojila v partnerstve s našou sesterskou organizáciou, Japonská nadácia mieru Goi, na tejto veľmi špeciálnej umeleckej výstave a oceneniach pre 2019/2020, s témou Šport a mier. Goi Peace Foundation sa pripojila k zoznamu mimovládnych organizácií v Japonsku, ktorý zorganizuje podporné programy pre nadchádzajúce olympijské / paralympijské hry, ktoré sa uskutočnia v Japonsku v roku 2021."
  K tejto téme si ako námet pre prezentáciu vybrali v minulom roku aj dielko Xenky s témou minulého ročníka Rodina; a pre rok 2020 mala: "Mládež z celého sveta vytvoriť svoje umelecké diela s témou "Šport a mier."
  Zamýšľanie sa nad tým, čo pre nich znamená mier a ako môže šport ovplyvniť mier. .... ak vidíte svoje umelecké diela uvedené ako víťaz alebo finalista, pošlite nám ho e-mail na adresu: peacepals@worldpeace.org potvrdenie vašu poštovú adresu a všetky informácie o umeleckom diele. GRATULUJEME VŠETKÝM NAŠIM VÝHERCOVIA A FINÁLE" ... a klikli sme 🙂
  Obrovská radosť patrí opäť našej mladej výtvarníčke zo SZUŠ Zlatá Baňa alias výtvarky , že sa jej "Korčuliarky" dostali medzi 10 finalistov a zároveň gratulujeme všetkým víťazom a finalistom tohto ročníka, že dokázali výtvarne prejaviť svoj postoj k mieru, slobode a to všetko v športovom duchu ... úprimne GRATULUJEME a pridávame záber"

  slavik2012
  Správa bola zmenená    3. sep 2020    

  ... aj v štúdiu našich detí

  https://www.ta3.com/clanok/1187726/obcania-vdak... - Občania vďaka mape budú môcť sledovať hospodárenie obcí

  pred pár dňami mi dávna priateľka hovorila aký nepríjemný zážitok si zažila jej dcéra v práci a ako bola kolektívom vysmiata za to, že sa bránila verbálne ... a tak som si spomenula na mnohé zlé skúsenosti na ktoré sa nedá ani po rokoch zabudnúť. Poslala mi link na tento článok a preto ho posúvam ďalej - nie je mojou ambíciou tu obhajovať niektorú zo strán, len poukázať na to, čo sa tu stáročia deje a ak sa o tom nebudeme rozprávať, tak naše deti / dievčatá budú tiež na tieto situácie nepripravené tak ako sme boli my - v podstate stále platí, že je potrebné veriť intuícii, sledovať reč tela a komunikovať : "..... Na začiatku je výber obete
  Dá sa útočník rozpoznať pred samotným útokom?
  Ak je to niekto neznámy na ulici, dá sa to rozpoznať. Ten útok sa nestane v momente, keď vás niekto škrtí. Príbeh už začal dávno pred tým. Napríklad v čase, keď ste kráčali a pozerali do mobilu a prezerali ste si nástenku na Facebooku, ten človek si vás musel vyberať.

  Teda môžete si všimnúť, že na vás niekto zazerá, alebo, že za vami už niekto ide dlhší čas. V momente, že zaregistrujete, že niekto za vami ide, alebo na vás pozerá, je dobré venovať tomu pozornosť a neignorovať signály. Útočníci si hľadajú práve také obete, ktoré ich ignorujú.
  ...
  Čo robiť, keď je už ten človek pri mne?
  Môžete si všimnúť, že keď sa s vami začne rozprávať, tak nevedie bežnú komunikáciu. Pýta sa vás, koľko je hodín, chce nejaké peniaze, alebo cigaretu, hovorí vám, že vám to pristane, alebo, že mu pripomínate jeho starú lásku. Mali by ste zbystrieť, pretože aj keď je človek skúsený, vždy vykazuje nejaké známky stresu.
  ...
  Človek, ktorý ide vykonať takýto čin, má adrenalín. Možno si nevšimnete jeho jemnú motoriku, že sa mu mierne klepú prsty. Ale môžete si všimnúť, že je nesvoj, že na vás zazerá, veľa ľudí sa to snaží maskovať.

