Opravná faktúra ohľadom energetiky až po roku

alenamihal
10. máj 2021

Prisla mi OPAVNA Faktura ohladom energetiky az po roku !!!! TA prva bola 2019/20 nedoplatok 400eur a kedze vtedy den cas ,sa stala administrativna chyba zo strany energetiky,po roku zistili,ze bol robeny zly odmer a prisiel nam nedoplatok za to iste obdobie 2019/20 2300eur az po roku (april 2021) .a zaroven aj obrovsky nedoplatok za rok 2020/21 ....kedze prvy krat prisiel 400eur tak sme boli v pohode a zaplatili sme,ale kedze nam teraz poslali opravnu fakturu po roku,tak sme hladali problem,preco nam tak vela natahalo...jasne,ze sme prisli na to ,ze boiler bol problem...a tym padom nam natahalo vela aj tento rok,kedze sme o probleme nevedeli. Je to neobyvany dom ..je to nespravodlive,ze niekto urobi chybu na druhej strane a ja mam za to platit!! to ako ja kedy som si pytala od klienta po roku peniaze za pracu,ze som si zle napisala fakturu...Keby prisla faktura spravna minuly rok,tak hned riesim problem..zaplatim a idem dalej...
Odbili ma tym,ze proste je tolko natahane,tak to musim zaplatit..takze oni chcu do kopy skoro 7500 eur !!! Som ochotna urobit kompromis,ale za niekoho chybu ,tak to nie...co poradite??? Pravnik mi povedal,ze bohuzial,ze za administrativnu chybu nevidi dovod,ze proste sa to musi zaplatit..brrrrr

liljana
10. máj 2021

Ako moze mat boiler taky obrovsky odber elektriny a preco ho mate vobec zapnuty v neobyvanom dome? Nenapojil sa na vas niekto nacierno? Dajte si skontrolovat merac, ci meria spravne.
Ak tam nebyvate, staci na zimu vypustit vodu z radiatorov a kotla a boiler nechat vypnuty.
ZSE maju naklady na vyrobu el.energie. Ked ma niekto natocene, nemozu to len tak odpustit odberatelom, ze sa urobil zly odpocet, alebo zle vyuctovanie.

abbey1
10. máj 2021

Stalo sa nám to isté. Dokonca už nie sme ich klientom. Zmenili sme dodávateľa. Čiže už prebehlo aj konečné vyúčtovanie pri prechode k inému poskytovateľovi. Vtedy nám prišiel nedoplatok. A zrazu teraz opravená faktúra. Našťastie preplatok.
Ale tiež som sa u nich snažila zistiť, ako je to vôbec možné. Hlavne teda z dôvodu, aby zasa o pol roka či neskôr neprišla ďalšia opravená.
Ale s nimi je ťažká debata.

malva123
10. máj 2021

@liljana vypustit v zime vodu z radistorov v rodinnom dome? No super ...a vies ake mozu byt nasledky?

liljana
10. máj 2021

@malva123 ... ze za 4 mesiace zimy mozu zhrdzaviet zvnutra radiatory. Riesenim by bolo napustit nemrznucu zmes do radiatorov. Alebo kupit novy kotol, ktory sa zapina, iba ak klesne teplota pod urcitu minusovu hodnotu.
https://forum.tzb-info.cz/114513-nevytapeni-v-r...

alenamihal
autor
10. máj 2021

@liljana kedze mame len podlahove kurenie a manzel pracuje na dome sam,tak bolo sem tam kurenie pustene,ano moze boiler tolko natahat,ked je dom velky...nikto sa nam nenapojil ...moja pointa je ,ze niekto si neurobil svoju pracu na 100% a ja mam za to platit...ja riesim problemy hned a nie po roku ...

alenamihal
autor
10. máj 2021

@abbey1 no ved to je to,ze si stoja za svojim,kedze je to štatny podnik..takze si musela vsetko zaplatit?? no tiez to doriesim a menim dodavatela hned..

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tarra6
10. máj 2021

@abbey1 Treba ale vedieť, že odpočty rieši distribučná spoločnosť, a tú zmeniť nemôžeš. Dodávateľ vyfakturuje len tie stavy meradiel, ktoré dodá distribučná spoločnosť.

mariska1989
10. máj 2021

Nejak sa mi nezdá že bojler urobil toko .mesačné ste koľko platili elektrinu ?akože zaplatiť skoro 8000 mi príde teda dosť

alenamihal
autor
10. máj 2021

@beata_k nebol odhad ,bol tam priamo clovek a odpisal ,ale sa vyhovaraju na administrativnu chybu...ano,ja keby ze viem,ze mam chybny boiler,tak to riesim rok dozadu ,zaplatim nedoplatok a vymenim boliler!! ale kedze sa niekto zobudil az po roku a zistili,ze im nesedia kwh !! takze ja som mohla predist nedoplatku za r.2020/21..to je ta moja pointa !!

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alenamihal
autor
10. máj 2021

@beata_k Cakam na ich presne vyjadrenie,kedze som dala reklamaciu na fakturu... no ja to risknem ak treba ist na súd,nechapem preco by som mala platit za niekoho chybu..urobim kompromis a zaplatim urcitu ciastku,ale nie cele..lebo chyba je z ich strany,ze sa zobudili az po roku a ja som si mohla hned problem vyriesit a nie az po roku...no uvidim ,aka bude odpoved z ich strany...

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mariska1989
10. máj 2021

@beata_k no v chalupe sme mali fakt starý a neplatila som viac ako 60€ mesačné elektriku bol zapnutý non-stop .

alenamihal
autor
10. máj 2021

@beata_k uprimne ,nie...lebo robili sa tam prace a vtedy aj podlahove kurenie bolo uz zapojene a mesacne predplatne platby boli male a dom je dvojposchodovy 350m2...