Opatera manželovej matky

8. okt 2022

Ahojte, svokra je ZŤP a potrebuje opateru. My s manželom pracujeme, ale jedna z jeho sestier je ID a druhá začala rodičovský. Prosím, pre ktorú by bolo výhodnejšie opatrovať, tak, aby neprišla o peniaze? Ďakujem.

zmrzlinka2021
8. okt 2022

Mam kamaratku, ktora bola ID a opatrovala, ale opatrovatelsky jej nejakym sposobm kratili, lebo zohladnovali ID a dochodok jej starkeho.

autor
8. okt 2022

@zmrzlinka2021 Ďakujem krásne.

evica17
8. okt 2022

Myslím že sa to bude krátiť u oboch. Už ide len o to,ktorá si viac prilepší,že má nižšiu tu dávku a tak jej to menej budú krátiť.

rachel36a
8. okt 2022

Pri opatrovani dospeleho sa hodnoti prijem opatrovaneho, ak prijem prekroci 2 nasobok zivotneho minima tak sa OP krati o sumu, o ktoru je suma presiahnuta...ak je opatrovatel poberatel dochodku tak sa OP krati na polovicu.. ale malo sa to zrusit, tak neviem ci uz to tak je....pri RP sa pobera cely OP.,

autor
9. okt 2022

@evica17 Ďakujem krásne.
@rachel36a

mogaa
9. okt 2022

Skôr záleží ktorá to bude chcieť robiť, lebo peniaze nie sú všetko...opatrovanie neznamená vždy len navariť, nakúpiť, popratať.....neskôr je to celodenná pomoc, či pri chôdzi, kúpaní, prebalovaní....stačí bežná choroba kedy skončí v nemocnici a z nemocnice ju dajú domov ležiacu.....lebo ostatná rodina potom dáva ruky preč, ty si brala opatrovateľský, staraj sa.....

katulienkax
9. okt 2022

Veď tiež mi to príde, že ona pracuje tak vybavuje či sa môžu starať svagrine. A oni čo na to?

katkatonkova
9. okt 2022

Moja mama je na dôchodku...žiaľ už ležiaca...ja som na RD...a poberám na ňu opatrovateľský príspevok cca 500€... A mám normálne rodicak v plnej sume

autor
11. okt 2022

@katulienkax Švagriné by chceli obidve opatrovať aj kvôli tomu príspevku.