Oplatí sa havarijná poistka?

evkys
25. feb 2019

Ahojte, vie mi niekto poradiť ohľadom havarijnej poistky?
Oplatí sa? Aké je plnenie? Finančný poradca mi odporučil komunálnu poisťovňu, ale neviem, nemá nejaké super recenzie. Chcem to najmä voči vandalizmu (BA)
Auto je 8/2012- VW

korunka1
25. feb 2019

@evkys staré auto, bude to drahé, neviem či sa ti oplatí

deti95060810
25. feb 2019

čo viem, tak sa to oplatí pre max. 3 ročné autá...

amonet
25. feb 2019

Max. Tak na 10rocne auta potom uz velmi nie. A komunalnu ani kooperativu nie

evkys
autor
25. feb 2019

@korunka1 cenu mi vyratal 440 🤔,

korunka1
25. feb 2019

@evkys to musíš vedieť Ty, či si ochotná dať toľko €. Čím staršie auto, tým väčšia suma. A ešte záleží, čo vsetko Ti kryje a aká je spoluúčasť,aký si šofér.....

baby_wanted
25. feb 2019

Mne sa havarijna poistka vratila uz asi 4krat😅 tiez som ba, nielen buracky ale aj vandalizmus. Cize za mna urcite ano

janaakt
25. feb 2019

My mame takmer 9r auto havarijne poistene od zaciatku v Allianzi. Poistenie je bez spoluucasti, rocne poistne cca 260 eur (je tam zlava pri plateni poisteho na cely rok dopredu). Pri plneni bola poistovna stale ustretova a promptna. S Allianzom nemame vo vseobecnosti ziadnu zlu skusenost. Dokonca este aj teraz ked nam bola sposobena skoda inym vozidlom, nam odporucili narokovat si skodu cez nasu havarijnu poistku regresom, to znamena ze nasa havarijna poistovna si bude nasledne skodu narokovat od poistovne s ktorou ma vinnik uzavrete PZP, ale to uz ide mimo nas.

oli18
25. feb 2019

vodičky-začiatočníčky určite áno.

dominidi
25. feb 2019

@evkys a takto sa ta spytam, tomu financnemu poradcovi 100% doverujes?

belllinka
25. feb 2019

na take stare auto urcite nie

renirv
25. feb 2019

Pri novom aute sa oplati 🙂

fkata
26. feb 2019

Na nové auto sa havarijná poistka oplatí, ale na autá nad 3 - 5 rokov už vôbec nie.
Havarijné sú drahé poistky, ale hodnota auta klesá. Po 2 rokoch stráca auto viac ako 20% zo svojej hodnoty.
My sme mali havarijnú vždy, ale našťastie ani raz nebola využitá.

evkys
autor
27. feb 2019

@dominidi nie, nedôverujem, robí nenápadný nátlak na mňa 😂😂😂kebyže som sprostá, mam poistený už aj kvetináč

evkys
autor
27. feb 2019

@oli18 ja chcem auto poisťit hlavne kvôli vandalizmu, šoférujem už skoro 10 rokov 😉

evkys
autor
27. feb 2019

@janaakt tak to mate super nízku sumu poistného, ako je to možné, mne stále hucia do hlavy, že auto sa poistuje na prvú nákupnú cenu, čo sa mi zdá trosku pritiahnuté za vlasy, keďže hodnota auta je už teraz polovica z tej sumy, možno už aj menej 😕🤔

dominidi
27. feb 2019

@evkys no ved toto, najhorsie je ze nefunguju podla toho co je pre klienta najlepsie, ale podla toho ktora poistovna/banka im ponukne vyssiu provizku 🤮 bohuzial..

anickaaa6aaa
27. feb 2019

My mame havarijné poisteniv alianzi platíme cca 480€rocne. Mame ten najvyšší balíček plus náhrada finančnej štarty do 3rokov.je to dosť ale auto nemá ani rok...

dopolbokaodrata
27. feb 2019

Keď sme brali nové na leasing bolo povinné, platili sme 184e ročne. Za tu dobu sme mali jednu poistnú udalosť práve kvôli vandalizmu, utrhnute spätne zrkadlo, oprava 90e. Akonáhle leasing skončil skončilo aj havarijné.