  Väčšiny obetí, hovorí, že mala divný pocit. To je jedno, či je to muž, alebo žena. Každý povie: „mne sa ten človek nezdal, zdalo sa mi, že je divný.“ To nie je žiadna ezoterika, váš mozog vám naozaj posiela signály, že sa deje niečo zvláštne. V momente, keď ich vypozorujeme, mali by sme zbystrieť. Dôverujte svojej intuícii a riaďte sa ňou.
  ...
  Čo iné robia ženy, ktorým sa podarilo ubrániť?
  Všimli si ho. Najlepšia sebaobrana je taká, ktorú nemusíte vôbec použiť, líšime sa práve tým, že učíme, ako byť pozorný, učíme prevenciu, ako sa do konfliktu vôbec nedostať, takže väčšina ľudí, ktorí prejdu našimi kurzami, vôbec nepoužije sebaobranu v zmysle fyzického konfliktu.

  Použijú sebaobranu tak, že si všimnú útočníka skôr, alebo vedia, čo hovoriť a majú komunikáciu na takej úrovni, že jasne ukážu, že tu agresor proste neuspeje. Učíme spôsob komunikácie s agresorom, tá je pre nás rovnako dôležitá ako údery.
  ...
  Prečo to väčšinou neurobíme? Prečo násilníkovi nepovieme, aby nás neobťažoval?
  Myslím si, že je za tým výchova. My dievčatá sme vedené k tomu, aby sme boli dobré, aby sme nerobili problémy, aby sme sa chovali slušne. Vekom nám zas hovoria, že nemáme byť hysterické, lebo si nás nikto nevezme, či vety typu, „ježiš šmária, čo ti zase je, máš menštruáciu?“

  Preto väčšina žien, aj keď sa im niekto nepozdáva, pekne odpovedá. Zasmeje sa aj oplzlému vtipu, lebo nechce byť za „kravu“. Ženy sa boja povedať obťažujúcemu, aby im dal pokoj.
  ...
  Mnoho žien sa stretáva s obťažovaním na pracovisku, nehovoria o tom, lebo sa boja, že ich napríklad vyhodia, môžeme tomu vlastným mentálnym nastavením a asertivitou predchádzať ?
  Vezmite si príklad Maroša Kramára v Inkognite. Odporcovia ľudí, ktorí sa ozvali, hovorili, ale veď pani maskérke to neprekážalo, tá sa vyjadrila, že je tam priateľské prostredie a jej to nevadí. Nechcem znevažovať jej slová, ja jej verím, má na to plné právo, ale keď by sme mali tú šablónu zobrať na iných ľudí, čo by sa stalo, keby povedali, áno je to prasa, robí to stále a je nechutný.

  Pravdepodobne by jej prácu neponúkli. Herci sú komunita, navzájom sa poznajú, asi majú veľa dotyku, veľa osobných príbehov. Povedať medzi nimi, že sa vám nepáči, že vás akože náznakom pošteklil na zadku, tak to by ste boli za hysterku. Čudovala by som sa, keby povedala: nie, nepáčilo sa mi to, bolo to hnusné. V hre bolo viac premenných - jej povesť, kariéra, plus sa musela cítiť neprijemne z toho, že je na ňu vyvíjaný mediálny tlak. ... "
  viac info: https://www.dobrenoviny.sk/c/186181/moderna-seb...

  môj sen ... krásne prevedenie záhrady 😍

  https://www.youtube.com/watch?v=QmqVbeFbHo4 - pre všetky ženy od Jana 🙂 ... fajn zhrnutie

  https://sikovnik.sk/category/byvanie/zahrada/ - paráda inšpirácie na letné prázdniny s rodinou

  https://www.youtube.com/watch?v=fk4H6lDwfzg - odporúčam na pobavenie pre oboch partnerov - úžasné - trefné a mnohé veci vysvetľujúce 🙂

  https://dennikn.sk/1743310/predvolebna-diskusia... - odporúčam vypočuť hlavne ženám - komentáre nebudem lajkovať ani na ne reagovať, lebo nato si každá vieme urobiť vlastný názor, ale má to niečo do seba začať nad touto témou uvažovať ... doba sa veľmi zmenila aj aj my ženy sme iné ako naše maminky a babky či prababky - žiaľ stále to je u nás úplne iné ako v ostatných krajinách EÚ

  https://dobraskola.sk/osobnostny-kredit-ucitela... - pecka napísané - domnievam sa, že to platí všetko čo je uvedené nie len pre školu ale aj rodinu a život v spoločnosti všeobecne "Dôveryhodnosť sa buduje malými krokmi. Ak sľúbite, dodržte. Buďte pravdivý, odkryte svoju motiváciu – ak žiaci budú rozumieť, uveria. Ostaňte skrytý za maskou a žiaci nebudú veriť ani že 2+2=4. Neporozumené učiteľove negatívne pocity voči niektorým študentom nahlodávajú celkovú dôveru v učiteľa. .... Život bez vášne nie je radostný život. Umŕtvená duša nezobudí inú a nezobudená duša sa nemá ako učiť. ..."

  https://najmama.aktuality.sk/clanok/264804/ach-... - áno niečo pravdy na tomto článku je - sama som to zažila pokiaľ som nepovedala "Á dosť!!!"

  https://www.youtube.com/watch?v=CSdk81kEkbo - zaujímavá prednáška aj pre budúce maminky a rodičov

  "Aké konkrétne chyby v otcovstve vidíte dnes?
  Fatálnu nezodpovednosť. To, že pri prvom väčšom probléme chlapi opustia rodinu, radšej utečú, než by ho riešili." - úryvok s článku od MH URL: https://najmama.aktuality.sk/clanok/273735/mare... a ešte jeden "Pedagóg Marek Herman: Otec by mal deťom ukázať, že je oporou pre ich mamu" - URL: https://najmama.aktuality.sk/clanok/273701/peda... - skvelé považujem to, že o otcoch tu odpovedá muž - odborník lebo akonáhle sa k tejto téme vyjadrujú ženy tak muži sa ježia 😲

  slavik2012
  Správa bola zmenená    21. nov 2018    

  článok ktorý na nete pobúril najviac mužov - žiaľ ja ako pozorovateľ už roky vidím že autor klepol klinček po hlavičke - a preto sa mi páči ako zhodnotil rolu maminky a otca - spomínam si ako som bojovala s tým aby bola Xenky vždy pri mne a som doteraz presvedčená, že moja tvrdohlavosť sa vyplatila a raz prinesie do jej života harmóniu a vyrovnanosť, ktorú som ja ako dieťa nezažila ... https://www.hlavnespravy.sk/herman-preco-sa-mam... - na komentáre nebudem reagovať lebo ja si osobne myslím, že je článok napísaný tak, že niet čo k tomu dodať a naozaj len roky ukážu čo je správne a čo sa už prepískalo v mega tolerantnej dobe ... článok je zrejme pôvodne z tohto webu: https://www.novinky.cz/zena/styl/457332-marek-h...

  https://www.facebook.com/339854602700998/videos... - možno ste to už videli - skvelý nápad ako deťom spríjemniť chvíle v škole - ich voľba ako vstúpiť do triedy ... to by som prijala aj doma keď dorazím z práce ... ale to by museli byť iné voľby 🙂)))

  https://najmama.aktuality.sk/clanok/268410/co-c... - aj ja sa musím polepšiť ... darmo 24 hodín je niekedy prikrátkych na všetko a tak si ani neuvedomujem ako odsúvam to podstatné čo sa už nikdy nevráti

  Škola princezien - tohtoročné absolventky Paťka a Xenky - foto od Gibi -12-o8.2o18´- Spišský hrad Slovakia

  (16 fotiek)