0martina0
27. feb 2019

mi mame alianz a za mna jednička,už tri krat sme ju potrebovali,a vždy sme mali aj peniaze na učte po odoslani fakturi za opravu do tyždna na učte,a inač mam švagra čo ma autoservis a viem že auta skomunalnej ani neberie opravovať, pretože je s tou poisťovnou problems platenim

fkata
27. feb 2019

@evkys havarijná poistka sa fakt počíta s cenníkovej hodnoty auta, plnenie je, ale z trhovej hodnoty auta.
Popýtaj sa, aká je tam spoluúčasť a za akú dobu je schopná poisťovňa plniť.

lucina1100
5. mar 2019

@baby_wanted , môžem sa opýtať akú máte poisťovňu ? Keď ste nikdy nemali problém ? Lebo akurat riešim havarijnú lebo konci zmluva, ale ČSOB kde sme mali sme platili 330€ a plus pzp, a teraz nám v groupama poisťovni urobili cenu 270€ havarijná + pzp sú tam, ale dnes ráno manžel ale ju nepoznáme no mna skoro porazilo, podmienky mali presne ako stará piatka ČSOB tak teraz neviem kde auto poistiť, poprosím vas o radu kde je najlepšia havarijná poistka kde niesu prieťahy.
Dakujem všetkým za info a skúsenosti

fkata
5. mar 2019

@lucina1100 Ahoj, nikdy si nedávaj zhodnú poisťovňu pre havarijnú a PZP. Ja som mala už takto dosť nepríjemnú skúsenosť.
Groupama pre PZP je drahá, rieši sa s nimi moc ťažko.

lucina1100
5. mar 2019

@fkata a vies mi doporucit aku mas ty poistovnu pzp a havarijnu?

lucina1100
5. mar 2019

@fkata a mne vcera vyratala groupama ako najlacnejsiu ale manzel sa boji ze nepozna tu poistovnu tak hladam nieco od ludi s cim maju skusenost, lebo sa jedna o 4 rocne auto

fkata
5. mar 2019

@lucina1100 My sme mali Groupamu, ale vypovedali sme ju. Kupovali sme auto ako nové, uzavrela sa poistka a neboli v stave dodať zelenú kartu 2 mes.. Naši mali u nich problémy s PZP. Komunikuje sa s nimi ťažko, dovolať sa k nim takmer nemožné.
My máme na 1 aute PZP od ČSOB a Allianz havarijnú. Na druhom obe poistky od ČSOB, ale chceme prehodiť PZP do Allianz.
Genertel a také podivné poisťovne neodporúčam.

amonet
5. mar 2019

@lucina1100 suhlasim s
@fkata zla skusenost klientje zrusili havarijne a nik nam nevie pivedat preco. Maju nato zo zakona narok a hotovo

lucina1100
5. mar 2019

@fkata , mi mame obe auta v csob , ale havarijnu platime 390 eur a mame do kopy do kopy aj s PZP, ale zda sa mi byt ta cena vysoka, a spomenula som si ze mam velmi dobru znamu v aliannzi tak som jej akurat poslala udaje tak uvidime

lucina1100
6. mar 2019

Ludia poradte co mam robit, zase mi volali z groupama a maju super cenu pre havarijnu a pzp, a neviem co mam robit, poistne podmienky take iste ako v inych spolocnostiach ako csob alebo allianz, poradte co robit.
Kto ma skusenosti s tou Groupama pri havarijnom poisteni?

amonet
6. mar 2019

@lucina1100 mne teraz klientke zrusili havarijne. Nevedeli sme sa dopatrat k dovodu. Vraj to tak robia. Ako plnit vedia ale. Je to mala poistovna, s malym kapitalom

lucina1100
6. mar 2019

@amonet , to som chcela pocut, ale podmienky maju nadstavene ako americka spolocnost😀, a ako zrusia poistku z nicoho nic? ved to nemozu ci? a vy stym robite? viete mi nieco doporucit?