  ... v súčasnosti veľmi často diskutovaná téma "domáce úlohy" - "Národná edukačná asociácia odporúča venovať sa domácim úlohám. U najmladších školákov by to malo byť 10-20 minút denne, pričom by sa mal čas s vekom zvyšovať, avšak nemal by v žiadnom prípadne presahovať spomínané tri hodiny.
  Mnoho závisí aj od toho, aké pocity majú deti pri vykonávaní domácich úloh. Ak ich sprevádza absolútna nechuť či pocity úzkosti, vôbec to nie je v poriadku. Rodičia spolu s učiteľmi by mali zabezpečiť to, aby to dieťaťu nijak neznepríjemňovalo strávený čas, ale aby mali napríklad dobrý pocit, že niečo pre seba urobili." - ale skúsenosti od rodičov, ktoré som si vypočula majú ďaleko k ideálu opísaného v tomto článku - https://www.babskeveci.sk/domace-ulohy-pre-deti... - zatiaľ neviem posúdiť či som za alebo proti DÚ lebo nemám osobnú skúsenosť - v novom školskom roku budem vedieť viac, či sú alebo nie sú prínosom a ako dlho sa im budeme musieť reálne venovať

  .. žiaľ začína to už pri hodnoteniach od MŠ až do dospelosti - je to nespravodlivé, zlé a kytička na MDŽ to nijako nezachráni http://supermamy.maminka.cz/clanek/pro-zeny-sup...

  http://www.reakciaumelcov.sk/katalog - reakcie umelcov - prosím bez komentára, tie si môžete uviesť k jednotlivým autorom - ale aj ja som sa pripojila svojím vizuálnym prejavom k ostatným výtvarníkom, ktorí reagujú na súčasný stav v spoločnosti - môžete tak urobiť tiež, buď zaslaním svojho príspevku alebo laikom - za všetkých zúčastnených ďakujem, že nezbabšteli politikom ich martýrske pózy a používajú kritické myslenie pri hľadaní odpovedí: Prečo? - Prečo musela byť preliata krv? Prečo obete? – Pre koho? Kým? - http://www.reakciaumelcov.sk/informacie http://www.reakciaumelcov.sk/dielo/SVK:R.203

  "Pravá krása ženy nie je v jej postave, v spôsobe oblečenia, v šatách, ktoré nosí alebo štýle jej účesu. Krásu ženy vidno v jej očiach, pretože sú oknom do jej duše, miestom, kde prebýva láska." Audrey Hepburn - všetkým nám prajem krásny sviatok MDŽ a aby sme vychovali rovnaké osobnosti aj z naších princezničiek 🙂)

  „Keď sa ocitnete v zlých dobách, génius vám z nich nepomôže. Vtedy nezostáva nič než jednať a pracovať. V jednaní a práci je život a len život vám ukáže ako jednať a pracovať múdro.“
  - dnes som na tento výrok natrafila na nete, ale nebol uvedený autor

  na našom východe Slovenska sa chobotnice uchytili ako vidieť v každom rezorte ... ☹(( https://dennikn.sk/1042083/posledny-text-zavraz...

  národ hlupákov !!! dokonca zazneli včera aj slová, že si za to mladý novinár mohol sám, lebo pchal nos kam nemal ... úbohé – a nemôžem ani napísať, že „ovce“ lebo tie za svoju krátkodobú pamäť chúdence nemôžu ale my máme v génoch čosi oveľa stupidnejšie - a trápne sú ženské čo sa s nimi škeria na MDŽ sliepky ostávajú stále sliepkami a korupcia popri nich len tak kvitne - kritické myslenie a pud sebazáchovy je pre ne španielska dedina a preto je to tu na Slovensku ako v tradičnej talianskej dedine plnej mafiánov

  slavik2012
  Správa bola zmenená    22. feb 2018    

  lyžiarský kurz zo škôlky - https://www.youtube.com/watch?v=UhDezX2Sf_g

  ... super !!! že mi chutia všetky farby ;-O

  Nech nový rok splní vaše vytúžené priania, plné lásky a zdravia, anjeli nech vaše cesty za snami chránia a na problémy nech sa jednoduché, ale správne a čestné riešenia objavia. Šťastný nový rok praje

  Katka&Xenka